KONU AÇ !

Topluluğumuzda Konular Açın ve Bize Ulaşın !

Yeni Konular !

Konulara Yorum Yapın ve Konunuzu Öne Çıkarın !

Bize Ulaşın !

Yöneticilerimiz Size 7/24 Yardımcı Olmak İçin Hazır !

SİLKROAD TÜRKİYE'NİN EN YENİ SİSTEMLİ VE MÜŞTERİ SEVGİSİYLE EN İYİ REKLAM PLATFORMLARINDAN BİTANESİ SROCENTER SEN YOKSAN Bİ KİŞİ EKSİK !

Activision Blizzard oyunları, Xbox Game Pass’e 2024’ten önce gelmeyecek

srocenter Can

Forum Admin
Moderatör
Center Üyesi
Bilişim Sahibi
Çevirmen
Coder
Grafiker
Guild Master
Guild Üyesi
Reklamcı
Server Sahibi
Supporter
V.i.P
Xbox başkanı Phil Spencer, Activision Blizzard oyunlarının Game Pass hizmetine yakın zamanda gelmeyeceğini açıkladı.

Microsoft, Call of Duty ve Diablo gibi büyük oyunların yayıncısı olan Activision’ı satın almayı başardı. Haliyle Xbox topluluğunda Game Pass beklentisi doğdu.

Xbox üreticisi, Bethesda’yı satın aldıktan iki gün sonra Dishonored, Doom, The Elder Scrolls, Fallout ve Wolfenstein oyunlarını içeren geniş bir kataloğu Game Pass’e eklemişti.
activision-blizzard-xbox-studyolarina-katildi.jpg

Resmi Xbox ‘ine konuşan Spencer, oyuncuların Activision Blizzard oyunlarının yakın gelecekte abonelik hizmetine eklenmesini beklememeleri gerektiğini söyledi.

Microsoft, Bethesda’yı satın alma sürecinde oyunlarını Game Pass’e getirmek için birçok ön çalışmayı yapabilmişti. Ancak Activision Blizzard anlaşması soruşturmalar nedeniyle belirsizliğe düşmüştü.

Spencer röportajda, “Önümüzdeki birkaç hafta içinde bir tür gizli kutlama olursa çok sevinirdim – ancak yok. Mevcut yeni oyunları düşündüğümüzde insanlara karşı kesinlikle dürüst olurdum, değil mi? Bu yıl onları aboneliğe koyacak olsaydık bunu insanlara söylerdim.” dedi.
call-of-duty-modern-warfare-serisi-task-force-141-ekibi.jpg

Activision Blizzard, anlaşma tamamlanmadan önce oyunlarını 2024 yılında Game Pass’e eklemeye başlamayı beklediğini belirtmişti. Xbox başkanı sözlerine şöyle devam etti:

“Biliyorum ki bu konuda biraz hayal kırıklığı olacak. Bu satın alma işlemi kesinlikle uzun vadeli. Game Pass’e ilk günden bir sürü oyunu ekleyemiyor olmamız biraz moral bozucu ama gelecek konusunda çok heyecanlıyım. İnsanlara karşı dürüst olmak istiyorum, bulunduğumuz nokta bu.”

Spencer konuşmasında Call of Duty topluluğu için tüm platformlarda eşitlik sağlama hedefini de ortaya koydu. Detaylaraulaşabilirsiniz.