KONU AÇ !

Topluluğumuzda Konular Açın ve Bize Ulaşın !

Yeni Konular !

Konulara Yorum Yapın ve Konunuzu Öne Çıkarın !

Bize Ulaşın !

Yöneticilerimiz Size 7/24 Yardımcı Olmak İçin Hazır !

SİLKROAD TÜRKİYE'NİN EN YENİ SİSTEMLİ VE MÜŞTERİ SEVGİSİYLE EN İYİ REKLAM PLATFORMLARINDAN BİTANESİ SROCENTER SEN YOKSAN Bİ KİŞİ EKSİK !

Amnesia Oyunlarının Açık Kaynak Kodları Yayınlandı

srocenter Can

Forum Admin
Moderatör
Center Üyesi
Bilişim Sahibi
Çevirmen
Coder
Grafiker
Guild Master
Guild Üyesi
Reklamcı
Server Sahibi
Supporter
V.i.P
Amnesia serisi oyun dünyası için oldukça önemli bir seri. Korku oyunlarının gidişatını değiştiren oyun olan Amnesia: The Dark Descent özellikle benim gözdem konumunda. Bugün ise Frictional Games Amnesia: The Dark Descent ve Amnesia: A Machine for Pigs oyunlarının açık kaynak kodlarını yayınladı.

GNU General Public License altında kaynak kodlarını tüm dünyaya açık ve paylaşılabilir hale getirdiler. Amnesia Açık Kaynak Kodları kullanabilmek bunlara uymak gerekiyor.

İLGİLİ İçERİK

Amnesia Açık Kaynak Kodları

Bunu yapmalarının sebebini Frictional Games içerisinde yer alan ve kreatif direktörlük görevi yapan Thomas Grip “Modlar Amnesia için çok önemli konuma geldi. Örnek vermek gerekirse, uzun süre boyunca ModDB üzerinde Amnesia: The Dark Descent‘in 1000’den fazla modu ve eklentisi yayınlandı. İnsanların Amnesia için mod yaptığını görmek şaşırtıcıydı ve tüm topluluğa bunun için son derece minnettarız. Esas istediklerini onlara vermenin zamanı geldi!” bu sözler ile bizlere açıklamış oldu.

Kodları herkesin kullanımına açtılar. GPL3 lisansının koyduğu kurallara riayet ederek herkes istediği şekilde bu açık kaynak kodlarını kullanabilecek. Sadece mod yapımcıları için değil, bu kaynak kodları üzerinden oyun yapabilecek insanların da önü açılmış oldu. Oyuncu kitlesine minneti bu şekilde gösteren Frictional Games’ i kutluyorum cidden. Zaten çok severim kendilerini ama iyice samimiyetim arttı onlara karşı. Helal olsun vallahi cüret isteyen çok olumlu bir hareket.

Hem oyunlarına mod yapan insanlara bir kıyak, hemde Amnesia tarzı bir korku oyunu yapacak olan insanlar güzel bir kolaylık. Tebrik ediyorum Frictional Games!

Youtube kanalını takip etmeyi unutmayın!