KONU AÇ !

Topluluğumuzda Konular Açın ve Bize Ulaşın !

Yeni Konular !

Konulara Yorum Yapın ve Konunuzu Öne Çıkarın !

Bize Ulaşın !

Yöneticilerimiz Size 7/24 Yardımcı Olmak İçin Hazır !

SİLKROAD TÜRKİYE'NİN EN YENİ SİSTEMLİ VE MÜŞTERİ SEVGİSİYLE EN İYİ REKLAM PLATFORMLARINDAN BİTANESİ SROCENTER SEN YOKSAN Bİ KİŞİ EKSİK !

Android 15 ile son güncellemesini alacak OPPO telefonlar

srocenter Can

Forum Admin
Moderatör
Center Üyesi
Bilişim Sahibi
Çevirmen
Coder
Grafiker
Guild Master
Guild Üyesi
Reklamcı
Server Sahibi
Supporter
V.i.P
Teknoloji devi Google, Android 15 işletim sistemi ile ilgili son hazırlıklarını gerçekleştiriyor. Şu anda uyumlu cihazlar için Beta sürümleriyle test edilen yazılım güncellemesi çok yakında kararlı sürümüyle kullanıcıların karşısına çıkacak. Son yıllardaki en büyük ve en heyecan verici Android güncellemeleri arasında kabul edilen yazılım, başta uydu bağlantısı desteği olmak üzere kullanıcılar için birbirinden ilgi çekici özellikler getirecek.

Android 15’in kararlı sürümü için heyecan dolu bekleyiş devam ederken, güncelleme ile uyumlu telefonlar da ortaya çıkmaya başladı. Gelen son raporlar, Android 15 ile son güncellemesini alacak OPPO telefonlar hakkında bizlere önemli bilgiler sunuyor. OPPO’nun yeni Android güncellemesinden yararlanacak, fakat artık bu son güncellemesi olacak cihazları ortaya çıktı. İşte ayrıntılar…
Bu OPPO telefonlar Android 15’ten sonra artık güncelleme alamayacak

Android 15 işletim sistemi ile birlikte artık yeni bir güncelleme almayı bırakacak olan OPPO modelleri belli oldu.17 farklı model için Android 15’ten sonra yolun sonuna gelinecek. Yeni güncellemeyi alacak, fakat önümüzdeki yıl yayınlanacak işletim sistemi güncellemesinden yararlanamayacak modeller şu şekilde sıralanıyor:
  • OPPO Find X5 Pro
  • OPPO Find X5
  • OPPO Reno 10 Pro+
  • OPPO Reno 10 Pro
  • OPPO Reno 10
  • OPPO Reno 9 Pro+
  • OPPO Reno 9 Pro
  • OPPO Reno9
  • OPPO Reno 8T 5G
  • OPPO Reno 8T
  • OPPO F23
  • OPPO K11x
  • OPPO K11
  • OPPO A60
  • OPPO A3 Pro
  • OPPO A3x
  • OPPO A3

Yukarıda yer alan OPPO telefon modellerinin Android 15 işletim sistemi ile birlikte “yazılım güncellemesi defterini kapatacağı” ifade ediliyor. Ancak elbette ki bunun OPPO tarafından resmi olarak yayınlanmadığını, yalnızca bir iddiadan ibaret olduğunu dile getirmekte yarar var. Yine de bu cihazların güncelleme politikası ve geçmişteki güncelleme dağıtımlarının analiz edilerek derlendiğini ekleyelim.
Android-15-ile-son-guncellemesini-alacak-OPPO-telefonlar-aciklandi.webp
Görsel: OPPO
Android 15 ne zaman OPPO telefonlara gelecek?

Merakla beklenen Android 15 işletim sistemi şu anda test aşamasında. Güncellemenin Ekim ayında resmi olarak kararlı sürümüyle piyasaya sunulması bekleniyor. Muhtemelen yeni güncellemeyi alacak ilk cihazlar Google Pixel 9 serisi ve diğer uyumlu Pixel modelleri olacak. Sonrasında ise yazılım dağıtımı farklı markaların cihazlarına sunulmaya başlanacak.

OPPO telefonlar için Android 15 güncelleme dağıtımının ne zaman başlayacağı şu anda bilinmiyor. Ancak en iyi ihtimalle güncellemenin bu cihazlara Kasım ayı sonrasında, muhtemelen de 2024 sonu ya da 2025 yılı başlarında geleceğini söyleyebiliriz. Güncellemenin ilk olarak markanın amiral gemisi telefonlarına geleceğini belirtelim.

Güncelleme desteği Android 15 ile birlikte sona erecek OPPO telefonları sizler için bir araya getirdik. Konuya ilişkin düşüncelerinizi bizlerle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

İLGİNİZİ çEKEBİLİR:Â