KONU AÇ !

Topluluğumuzda Konular Açın ve Bize Ulaşın !

Yeni Konular !

Konulara Yorum Yapın ve Konunuzu Öne Çıkarın !

Bize Ulaşın !

Yöneticilerimiz Size 7/24 Yardımcı Olmak İçin Hazır !

SİLKROAD TÜRKİYE'NİN EN YENİ SİSTEMLİ VE MÜŞTERİ SEVGİSİYLE EN İYİ REKLAM PLATFORMLARINDAN BİTANESİ SROCENTER SEN YOKSAN Bİ KİŞİ EKSİK !

Apex Legends Steam’e Geliyor! Tarih Belli Oldu

srocenter Can

Forum Admin
Moderatör
Center Üyesi
Bilişim Sahibi
Çevirmen
Coder
Grafiker
Guild Master
Guild Üyesi
Reklamcı
Server Sahibi
Supporter
V.i.P
Başlıklar

Respawn Entertainment tarafından geliştirilen popüler hayatta kalma oyunu Apex Legends Steam’e geliyor. Aslında şaşırtıcı bir haber değil ama güzel bir haber. Sonuçta Origin’e ait olan EA Play Steam’e gelmesi ile birlikte yine Origin platformunda oynanabilir olan Apex Legens’ın da Steam’e gelmesi çok olağan bir şey.

Ancak ben bu konuda Origin tarafından yapılmış yanlış bir hamle olarak yorumluyorum. Sonuçta bu tarz rekabetçi temalı oyunlar, oynanabilecek platformlarda olması, o platformu daha da meşhur bir hale getiriyor. Bakın örneğin Fortnite: Epic Games üzerinden oynanabilir olması sayesinde, Epic Games’in satış yapılan pazara girmesini kolaylaştırdı. Milyonlarca oyuncusu olan Fortnite sayesinde Epic Games indirildi ve yine oyuncular tarafından kullanılması gerekti.

Bu sayede Epic Games yaptığı yine kampanyalar, ücretsiz oyunlar ile Steam, Uplay ve Origin’in bulunduğu pazara başarılı bir şekilde giriş yapabildi. Şaşırılan oyunları verirken üstelik GTA5 ‘i de ücretsiz yaptılar.
İLGİLİ İçERİK

Apex Legends Steam’e Geliyor!

apex-legends-steame-4-kasimda-geliyor.jpg

Apex Legends 4 Kasımda oyununun 7. Sezonu ile birlikte Steam’e gelecek. Oyunun Yönetmeni Chad Grenier yaptığı blog yazısı açıklamasında Switch kullanıcılarının da dikkatini çekecek bir açıklamada bulundu. Oyun Switch için bu yıl çıkacak söylentilerini yalanladı ve maalesef Switch oyuncularının biraz daha beklemesi gerektiğine değindi. Apex Legens’ın 2021 yılının içerisinde Switch için oynanabilir olmasının planlandığını söylendi.
İLGİLİ İçERİK

Yazımın başında da bahsettiğim gibi Respawn Entertainment böyle bir hamle yapması Origin için dezavantaj olacak gibi. Hali hazır da bir çok oyuncunun asıl kullandığı platform steam. Ancak oyunun Origin üzerinde geçtiğimiz yıl çıkmasından dolayı, Origin platformuna da kullanıcı artışı yaşattı. Şimdi oyunun Steam’e gelmesi ile birlikte yine kullanıcılar Origin’i aktif kullanmaya devam edecek mi bilmiyorum.

Ayrıca oyunu steam de oynarken Origin üzerinden ilerlemelerin ve tüm eşyalarınızı da aktarabileceksiniz. Bu tam anlamıyla hali hazırda Steam kullananların ancak sırf Apex Legends dan dolayı Origin kullanmaya başlayanların tekrar Steam’e dönmesini sağlayacaktır.

EA Play de Steam’e Gelmişti!

ea-play-steamde.jpg

Ayrıca Respawn Entertainment da Electronic Arts’a ait. Yani benim şahsi fikrim kendi ayaklarına sıkacaklar. EA Play Steam’e geldi onu anlayabiliyorum. Steam kullanıcıları içinde gayet cazip bir teklif. Özellikle Türkiye için. çok uygun fiyata EA Play sahibi olup, Electronic Arts’a ait bir çok oyunu aylık belli bir fiyat ödeyerek oynayabiliyoruz. Üstelik bu fiyat Origin de daha pahalı iken Steam de daha ucuz. Tabi bize göre daha ucuz. Dolar bazında olduğu için Origin bu fiyatlarda indirim yapmıyor ve Kuru güncel fiyattan yansıtıyor. Ancak Steam sağolsun biz Türkler için kuru güncel fiyattan daha düşük tutmuş durumda.
İLGİLİ İçERİK

EA Play geldi, daha çok alınmasını sağlayacak ve üstelik Steam’de Electronic Arts oyunları da olacak. Ancak 2019 Yılının başlarında çıkan ve sadece 1 ayda 30 milyondan fazla kullanıcıya sahip olmuş olan Apex Legends Steam’e gelmesiyle bu kullanıcıların bir çoğu tekrar Origin’e gitmeyebilir. Tabi bu benim fikrim. Belkide Origin için oyunun daha fazla oynanmasını sağlayacak. Bu sayede oyuna daha çok oyuncu çekebilecek.

Sonuçta Apex Legends ilk çıktığı kadar oynanmıyor şu sıralar. Tekrar Steam’e gelmesiyle oyuncu sayısında artış olabilir. Respawn Entertainment bu haberi steam de duyurmuştu. O habere gitmek içindetıklamanız yeterli.