KONU AÇ !

Topluluğumuzda Konular Açın ve Bize Ulaşın !

Yeni Konular !

Konulara Yorum Yapın ve Konunuzu Öne Çıkarın !

Bize Ulaşın !

Yöneticilerimiz Size 7/24 Yardımcı Olmak İçin Hazır !

SİLKROAD TÜRKİYE'NİN EN YENİ SİSTEMLİ VE MÜŞTERİ SEVGİSİYLE EN İYİ REKLAM PLATFORMLARINDAN BİTANESİ SROCENTER SEN YOKSAN Bİ KİŞİ EKSİK !

BATMAN ARKHAM SERİSİ

srocenter Can

Forum Admin
Moderatör
Center Üyesi
Bilişim Sahibi
Çevirmen
Coder
Grafiker
Guild Master
Guild Üyesi
Reklamcı
Server Sahibi
Supporter
V.i.P
Başlıklar

DC ilk defa 1931 yılında Batman karakterini bizlerle buluşturdu. çizgi roman, çizgi film, sinema filmleri derken hemen hemen herkes Batmanı tanır oldu. Bu kadar bilinen karakterin oyunu olmazsa olmaz dediler ve ilerleyen teknolojiyle birlikte ilk oyununu 2009 yılında BATMAN: ARKHAM ASYLUM ile oyun piyasasında raflarda yerini aldı.

BATMAN: ARKHAM ASYLUM:

Rocksteady Studios tarafından geliştirilen bu oyun PC, Xbox360, ve PS3 platformlarında oynama şansına sahiptik. Batman Arkham serilerinin hepsi 3. kişi kamerasından (TPS) bir yönetime sahiptir. çizgi romana tamamen sadık kalınarak çıkarılan bu oyun o dönemlerde çizgi roman oyunları arasında listenin başını çekiyordu. Rocksteady Studios, bu oyunda Unreal Engine 3 oyun motorunu kullanarak bizleri kendisine bir kez daha hayran bıraktı. Bu denli sevilen ve oynanan bir yapımın devamının gelmesi bizi hiç şaşırtmadı ve benim de serinin en sevdiğim oyunu olan Arkham City çıktı.

BATMAN: ARKHAM CİTY:

Batman: Arkham City 2011 yılında bizlerle buluştu, bizleri kendisine hayran bırakan bu oyun bir seri nasıl yaratılır dersi vermişti. Rocksteady Studios önceki oyundan almış olduğu ilgiyi iyi düşünerek bizleri Batman Arkham City ile baş başa bıraktı. Bir önceki oyundan hiçbir eksiği olmayan bu oyun çok iyi bir şekilde üstüne koyulup çıkarılmış ve âbiz bu işi yapıyoruzâ dercesine oyuncunun beğenisine sunuldu. Diğer oyunların yayıncısı olan WARNER BROS. bundan sonra çıkacak olan ARKHAM ORİGİNS için kolları sıvadı fakat bu sefer oyunu Rocksteady değil kendisi(WARNER BROS.) yapacaktı.

BATMAN: ARKHAM ORİGİNS:

Kısaca dİğer oyunlara nazaren bir tık kötü olmuş diyebilirim. Deathstroke ile karşı karşı geldiğimiz bölümde, aslında çok güzel olabilecekken çok fazla aynı hareketleri yapmamız bir süreden sonra sıkıyor yinede bu bölüm oyunun en iyi bölümlerinde biri diyebilirim. Oyunu Oynarken Arkham cityânin hikayesini değiştirip önümüze konulmuş gibi, aralarındaki tek fark hikayesi ve hikayesinin anlatım şekli gibi geldi bana her şeye rağmen Batmanânın sevdiğim bir oyunu olmayı başardı.Rocksteadyâ nin bu oyunu yapmamasının sebeplerinden biri bu oyundan iki buçuk sene sonra çıkacak olan BATMAN ARKHAM oyunuydu diyebiliriz. Birçok oyuncunun heyecanla beklediği BATMAN: ARKHAM KNIGHT oyunu için çalışmalara başlamışlardı bileâ¦

BATMAN: ARKHAM KNIGHT

Yaklaşık 3 sene bekledikten sonra, 23 Haziran 2015â te çıkan BATMAN: ARKHAM KNIGHT â nın PC versiyonu tam bir hayal kırıklığı olarak çıktı. Sonradan yavaş yavaş giderilen hatalar olsada ilk çıktığı günde oyunu alıp oynamak isteyen oyuncuları bir hayli kızdırdı. Bu durum karşısında WARNER BROS. ve ROCKSTEADY ne gibi telafiler yaptı bilmiyorum ama bu oyunda bir hayli sevildi ve bir o kadar oynandı. Oyunun en büyük yeniliği ilk defa batmobileâ i kullanabilecektik. Bir diğer yeniliği ise diğer oyunlardan çok daha büyük bir harita bizi bekliyordu. Oyundaki en büyük eksikliklerden biri bence Joker olmamasıydı. Scarecrow ve Arkham Knight bizi baş kötü karakterler olarak karşılıyodu, kötü değildi ama bi Joker olamıyor gibi geldi bana. Neyse ki bu oyunu da oynadım ve çok eğlendim, sanki batmobile ile olan yerleri biraz daha geliştirseler oynadığım en iyi oyunlardan biri diyebilirdim, gerçi hala diyebilirim. Son olarak seride ki bütün oyunların en beğendiğim bir özelliğine değinmek istiyorum.

YAPAY ZEKA

Batman serisi ile çalkalanırken aynı zamanda yapay zekayı da çok konuştu. Yapay zekayı yani PC nin oynattığı kötü adamları öyle güzel yapmışlar ki oyunu oynarken âBEN BATMANIMâ diyebiliyorsunuz. Siz onları teker teker avlarken aralarında geçen muhabbetler, yaptıkları hareketler, ve sergiledikleri davranışlar gerçekten sizden korktuklarını gösteriyor ve sizin ister istemez Batman gibi davranmanızı sağlıyor.

Genel olarak her TPS  seven oyuncuların kesinlikle oynamasını şiddetle tavsiye ettiğim bir oyun serisi. İyi ki varsınız, iyi ki böyle bir oyun serisi yapmışsınızâ¦.