KONU AÇ !

Topluluğumuzda Konular Açın ve Bize Ulaşın !

Yeni Konular !

Konulara Yorum Yapın ve Konunuzu Öne Çıkarın !

Bize Ulaşın !

Yöneticilerimiz Size 7/24 Yardımcı Olmak İçin Hazır !

SİLKROAD TÜRKİYE'NİN EN YENİ SİSTEMLİ VE MÜŞTERİ SEVGİSİYLE EN İYİ REKLAM PLATFORMLARINDAN BİTANESİ SROCENTER SEN YOKSAN Bİ KİŞİ EKSİK !

Bügüne Kadar En Çok Satan 10 Oyun

srocenter Can

Forum Admin
Moderatör
Center Üyesi
Bilişim Sahibi
Çevirmen
Coder
Grafiker
Guild Master
Guild Üyesi
Reklamcı
Server Sahibi
Supporter
V.i.P
Başlıklar

Oyunların satışları biz oyuncuları pek fazla ilgilendirmiyor gibi dursa da bu durum böyle. Şirketler oyunlarının yaptıkları satışlara göre devam etme veya etmeme kararı alıyorlar. Gerçekten kaliteli olan oyunların bu tarz bir derde olmasa da arada kalmış olan oyunlar için bu çok önemli.

Assassin’s Creed, Grand Theft Auto, God of War, Watch Dogs, FIFA gibi isimlerin bu tarz sorunları olmuyor. Bu isimleri daha da çoğaltabiliriz. Bizim karşımıza çıkan oyunlar satış rakamlarının yapan kişileri memnun etmesi gerekiyor. O yüzden satış rakamları biz oyuncular için de çok önemli. O yüzden şimdi sizlerle beraber en çok satış yapan 10 oyuna bakacağız.

Liste şaşırtıcı olur mu olmaz mı bilmiyorum. Ama ben şahsen şaşırdım. Tahmin ettiğim olduğu gibi bildiklerim de vardı ama bilmediklerim beni şaşırtmayı başardı. Haydi başlayalım!

İLGİLİ İçERİK

En çok Satan 10 Oyun

10 NUMARA TETRIS(NINTENDO) – 43 Milyon

tetris.jpg

1989 ‘da çıkan Tetristen bahsediyoruz. Game Boy aletlerine çıkan Tetris. Bu mesela beni direkt olarak şaşırttı. Biliyorum Tetris artık günümüzde satranç gibi sevdalıları olan bir oyun. Ama bu kadar fazla olmasını beklemiyordum.

9 NUMARA WII FIT – 43.8 Milyon

wii-fit.jpg

Wii U için yapılmış bir egzersiz oyunu. Gerçekten kafamı çok karıştırdı. Nasıl abi gerçekten nasıl bu kadar çok satmayı başardınız böyle ?

8 NUMARA MARIO KART 8 / DELUXE – 43.84 Milyon

mario-kart-deluxe.jpg

Mario oyunu beni pek şaşırtmadı. Bir tane Mario oyunu illaki olacaktı zaten. Bu kadar çok reklamı yapılmış başka hangi oyun var diye düşünüyorum doğrusu. Aklıma bir oyun geliyor ama o da bu listede olacağı için adını anmıyorum.

7 NUMARA POKEMON RED / GREEN/ YELLOW / BLUE – 47.52 Milyon

pokemon-red-blue.jpg

Kafanız karışabilir ama aslında bunların hepsi bir oyun. Sadece birbirlerinin gelişmiş versiyonları diyebiliriz. Hatta günümüze uyarlamak gerekirse, birbirlerinin DLC veya DLCsiz versiyonları diyebiliriz. Büyük farklar yok.

6 NUMARA SUPER MARIO BROS. – 58 Milyon

mario-sonucu.jpg

Hiç şaşırmadım. Daha önce de dedim Mario oyunu bekliyorum diye. İki tane olması da şaşırtmadı. Mario işte.

5 NUMARA PUBG – 70 Milyon

Pubg-Oyun.jpg

Battle Royale türünü hayatımızın içine içine sokan o oyun. Allah seni bildiği gibi yapsın ne diyeyim. Bir de 70 milyon satmış. Ayıp be kardeşim ayıp.

4 NUMARA WII SPORTS – 82.9 Milyon

Ben Wii U ‘ya çok uzakmışım. Bu kadar çok satan oyunları olduğunu bilmiyordum. çok sattığını biliyordum ama bu kadar olduğunu bilmiyordum. Valla Nintendo reise saygı duyuyorum.

3 Numara TETRIS(EA) – 100 Milyon

tetris-effect.jpg

Bu bir mobil oyun.

2 NUMARA GRAND THEFT AUTO V – 145 Milyon

GTA-6-Icin-Aciklama-Geldi.jpg

GTA serisinin en efsane olmuş oyunu, demek isterdim ama San Andreas daha efsane GTA 5 severler ağlayabilir. Şaka bir yana GTA serisindeki en iyi oyun. Online ‘ı ile beraber bu kadar çok satmayı başardı. Hatta bence online ‘ı sayesinde bu kadar sattı.

1 NUMARA MINECRAFT – 200 Milyon

minecraft-hd.jpg

Küp. Blok. Köylü. Demir Golem. Enderman. End Game? Notch? Herobrine? Hiçbir fikrim yok. Sevgiler.

En çok Satan Oyun Listemiz bu kadardı arkadaşlar. Şaşırdığınız oldu mu merak ediyorum. Ne diyorsunuz?

Youtube kanalını takip etmeyi unutmayın.