KONU AÇ !

Topluluğumuzda Konular Açın ve Bize Ulaşın !

Yeni Konular !

Konulara Yorum Yapın ve Konunuzu Öne Çıkarın !

Bize Ulaşın !

Yöneticilerimiz Size 7/24 Yardımcı Olmak İçin Hazır !

SİLKROAD TÜRKİYE'NİN EN YENİ SİSTEMLİ VE MÜŞTERİ SEVGİSİYLE EN İYİ REKLAM PLATFORMLARINDAN BİTANESİ SROCENTER SEN YOKSAN Bİ KİŞİ EKSİK !

Çin Mobil Oyunları Nasıl? Biz Denedik

srocenter Can

Forum Admin
Moderatör
Center Üyesi
Bilişim Sahibi
Çevirmen
Coder
Grafiker
Guild Master
Guild Üyesi
Reklamcı
Server Sahibi
Supporter
V.i.P
Başlıklar

çin Mobil Oyunları daha mı güzel ? Hepimiz mobil oyunlar oynarız, gideriz Google Play’e indiririz. Bu makalede durum böyle değil.

Başlangıç:

Birkaç yıl önce çin’e giden bir tanıdığımdan bana Xiaomi bir telefon almasını istemiştim, bu telefonu kullanırken telefonda yüklü gelen “Games” uygulamasını açtım. Uygulama herhangi normal bir uygulama marketi gibi duruyordu ama oyun tipleri açık bir şekilde daha farklıydı.

Denediğim ilk şeylerden biri Google’ın resim çevirisini kullanarak ismi taramak ve çevirmek oldu, oyunların ne çevirilmiş isimleri ne de çince isimleri oyunların çeviri hallerini bulmama yardımcı olmadı. Bu konuda daha profesyonel olan birkaç arkadaşa danıştım, bu oyunlar çoğunlukla sadece çin veya sadece çin ve Japonya’da yayınlanıyormuş. İlgimi çeken birkaç oyunun mağaza görüntüleri ve oyun içi görüntülerini aldım. Bunları kendim anladığım kadarıyla anlatmaya çalışacağım.
VGAME:

VGAME [æ¶é¶ä¸ç] [Sıfır Sıfır Dünya] oyununda alternatif bir gerçeklik ve gerçek olan gerçeklik arasındasınız. Bu iki gerçeklikte dolaşarak doğruya ulaşmaya çalışıyorsunuz.
VGAME Oyunundan Görüntüler:

vgameoyun2.jpg

QQ Fly Car:

Asıl ismi QQé£è½¦æ游 olan bu oyun Mario Kart’a çok benzeyen bir oyun, sanki biraz fazla esinlenilmiş gibi hatta. Oyun basit bir konsepte sahip, yarışıyorsunuz ve kullanabileceğiniz güçler oluyor.
QQ Fly Car Oyunundan Görüntüler:
flycar-300x150.png
QQ Fly Car Yarış Görüntüsü

Origin of Chaos
originofchaos.jpg
Origin Of Chaos Ekran Resmi

Asıl ismi æ··æ²èµ·æº-å¹´å½åéª olan bu oyun ilk açtığımda bana World of Warcraft’ı hatırlattı, her ne kadar aralarında çok benzerlik olmasa da bana hatırlattığı buydu. Oyun gördüğüm diğer MMORPG mobil oyunlardan biraz daha iyiydi ama çince bilmediğimi hesaba katarsak pek oynanabilir değildi.

çin Mobil Oyunları gerçekten de farklı değil mi ? Bizce de öyle!

Daha detaylı oyun videoları ve incelemeler içinYoutube kanalını takip etmeyi unutmayın!