KONU AÇ !

Topluluğumuzda Konular Açın ve Bize Ulaşın !

Yeni Konular !

Konulara Yorum Yapın ve Konunuzu Öne Çıkarın !

Bize Ulaşın !

Yöneticilerimiz Size 7/24 Yardımcı Olmak İçin Hazır !

SİLKROAD TÜRKİYE'NİN EN YENİ SİSTEMLİ VE MÜŞTERİ SEVGİSİYLE EN İYİ REKLAM PLATFORMLARINDAN BİTANESİ SROCENTER SEN YOKSAN Bİ KİŞİ EKSİK !

Elden Ring yönetmeni, Time dergisinin 2023’ün En Etkili 100 Kişisi listesine girdi

srocenter Can

Forum Admin
Moderatör
Center Üyesi
Bilişim Sahibi
Çevirmen
Coder
Grafiker
Guild Master
Guild Üyesi
Reklamcı
Server Sahibi
Supporter
V.i.P
Elden Ring yönetmeni ve FromSoftware’in başkanı Hidetaka Miyazaki, Time dergisi tarafından 2023’ün En Etkili 100 Kişisi listesine dahil edildi.

Miyazaki’nin aldığı bu ünvana Neil Druckmann’ın övgüleri eşlik etti. Naughty Dog eş başkanı, Elden Ring’i oyunların ve TV’de bile hissettirilemeyen duyguların harika bir temsilcisi olarak tanımladı.

Druckmann, ilk kez bir Soulsborne oyunu oynadığında hissettiklerini de anlattı. Defalarca ölse bile zamanla ayrıntıları görmeyi ve daha dikkatli olmayı öğrendiğini belirtti.
elden-ring-yonetmeni-fromsoftware-baskani-hidetaka-miyazaki.jpg

Hidetaka Miyazaki,dergisinin 2023’ün En Etkili 100 Kişisi listesinde Druckmann tarafından şöyle sunuldu:

“Hidetaka Miyazaki’nin oyunlarından birini ilk oynadığımda perişan olmuştum. İlk düşmanda defalarca ölüyordum. Ama ayrıntılara dikkat ederek yaklaşımımı yavaşlattığımda birden aydınlandım. Düşmanı yenmeyi ve oyunda daha da ilerlemeyi başardım. İlerlemeyi başardım ve bir tür acelede gibi hissettim! Oyunda ilerledikçe, bu dünyayı nasıl keşfettiğim konusunda çok daha bilinçli ve dikkatliydim. Karşılığında dünya beni gerilim, güzellik ve sürprizlerle ödüllendirdi.

Elden Ring -2022’de çok popüler olan hiti- bu yüzden oyunlar ve oyuncuda hissettirdiği benzersiz duygular, TV gibi pasif bir ortamın asla yeniden yaratamayacağı duygular için harika bir elçi. Miyazaki’nin oyunları, oyuncunun kendini başarılı ve zeki hissetmesini sağlar ve bu, kendisinin ve ekibinin tavizsiz yaklaşımı sayesindedir. Mekaniği veya bilgiyi fazla açıklamayı reddediyor, bunun yerine oyuncuya kendi başına çözmesi için güveniyor.”
elden-ring-hikaye-fragmani.jpg

Geçtiğimiz ay açıklanan verilere göre Elden Ring oyuncularıöldü. Muhtemelen oyunu seven birçok oyuncu Druckmann ile aynı şeyleri hissetmiş gibi görünüyor.

Miyazaki, Elden Ring’in yanı sıra Dark Souls, Bloodborne ve Sekiro: Shadows Die Twice gibi oyunlar üzerinde çalıştı. Yönetmen Souls türünün yaratıcısı olarak oyun tarihine damga vurdu.

Geçtiğimiz yılın Şubat ayında çıkan Elden Ring yüzlerce ‘Yılın Oyunu’ ödülü alarak rekor kırdı. Miyazaki’nin aldığı ünvan tesadüf değil ve eserlerinin başarısını yansıtıyor.

2023’ün En Etkili 100 Kişisi’niöğrenebilirsiniz. Listede AHBAP kurucusu Haluk Levent ile BioNTech’in sahipleri Dr. Özlem Türeci ve Dr. Uğur Şahin de yer aldı.