KONU AÇ !

Topluluğumuzda Konular Açın ve Bize Ulaşın !

Yeni Konular !

Konulara Yorum Yapın ve Konunuzu Öne Çıkarın !

Bize Ulaşın !

Yöneticilerimiz Size 7/24 Yardımcı Olmak İçin Hazır !

SİLKROAD TÜRKİYE'NİN EN YENİ SİSTEMLİ VE MÜŞTERİ SEVGİSİYLE EN İYİ REKLAM PLATFORMLARINDAN BİTANESİ SROCENTER SEN YOKSAN Bİ KİŞİ EKSİK !

En İyi Ritim Oyunları: Yerinde Duramayanlar İçin Öneriler

srocenter Can

Forum Admin
Moderatör
Center Üyesi
Bilişim Sahibi
Çevirmen
Coder
Grafiker
Guild Master
Guild Üyesi
Reklamcı
Server Sahibi
Supporter
V.i.P
Müzik ruhun gıdasıdır diye boşuna dememişler. Bir oyunun içerisine müzik girdiği zaman tüylerimiz diken diken oluyor, kendimizi oyunun atmosferine çok daha rahat bir şekilde kaptırabiliyoruz. İşte bu yazımızda da sizlere müziğin ve ritmin ön planda olduğu bazı oyunlardan bahsediyoruz!
Tercih edebileceğiniz en iyi ritim oyunları

Günün sinir ve stresini atmak isterken karşılaşabileceğiniz ve oynarken zamanın nasıl aktığını anlamayacağınız en iyi ritim oyunlarını bu yazı içerisinde topladık. Liste içerisinde dans, aksiyon, platform ve daha birçok oyun türü yer alıyor. Hazırsanız, başlayalım;
Just Dance serisi

Just Dance serisi zaten uzun yıllardır hayatımızda olan ve ritim oyunu denince akla gelen ilk isimlerden bir tanesi. Normal şartlarda serinin her oyunu aynı eğlenceyi sunamıyor ancak 2020 yılından sonra çıkan oyunlar çok fazla sevildi satmayı başardı. Serideki ikonik şarkılar, mekanlar ve dans koreografileri her geçen sene daha da farklı bir şekilde karşımıza çıkıyor.

Not: Aşağıda yer alan geliştirici, yayıncı ve çıkış tarihi bilgileri Just Dance 2022 oyununa göre verilmiştir.

• Geliştirici: Ubisoft Paris, Room 8 Studio
  • Yayıncı: Ubisoft
  • çıkış Tarihi: 4 Kasım 2021
Audiosurf 2

Oldukça eğlenceli bir ritim oyunu olan Audiosurf 2, doğru zamanda doğru notanın üzerinden geçmeniz gereken bir yarış oyunu gibi görünüyor. Dilerseniz kendi müziklerinizi, isterseniz insanların oluşturduğu farklı parçaları da çalabiliyorsunuz. Uzun bir günün ardından dinlendirici ve biraz olsa eğlendirici bir yapım arayanlara tavsiyemizdir.

• Geliştirici: Dylan Fitterer
  • Yayıncı: Dylan Fitterer
  • çıkış Tarihi: 26 Mayıs 2015
Metal: Hellsinger

Cehennemin kapılarını araladığınız ve metal müziklerle yoğurulan bir atmosfere daldığınız Metal: Hellsinger, DOOM benzeri aksiyonun yanı sıra oldukça ilginç bir mekaniği de oyunculara sunuyor. Burada düşmanlara hasar verebilmek için müzik ile doğru orantılı bir şekilde ateş etmeniz gerekiyor. Şayet ritmi kaçırırsanız düşmana daha az hasar veriyorsunuz.

• Geliştirici: The Outsiders
  • Yayıncı: Funcom
  • çıkış Tarihi: 15 Eylül 2022
DJ Hero

Bir dönemin en popüler oyunlarından birisi olan DJ Hero kesinlikle en iyi ritim oyunları listemizde kendisine yer bulması gereken bir isim. DJ’liğe merak salmış veya Guitar Hero gibi yapımları doyasıya oynamış kullanıcılara çok daha yeni ve ilginç bir deneyim sunmayı başarmıştı. Maalesef şimdilerde tamamen tozlu raflarda kalmış olsa bile bir dönem çılgınlar gibi oynanmıştı.

• Geliştirici: FreeStyleGames, Exient Entertainment
  • Yayıncı: Activision
  • çıkış Tarihi: 29 Ekim 2009
Fuser

DJ Hero’dan çok fazla uzaklaşmadan 2020 yılında çıkmış olan Fuser‘a da bir göz atalım. Elektronik dans müziği festivallerinde DJ olduğunuz ve kalabalığı en iyi şekilde eğlendirmeye çalıştığınız bu yapımda da yine ritmin ve popüler müziklerin borusu ötüyordu. Maalesef günümüzde DJ Hero gibi herhangi bir dijital platformdan satın alınamaz bir durumda. Ancak kısa sürede oldukça büyük bir başarı elde etmişti.

• Geliştirici: Harmonix Music Systems
  • Yayıncı: NCSOFT
  • çıkış Tarihi: 10 Kasım 2020
Guitar Hero serisi

Yine bir dönemin şüphesiz en popüler PlayStation oyunlarından olan, kafelerde arkadaş gruplarıyla oynanan Guitar Hero serisi de en iyi ritim oyunları listemizde yer alıyor. çok uzun bir zamandır piyasaya sürülmemesi bizi biraz üzüyor fakat yeni bir oyun söylentileri de aylardır ortalıkta dolaşmaya devam ediyor.

Not: Aşağıda yer alan geliştirici, yayıncı ve çıkış tarihi bilgileri Guitar Hero Live oyununa göre verilmiştir

• Geliştirici: FreeStyle Games
  • Yayıncı: Activision
  • çıkış Tarihi: 20 Ekim 2015
BPM: Bullets Per Minute

Yine aksiyonun dibine ekmek banacağınız bir ritim oyunuyla karşınızdayız. BPM: Bullets Per Minute, oyunculara rock ve metal müzikler sunan bir yapım. Yine müziğin ritmine göre ateş ettiğiniz ve ritmi kaçırdığınız anda başınızın derde gireceği bir mekaniğe sahip. Fakat buradaki diğer bir ilginç olay ise, oyundaki zindanların tamamen rastgele oluşturuluyor olması.

• Geliştirici: Awe Interactive
  • Yayıncı: Awe Interactive
  • çıkış Tarihi: 15 Eylül 2020
Beat Saber

Beat Saber‘ı duymayan veya görmeyen çok az sayıda oyuncu vardır diye düşünüyoruz. Esasında bir VR oyunu olan Beat Saber, ellerinizdeki ışın kılıçları ile şekilli hareketler yaparak doğru ritim bloklarını kesmeye çalıştığınız ve bu süreçte puan kazanarak listelerde zirveye oynamaya çalıştığınız bir olaya sahip. Hatırlarsanız kendisinilistemizde de ağırlaşmıştık.

• Geliştirici: Beat Games
  • Yayıncı: Beat Games
  • çıkış Tarihi: 21 Mayıs 2019
Muse Dash

Hızlı tempolu ritim oyunu arıyorsanız o zaman doğru yerdesiniz. En iyi ritim oyunları listemize adını altın harflerle yazdıran Muse Dash, hem müziğe hem de engellere göre şekillendiğiniz ve yer yer karşınıza çıkan düşmanlarla da baş etmek zorunda kaldığınız yapısıyla ön plana çıkıyor. Seveni ve oynayanı oldukça fazla, hatta bir devam oyunu dahi isteniyor.

• Geliştirici: Peropero
  • Yayıncı: Hasuhasu
  • çıkış Tarihi: 20 Haziran 2019
Hi-Fi RUSH

Ve geldik listemizin son yapımına. Maalesef geçtiğimiz günlerde kapanan Tango Gameworks tarafından geliştirilen ve Bethesda tarafından yayınlanan Hi-Fi RUSH, müzik ve Hack and Slash türünü birleştiren muhteşem eğlenceli bir oyun olarak karşımıza çıkmıştı. Tango Gameworks’ün bu başarıdan sonra neden kapandığını pek çözemedik ama Hi-Fi RUSH yıllar boyunca unutulmayacak bir eğlence sunmayı başardı.

• Geliştirici: Tango Gameworks
  • Yayıncı: Bethesda Softworks
  • çıkış Tarihi: 25 Ocak 2023