KONU AÇ !

Topluluğumuzda Konular Açın ve Bize Ulaşın !

Yeni Konular !

Konulara Yorum Yapın ve Konunuzu Öne Çıkarın !

Bize Ulaşın !

Yöneticilerimiz Size 7/24 Yardımcı Olmak İçin Hazır !

SİLKROAD TÜRKİYE'NİN EN YENİ SİSTEMLİ VE MÜŞTERİ SEVGİSİYLE EN İYİ REKLAM PLATFORMLARINDAN BİTANESİ SROCENTER SEN YOKSAN Bİ KİŞİ EKSİK !

Final Fantasy 16’nın PC Sürümünün Çıkış Tarihi ve Sistem Gereksinimleri Duyuruldu

srocenter Can

Forum Admin
Moderatör
Center Üyesi
Bilişim Sahibi
Çevirmen
Coder
Grafiker
Guild Master
Guild Üyesi
Reklamcı
Server Sahibi
Supporter
V.i.P
PC için resmen geliştirilmeye başlanmasının ardından neredeyse bir sene geçti. Nitekim Square Enix, çıkan söylentilerin ardından oyunun PC sürümünün çıkış tarihini ve sistem gereksinimlerini duyurdu.

Square Enix tarafından yayınlanan Deliverance fragmanıyla çıkış tarihi duyuruldu ve oyunun ile Epic Games sayfaları da açıldı. Final Fantasy 16; 17 Eylül tarihinde PC ve PS5’e çıkış yapacak.

Bunun yanında oyun, Steam için ana sürüm 39.99$ ve DLC’leri içeren Complete Edition 54.99$ fiyatlarla ön siparişe açılmış duruyor. Epic Games’te ise ana oyun 1650 TL, Complete Edition ise 2300 TL’den ön siparişe açılmış.

Nitekim oyun için açıklanan sistem gereksinimleri de şaşırtıcı duruyor zira EAâin sitesindeki bilgilere göre hem minimum hem de önerilen gereksinimler 170GBâlık bir disk alanı istiyor.

Oyunun demo sürümü de iki mağaza sayfasında ücretsiz şekilde açıldı. Oyun severler, yapımın açılış kısmını deneyebilir ve bunu tam sürüme aktarabilir.
Final Fantasy 16 Sistem Gereksinimleri

Minimum:
  • İşletim Sistemi:Â Windows 10/11 (64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir)
  • İşlemci:Â Intel Core i5-8400 veya AMD Ryzen 5 1600
  • Bellek:Â 16 GB RAM
  • Ekran Kartı:Â Intel Arc A580 veya AMD Radeon RX 5700 veya NVIDIA GeForce GTX 1070
  • DirectX:Â Sürüm 12
  • Depolama:Â 170 GB kullanılabilir alan
  • İlave Notlar:Â 720p’de 30 FPS beklenir. SSD gereklidir. VRAM 8GB ve üstü olmalıdır.
Önerilen:
  • İşletim Sistemi:Â Windows 10/11 (64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir)
  • İşlemci:Â Intel Core i7-10700 veya AMD Ryzen 7 5700X
  • Bellek:Â 16 GB RAM
  • Ekran Kartı:Â NVIDIA GeForce RTX 2080 veya AMD Radeon RX 6700 XT
  • DirectX:Â Sürüm 12
  • Depolama:Â 170 GB kullanılabilir alan SSD
  • İlave Notlar:Â 1080p’de 60 FPS beklenir. SSD gereklidir. VRAM 8GB ve üstü olmalıdır.