KONU AÇ !

Topluluğumuzda Konular Açın ve Bize Ulaşın !

Yeni Konular !

Konulara Yorum Yapın ve Konunuzu Öne Çıkarın !

Bize Ulaşın !

Yöneticilerimiz Size 7/24 Yardımcı Olmak İçin Hazır !

SİLKROAD TÜRKİYE'NİN EN YENİ SİSTEMLİ VE MÜŞTERİ SEVGİSİYLE EN İYİ REKLAM PLATFORMLARINDAN BİTANESİ SROCENTER SEN YOKSAN Bİ KİŞİ EKSİK !

Game Pass Nedir ?

srocenter Can

Forum Admin
Moderatör
Center Üyesi
Bilişim Sahibi
Çevirmen
Coder
Grafiker
Guild Master
Guild Üyesi
Reklamcı
Server Sahibi
Supporter
V.i.P
Başlıklar

Geçtiğimiz günlerdeyazısını yazarken Game Pass hakkında sayfamızda yeterli bilgi olmadığını gördüm. Bu olaydan sonra Game Pass nedir, nasıl alınır, kaç paradır gibi soruların cevaplarını içeren bir yazı yazma gereksiniminde bulundum. Şimdi gelin hep beraber Game Pass nedir bakalım, avantaj ve dezavantajları nelerdir görelim.

İLGİLİ İçERİK

Game Pass’ten bahsetmeden önce başka bir şeyden bahsedeceğim. En iyi öğrenme yollarından biri deneyimlemedir bu sebeple Microsoft yapmış olduğu ilk ay 5,99Â TL kampanyasından yararlanarak Game Pass’i almanızı öneririm. İçinde her kafaya uygun bir kaç oyun olduğunu düşünüyorum. Özellikle Ultimate paketini denemek için ilk ay alırsanız illaki bir oyunu beğenir oynarsınız ve verdiğiniz 6 TL’de boşa gitmiş olmaz. Yani 6 TL karşılığında belki normal değeri 150 – 200 liralık bir oyunu oynayıp bitirmiş olursunuz. Saydığım bu sebeplerden dolayı almanızı önereyim. Şimdi gelelim” Game Pass Nedir” yazımıza.
Game Pass Nedir

xbox-game-pass-nedir-2.jpg

Microsoft’un demesine göre Game Pass, “100’den fazla yüksek kalitede oyuna ve sürekli yeni eklenen oyunlara erişim fırsatıdır. Konsol, PC veya her iki platform içinde uygun paketi bulunur. Aylık düşük bir bütçeyle yeni oyunları
keşfetmenizi sağlayan abonelik paketidir.” Tabi yağlanmış ballanmış cümleler ile anlatırsak aşağı yukarı böyle bir şeydir Game Pass. Tabi ki de biz biraz daha kendi tarzımızda anlatmayı seçeceğiz.

Game Pass ülkemize ilk geldiği zamanlarda 3 ay deneyimleme fırsatı bulmuştum. Ne yazık ki Xbox konsolum olmadığından PC versiyonunu deneyebildim. Güzel ama biraz daha geliştirilmesi gereken bir Netflix mantığı video oyunu abonelik sistemine
Game Pass diyoruz. Xbox Game Pass, 3 çeşit pakete sahip. Bu paketler For PC, Game Pass ve Game Pass Ultimate olarak adlandırılıyor. Witcher 3, Forzo Horizon 4 ve Gears 5 gibi yüksek bütçeli bir çok oyunu da içermesi gayet güzel. Bu tarz yüksek bütçeli oyunların çoğu Ultimate paket ile erişilebiliyor. Ayrıca Game Pass üyelerinin bazı oyunları indirimli alabilme fırsatı sunuyor. Mesela bir oyunu oynadınız beğendiniz ve süresiz olarak kütüphanenize eklemek için satın almak isterseniz Game Pass aboneliğiniz sayesinde %20’ye kadar varan indirim ile satın alabiliyorsunuz. Tabi bu indirimler bütün oyunlar için geçerli değil.
Game Pass Artıları

+ Bir çok oyunu deneyimleme fırsatı.

+ Nispeten düşük bütçeli olması.

+ Bir çok kaliteli oyun barındırması.

+ Yeni oyunlar keşfedebilme imkanı sağlaması.

+ Sürekli yeni oyunların ekleniyor olması.
Game Pass Eksileri

– çoğu oyun Xbox için olurken PC için olmaması.

– Yükse bütçeli dediğimiz oyunlarının neredeyse hepsinin Ultimate Paketiyle erişilebilmesi.

– Siz bir oyunu oynarken bir anda Game Pass’ten kaldırılma ihtimali.
Game Pass Alınır Mı ?

Bütün bu öğrendiğimiz şeylerden sonra asıl soru Game Pass Alınır mı? Zaten yazının başında da belirttiğim gibi bir görmek için bile 6 TL gibi bir rakam vererek deneyimlenebilir. Sonrası için ise benim önerim, Xbox konsolu olanlar özellikle Ultimate paketi alabilir ama konsolu olmayan kullanıcılara tavsiye etmiyorum. Xbox için Ultimate paketi uzun süre oyun açlığınızı doyurabilecekken PC yönü baya zayıf kalmış.

Kanalını takip etmeyi unutmayın arkadaşlar !