KONU AÇ !

Topluluğumuzda Konular Açın ve Bize Ulaşın !

Yeni Konular !

Konulara Yorum Yapın ve Konunuzu Öne Çıkarın !

Bize Ulaşın !

Yöneticilerimiz Size 7/24 Yardımcı Olmak İçin Hazır !

SİLKROAD TÜRKİYE'NİN EN YENİ SİSTEMLİ VE MÜŞTERİ SEVGİSİYLE EN İYİ REKLAM PLATFORMLARINDAN BİTANESİ SROCENTER SEN YOKSAN Bİ KİŞİ EKSİK !

Gezgin Gamer’ın Seyir Defteri – The Sims 4 Lovestruck Paketindeki Mekanları Türkiye’ye Uyarlayabilir miyiz?

srocenter Can

Forum Admin
Moderatör
Center Üyesi
Bilişim Sahibi
Çevirmen
Coder
Grafiker
Guild Master
Guild Üyesi
Reklamcı
Server Sahibi
Supporter
V.i.P
Koca bir haftanın yorgunluğunu omuzlarımızdan atmayı kim istemez ki? Kapının arasından sinsice bakan sorumluluklar, bizi olduğumuz yere mıhlar. Tatili hak etmiş olmanın verdiği mutluluk, bitmemiş işlerin altında kolayca ezilir.

Merak etmeyin, haftaya olan başlangıcınızı biraz olsun rahatlatacak ve size huzur verecek bir terapi ile karşınızdayım. Oturduğunuz yerden gezmenizi sağlayacak bir program olan Gezgin Gamerâın Seyir Defteriânde bugünün planı, The Sims 4’ünyerleri ülkemizdeki romantik dolu noktalara uyarlamaya çalışmak olacak.

Küçük bir not ekleyelim ki burada geçen mahalleler değil ancak bu mahalleler içerisindeki mekanları eşleştirmeye çalıştım. Elbette mekanların oyundaki yerlerle tıpatıp eşleşmesi beklenemez. Geçen isimler spesifik şekilde belirtilse de bu yazının hiçbir anlamda reklam amacı yoktur ve tamamen benzerlikten konulmuştur.
The-Sims-4-Lovestruck.jpg

The Sims 4’teki Lovestruck paketine olağandışı bir bakış

Vista Hermosa’dan başlıyoruz

Vista Hermosa mahallesinde birçok mekan bulunuyor ve burası, genellikle sakin tarafıyla öne çıkıyor. Mexico City’i andıran basit, küçük ve huzurlu evleri var ve bunlara bu civarda birkaç uğrak noktası eşlik ediyor.

Özellikle öğleden sonra yaptığım gezilerde aşıkların doğayla iç içe olmak istediklerini görüyorum. Evden kısa bir yürüyüş mesafesiyle Wall of Love’a (Aşk Duvarı) gelen ve fotoğraflar çektiren çok oldu. Genellikle buraya yakınlarda minik bir göl ve sağda solda ağaçlar eşlik ediyor. Mahalleye biraz tepeden baktıktan ve aşıkların uzaklara biraz umut biraz da hüzünle daldığı anları seyrettikten sonra aşağıya geri iniyorum.
cheers.jpg
Dıştan bir hayli andırıyor.

Bahar serinliği ve bu tatlı ağaçların arasından kısa bir yürüyüşle Beyoğlu’ndaki lounge’ları andıran Laguna del Abrazo’ya varıyorum. Laguna del Abrazo, biraz salaş bir yer ve İstanbul’da Street-Art veya Graffiti temalı lounge’lara benziyor.

Son olarak romantizmden uzak ama başka şeyler arayan çiftler (WooHoo!) için İstanbul’daki Cheers Hostel’e benzettiğim Beso Rapido’ya uğrayabilirsiniz. Benlik bir şey değil ama buradaki motelin 7/24 açık olduğunu resepsiyondan da öğrendim.
Plaza Mariposa’ya gidiş ruhu dinlendirir

Ciudad Enamorada’nın kalbi olan Plaza, birçok aktivite barındırıyor. Media Naranja, bizim bildiğimiz açık parklardan ziyade daha kapalı ve ev hissiyatı veriyor. Parklarda yer alan çardak veya gazebo dediğimiz yapıyı andıran Naranja, altlı üstlü küçük bir park ve dinlenme alanı. Ülkemizde çardağın kafe olmasına pek alışık olmasa da İstanbul Sarıyer’deki Gazebo kafe uzaktan da olsa biraz kendisini andırıyor.

Naranja’da sıcakları def edecek bir soğuk filtre kahve içtikten sonra çiftlerin dilek dilediği ve sevgilerini tazelediği Fountain of Dreams’e (Rüyalar çeşmesi) varıyorum. Her yaştan çiftler, bozuk para bırakarak dilek diliyorlar. Roma’daki Aşk çeşmesi’ne benzetsem de Burdur’un Ağlasun ilçesine bağlı Sagalassos Antik Kenti’nde yer alan Antoninler çeşmesi de bence bu görevi görüyor.
saga.jpg
Fountain of Dreams’e pek benzemiyor yapı itibariyle ama olsun..

çeşmenin hemen karşısında daha çok erkeklerin hayatını kurtaracak küçük bir çiçekçi görüyoruz. Isabela’s Flower Shop, Isabela’nın işlettiği bir çiçekçi ve burada gençlerin birbirlerine çiçek almalarından çok hoşnut olduğunu söylüyor. İstanbul’dan gına gelse de 147 yıldan fazla çiçekçilikle uğraşan Sabuncakis geliyor aklıma. Ama ülkemizin herhangi bir yerindeki çiçekçiler de burada yer alabilir.

Plaza’nın son noktasıysa çok emsalini bulamadığım Villa Calida oluyor. çiftler, burada oda kiralayarak güzel anlar geçirip biraz olsun villada kalmanın ne demek olduğunu görebiliyor.
Nuevo Corazón’da son noktayı koyalım

Plaza’yı da geçtikten sonra hava biraz kararıyor ama bu Nuevo mahallesi için hiç sorun değil çünkü burası tam bir gece mekanı! Sokaklarda dolaşırken gelen techno, rock ve hareketli türlerin çıkardığı sesleri duyabiliyorsunuz. Mirador del Amor, burada kırmızı tonlarıyla en çok öne çıkan gece kulübü gibi görünüyor. Özellikle Bursa’daki Kırmızı Live ve ülkemizde sürüsüyle kulüp de Mirador’a benziyor.
the-sims-4-mirador.jpg

Gürültülü alanları pek sevmediğimden zamanımı şehri gezmekle geçiriyorum ve daha çok bekar insanların gittiği bir gym olan SUDOR’u görüyorum. Küçük ve kompakt bir gym olmasının yanında içinde bir havuz da bulunuyor. Kendi halinde bir gym olduğundan hoşuma gitti.

Diğer yolculuklarımız gibi pek yeme-içmeye vakit ayıramadığım ve tek kişi olduğum için aktivitelere katılamadığım bu gezi elbette birçok oyun severin Lovestruck’ta bulabileceği yerlere odaklanıyor. Yorucu bir gün olsa da yeni yerler keşfetmeyi her daim sevmişimdir.

sonraki bölümlerine dek keyifli haftalar efenimâ¦