KONU AÇ !

Topluluğumuzda Konular Açın ve Bize Ulaşın !

Yeni Konular !

Konulara Yorum Yapın ve Konunuzu Öne Çıkarın !

Bize Ulaşın !

Yöneticilerimiz Size 7/24 Yardımcı Olmak İçin Hazır !

SİLKROAD TÜRKİYE'NİN EN YENİ SİSTEMLİ VE MÜŞTERİ SEVGİSİYLE EN İYİ REKLAM PLATFORMLARINDAN BİTANESİ SROCENTER SEN YOKSAN Bİ KİŞİ EKSİK !

Heaven 17, Rockstar Games’in GTA 6 Teklifini Geri Çevirdi

srocenter Can

Forum Admin
Moderatör
Center Üyesi
Bilişim Sahibi
Çevirmen
Coder
Grafiker
Guild Master
Guild Üyesi
Reklamcı
Server Sahibi
Supporter
V.i.P
Bildiğiniz gibi GTA serisi, müzikleri ile de ilgi çeken bir seri oluyor. GTA 5 bu konuda çizgiyi arşa çıkartmış iken, serinin yeni oyunundan da bu yöndeki beklentiler epey yüksek. Yakın bir zaman önce bu konuya ilişkin yeni bir gelişme yaşandı. Ne var ki büyük bir fırsatın geri tepildiği söylenebilir. Heaven 17, Rockstar Games’in GTA 6 teklifini geri çevirdi. Peki neden?İlginizi çekebilir:Â

Hatırlayacağınız üzere yakın bir zaman önce, Rockstar Games şirketinin bir şarkıya GTA 6 oyununda yer verebilmek için yüklü miktarda para teklifinde bulunduğuna dair haberler çıkmıştı. Yakın bir zaman önce ise teklif edilen söz konusu şarkının, Heaven 17 isimli bir İngiliz synth-pop grubuna ait Temptation olduğu ortaya çıktı. 1983 yılında meşhur olan bu şarkı için Amerika menşeli, 7.500 USD / 5.700 Sterlin gibi bir meblağı gözden çıkartmıştı.
Heaven 17, Rockstar Games’in GTA 6 Teklifini Neden Kabul Etmedi?

Konuya ilişkin olarak X hesabından paylaşımda bulunan grup üyelerinden Martyn Ware, teklif edilen parayı son derece az bularak geri çevirdiğini resmi olarak açıkladı.IT WAS $7500 – for a buyout of any future royalties from the game – foreverâ¦

To put this in context, Grand Theft Auto 6 grossed, wait for itâ¦

$8.6 BILLION

Ah, but think of the exposureâ¦

Go fuck yourself

â Martyn Ware ð¦ (@martynware)

“Yakın bir zaman önce Rockstar Games adına, 1983 hiti Temptation’ı yeni Grand Theft Auto 6 için kullanma olasılığına ilişkin olarak yayıncılarım ile iletişime geçtim. Doğal olarak, gelecek olan çok büyük bir varlık için heyecanlanmıştım, teklife ilişkin e-postanın aşağısına indim. Gelecekteki herhangi bir telif hakkı satın alımı için sonsuza kadar $7500’DI…

Açıklayıcı bir şekilde konuşmak gerekirse, Grand Theft Auto 5’in elde ettiği hasılat, bekleyin…

$8.6 MİLYAR

Ah, çektiği ilgiyi düşünün…

Gidip kendinizi becerin”

Ware, büyük bir fırsatı geri teptiğine ve uzun vadeli kazanıma ilişkin olarak yapılan yorumlara cevaben ise “Hiçbir şey bok etmedim. Sanatçı hakları avukatlığında 20 yıl çalıştım. Oyunu biliyorum. Bu adaletsizce.” diyor.