KONU AÇ !

Topluluğumuzda Konular Açın ve Bize Ulaşın !

Yeni Konular !

Konulara Yorum Yapın ve Konunuzu Öne Çıkarın !

Bize Ulaşın !

Yöneticilerimiz Size 7/24 Yardımcı Olmak İçin Hazır !

SİLKROAD TÜRKİYE'NİN EN YENİ SİSTEMLİ VE MÜŞTERİ SEVGİSİYLE EN İYİ REKLAM PLATFORMLARINDAN BİTANESİ SROCENTER SEN YOKSAN Bİ KİŞİ EKSİK !

Helldivers 2, Steam’de PSN gerektirmeyecek: Sony geri adım attı

srocenter Can

Forum Admin
Moderatör
Center Üyesi
Bilişim Sahibi
Çevirmen
Coder
Grafiker
Guild Master
Guild Üyesi
Reklamcı
Server Sahibi
Supporter
V.i.P
Sony, PC’de Helldivers 2 oynayanlar için PSN gerekliliği geleceğini duyurmasıyla infial yaratmıştı. Konsol devi, tartışmaların ardından geri adım attı.

Şirket geçtiğimiz günlerde PC oyuncularının yakında Steam ve PSN hesaplarını bağlamaları gerekeceğini belirtmiş ve oyuncular tepki olarak oyunututmuştu.

Ardından topluluğun sosyal medyada yoğun bir şekilde kararı eleştirmesiyle Arrowhead Game Studios CEO’su Johan Pilestedt, PlayStation ile özellikle PSN olmayan ülkeler için durumu değerlendireceklerini .

Bu süreçte Helldivers 2, hizmetin olmadığı 150’den fazla ülkede satıştan kaldırıldı. çok geçmeden yeni bir açıklama geldi ve PSN bağlantısının opsiyonel kalacağı bildirildi.Helldivers 2 is no longer purchasable in 177 countries where PSN is not available (but some are still available like Baltics).

This game has now received 215,000 negative reviews. — SteamDB (@SteamDB)

Sony, Helldivers 2 topluluğunun talebine kayıtsız kalamadı

Pilestedt,yaptığı yeni bir paylaşımda Steam’de Helldivers 2 oynamak için PSN gereksinimi olmayacağını ve işlevin opsiyonel olarak sunulacağını ortaya koydu:

“Öncelikle Helldivers 2 topluluğunun iradesinden ve iş birliği yapma becerinizden etkilendim. İkinci olarak, PlayStation’daki ortaklarımıza ve arkadaşlarımıza, PSN bağlantısını isteğe bağlı bırakma kararını hızlı ve etkili bir şekilde verdikleri için teşekkür etmek istiyorum. Birlikte, canlı oyunun ne olduğu, geliştiricilerin ve topluluğun en iyi oyun deneyimlerini yaratmak için birbirlerini nasıl destekleyebilecekleri konusunda yeni bir standart oluşturmak istiyoruz.”

Nihayet çok geçmeden problem çözüldü. Ancak yaşananlar, özellikle PlayStation’ın imajını zedeledi. Keşke iyi gidişatı bulandırmadan başladıkları gibi yola devam etselerdi.

Konsol devi resmen bir çuval inciri berbat etmek üzereydi. Gelecekte daha fazla PlayStation oyunu PC’ye taşınacak ve bu deneme iyi bir ders olmuş gibi görünüyor.

Umarız, Sony bundan sonra topluluğun karşısına dayatmalarla çıkmaz. Helldivers 2’nin oyuncu sayısını koruyup koruyamayacağını göreceğiz.