KONU AÇ !

Topluluğumuzda Konular Açın ve Bize Ulaşın !

Yeni Konular !

Konulara Yorum Yapın ve Konunuzu Öne Çıkarın !

Bize Ulaşın !

Yöneticilerimiz Size 7/24 Yardımcı Olmak İçin Hazır !

SİLKROAD TÜRKİYE'NİN EN YENİ SİSTEMLİ VE MÜŞTERİ SEVGİSİYLE EN İYİ REKLAM PLATFORMLARINDAN BİTANESİ SROCENTER SEN YOKSAN Bİ KİŞİ EKSİK !

Hideo Kojima sınırları zorluyor: Oyun yapmak için uzaya gitmek istiyor

srocenter Can

Forum Admin
Moderatör
Center Üyesi
Bilişim Sahibi
Çevirmen
Coder
Grafiker
Guild Master
Guild Üyesi
Reklamcı
Server Sahibi
Supporter
V.i.P
Hideo Kojima sürekli sınırları zorlayan projeler peşinde. Ancak geliştirici bu kez oyun yapmak için Dünya’dan ayrılma fikri üzerinde duruyor.

belgeselinin galasında Summer Game Fest yapımcısı Geoff Keighley’e konuşan Kojima, Dünya’yı terk etmek ve insanların uzayda oynayabileceği bir oyun yapmak istediğini söyledi.

Başarılı yönetmen, “Uzaya gitmek istiyorum. Uzaya gitmek ve uzayda oynayabileceğiniz bir oyun yaratmak istiyorum… O yüzden lütfen biri beni uzaya göndersin.” diye konuştu.
hideo-kojima-yeni-oyun-poster-gizemli-tanitimlar.jpg

Hideo Kojima gerçekten uzayda oyun yapacak mı?

Etkinliğe katılanlar, Kojima’nın sözlerinin ciddi olmadığını öne sürdü ancak son yıllarda oyunlardan daha fazlasını keşfetmeye başlayan geliştirici sonunda gözünü uzaya dikebilir.

Kojima geçmişte alışılmadık denemelere hevesliydi. Örneğin Boktai: The Sun is in Your Hand oyunun kartuşu, Game Boy Advance’i güneşe çıkararak etkinleştirilen ve oyun içi silahları şarj eden bir ışık sensörü içeriyordu.

Ayrıca geçmişte, oyuncunun oyunda ölmesi durumunda kendi kendini yok eden bir oyun yapma arzusundan defalarca bahsetmişti. Roguelike türüne ilginç bir yaklaşım olabilirdi(!)

Kojima Productions ve PlayStation iş birliğiyle yapılan Hideo Kojima: Connecting Worlds, izleyicileri dünyanın en ikonik oyun yapımcısının yaratıcı zihnine doğru bir yolculuğa çıkaran bir film olarak duyurulmuştu.

İlk olarak geçtiğimiz hafta sonu Tribeca Film Festival’de gösterilen belgeselin yayın planı henüz açıklanmadı.