KONU AÇ !

Topluluğumuzda Konular Açın ve Bize Ulaşın !

Yeni Konular !

Konulara Yorum Yapın ve Konunuzu Öne Çıkarın !

Bize Ulaşın !

Yöneticilerimiz Size 7/24 Yardımcı Olmak İçin Hazır !

SİLKROAD TÜRKİYE'NİN EN YENİ SİSTEMLİ VE MÜŞTERİ SEVGİSİYLE EN İYİ REKLAM PLATFORMLARINDAN BİTANESİ SROCENTER SEN YOKSAN Bİ KİŞİ EKSİK !

Hollow Knight’ın Adeta Kopyası! – 2D Metroidvania Deviator Duyuruldu

srocenter Can

Forum Admin
Moderatör
Center Üyesi
Bilişim Sahibi
Çevirmen
Coder
Grafiker
Guild Master
Guild Üyesi
Reklamcı
Server Sahibi
Supporter
V.i.P
Bugüne kadar birçok metroidvania türünde oyun gördük ve elbette bu yapımlar bilinen ve kült haline gelmiş oyunlardan ilham alıyor. Hollow Knight ile başlayan bu akımla birlikte artık geliştirilmekte olan birçok yapım da bu türe uyarlanmaya çalışıyor.

Elbette konu çin olunca ortada bulunan birçok fikrin başka şekilde kendilerince uyarlandığını görüyoruz. Özünde bir side-scrolling metroidvania türünde olan Deviator da duyurulduğundan itibaren Hollow Knight’a olan benzerliğiyle öne çıkıyor.
Deviator nedir, ne değildir?

Gami Studios tarafından geliştirilmekte olan Deviator, elle çizilmiş 2D görsellere sahip metroidvania türünde bir yapım olarak duyuruldu. Parry mekaniğini yoğun şekilde merkeze oturtan oyunun ana karakteri ise The Thing’i andırıyor. Tabii kendince farklılıkları var ama renk seçimi, kulaklar ve karakterin genel duruşu oldukça benzer.

Parry ve karşı ataklar başarılı oldukça karakter momentum kazanabiliyor. Momentum belirli bir seviyeyi geçtiği andan çeşitli özellikler kazanıp oyun deneyimi daha dinamik hale gelebiliyor ki bunu bir nevi “beast mode” gibi düşünebilirsiniz.

Bunun dışında mekanikler de Hollow Knight’a oldukça benziyor. Bu noktada Deviator’un birebir kopya olduğunu söylemek istemiyorum ama yürümek, koşmak ve dashing adeta Hollow Knight oynuyormuş gibi hissettiriyor. Karakterin gittiği mekanlar da ürkünçlüğü ve loş renkleriyle Greenpath, Deepnest ve Fog Canyon’u andırıyor.

Oyunun bir demo sürümü 1 Şubat tarihinde Steam’de yer alacak.