KONU AÇ !

Topluluğumuzda Konular Açın ve Bize Ulaşın !

Yeni Konular !

Konulara Yorum Yapın ve Konunuzu Öne Çıkarın !

Bize Ulaşın !

Yöneticilerimiz Size 7/24 Yardımcı Olmak İçin Hazır !

SİLKROAD TÜRKİYE'NİN EN YENİ SİSTEMLİ VE MÜŞTERİ SEVGİSİYLE EN İYİ REKLAM PLATFORMLARINDAN BİTANESİ SROCENTER SEN YOKSAN Bİ KİŞİ EKSİK !

iPhone 16 çıkış tarihi ile ilgili tanıtım afişinin “şaka” olduğu ortaya çıktı

srocenter Can

Forum Admin
Moderatör
Center Üyesi
Bilişim Sahibi
Çevirmen
Coder
Grafiker
Guild Master
Guild Üyesi
Reklamcı
Server Sahibi
Supporter
V.i.P
Teknoloji dünyasında yılın en keyifli dönemlerinden birine geldik. Her yıl olduğu gibi bu sene de yine Eylül ayında yeni bir lansman etkinliği ile karşımıza çıkmaya hazırlanan Apple, merakla beklenen amiral gemisi iPhone 16 serisi modellerini karşımıza çıkarmak için artık gün saymaya başladı. , iPhone 16’nın çıkış tarihi ile ilgili bir tanıtım afişi yayınlamış ve heyecan yaratan cihazların 10 Eylül tarihinde piyasaya duyurulacağını öne sürmüştü.

Fakat olayın üzerinden çok fazla vakit geçmeden işin gerçeği anlaşıldı. Majin Bu’nun yayınlamış olduğu “Ready. Set. Capture.” sloganına sahip tanıtım afişiyle kısa sürede büyük bir dikkat toplamıştı. Ancak bu posterin Apple tarafından oluşturulmadığı ve yaklaşan lansman etkinliği için 10 Eylül tarihinin şirket tarafından paylaşılmadığı ortaya çıktı. İşte konuya ilişkin merak edilen tüm ayrıntılar…
iPhone 16 lansman afişi herkesi ters köşeye yatırdı

iPhone 16 çıkış tarihi ile ilgili tanıtım afişi büyük bir dikkat yaratsa da bunun sahte bir afiş olduğu ortaya çıktı. Her ne kadar afişteki “Capture” ifadesinin iPhone 16 modellerinde karşımıza çıkması beklenen yeni yakalama düğmesini sembolize ettiği düşünülse de bunun Apple hayranlarının ilgisini çekmesi amaçlanan bir taktik olduğu fark edildi. X platformundaki bir kullanıcının bu afişi tamamen can sıkıntısından hazırlayıp paylaştığı anlaşıldı.According to what I was told by a source who asked to remain anonymous, the new Apple event where the iPhone 16 will be presented, will be held on September 10 2024.
This should be the cover of the invitation

— Majin Bu (@MajinBuOfficial)

konuya ilişkin bir gönderi yayınladı. Bu gönderide söz konusu tanıtım afişinin 10 dakikadan daha kısa bir süre içinde hazırlandığı gözler önüne serildi. Figma ve yapay zeka desteği ile oluşturulan bu afiş görüntüsünün sadece can sıkıntısını gidermek amacıyla hazırlandığı ifade edildi.Fun fact: i made the "leaked" Apple Event invite in less than 10 minutes using figma and an Ai generated texture
and i sent it to the leaker just because i was bored

— Lore (@lorevfx)

Bununla beraber kullanıcı, söz konusu bilgileri geniş kitleler ile duyuran Majin Bu’nun konuya nasıl dahil olduğunu da anlattı. Kullanıcı, Bu’ya tanıtım afişini nasıl gönderdiğini ve onu buna nasıl inandırdığını içeren sohbet dökümünü de ekran kaydına alıp takipçileriyle paylaştı.

Apple hayranları bu durumu tepkiyle karşıladı. Bir kullanıcı tarafından tamamen can sıkıntısından oluşturulan tanıtım afişindeki hiçbir bilginin gerçeği yansıtmadığı görüldü. Lansman tarihi için gözler yeniden Apple’dan gelecek resmi açıklamaya çevrildi.

İLGİNİZİ çEKEBİLİR:Â