KONU AÇ !

Topluluğumuzda Konular Açın ve Bize Ulaşın !

Yeni Konular !

Konulara Yorum Yapın ve Konunuzu Öne Çıkarın !

Bize Ulaşın !

Yöneticilerimiz Size 7/24 Yardımcı Olmak İçin Hazır !

SİLKROAD TÜRKİYE'NİN EN YENİ SİSTEMLİ VE MÜŞTERİ SEVGİSİYLE EN İYİ REKLAM PLATFORMLARINDAN BİTANESİ SROCENTER SEN YOKSAN Bİ KİŞİ EKSİK !

Korku Hikayeleri | Amnesia: The Dark Descent

srocenter Can

Forum Admin
Moderatör
Center Üyesi
Bilişim Sahibi
Çevirmen
Coder
Grafiker
Guild Master
Guild Üyesi
Reklamcı
Server Sahibi
Supporter
V.i.P
Başlıklar

DİKKAT! OYUN İLE ALAKALI AÄIR SPOILER İçERİR!

“En derinlerdeki sırları aydınlağa çıkartacak tek bir zihin, insanlığın sonunu hazırlayacak olan kişinin zihnidir. çünkü felaketten yara almayan bir beden, ölüm ile beraber olmak için can atıyor.”

Korku Hikayeleri Amnesia The Dark Descent
HİKAYE BRENNENBURG KALESİNDE BAŞLIYOR

amnesia-grafik.jpg

Nerede olduğumuzu bilmiyoruz. Aklımızdan geçenler sadece son kez hatırlamamız gerekenler. Benim adım Daniel, gölge peşimde ve onu durdurmalıyım. Neyi durdurmalıyım ? En son hatırladıklarımız bizi neye yönlendiriyor ? Karanlığın arasında öylece ilerliyoruz.

Odada kendimize bıraktığımız notu buluyoruz. “Daniel, Alexander’ ı öldürmelisin. Unutma gölge peşinde. Inner Sanctum‘ a in ve Alexander’ ın planlarını engelle.” Bulduğumuz bu not ile beraber neden kendimizde olmadığımızı da anlıyoruz. Gördüğümüz şeyler karşısında düştüğümüz dehşetten kurtulmak için “Amnesiac” şurubunu içip her şeyi unutuyoruz. Unutuyoruz ki savaşımızda daha kuvvetli olalım.

Notun önemini kavradığımız gibi peşine de düşüyoruz. Kasvet, acı ve karanlığın dehlizlerinde dolaşan kötülüğü durdurmak için yola koyuluyoruz. Yolculuğumuz sırasında nasıl tehlikeler karşımıza çıkarsa çıksın, kötülüğü yok etmeyi görev haline getiriyoruz.

amnesia-hikaye.jpg

İlerlediğimiz her koridor, her oda bize eski anıları hatırlatıyor. Neden kalede olduğumuzu, kaleye nasıl geldiğimizi ve kalede nelerin olduğunu. Brennenburg Kalesine Cezayir de yaptığımız bir keşif sonucunda elimize geçen bir kürenin parçaları bizi Prusya‘ ya sürüklemişti. Küreyi bulduktan sonra psikolojik olarak yaşamaya başladığımız sorunlara bir çözüm arıyorduk. Gördüğümüz kabuslar, gaipten gelen sesler derken dayanamaz hale geliyorduk.

çözümü bildiğini iddia eden bir kişi ile tanışıyoruz. Bu kişi Brennenburg Kalesinin Lordu Alexander von Brennenburg. Kendisi bizi misafir olarak ağırlamak istiyor ve bizde küre ile alakalı cevaplar aradığımız için kabul ediyoruz.
KALENİN DERİNLİKLERİ

Kalenin derinliklerine indikçe hatırladığımız şeylerin sayısı artıyor. Alexander’ ın aslında insanları kaçırdığını, kaçırdığı insanlar üzerinde çeşitli deneyler yaptığını görüyoruz. Bunlara ilk şahit olduğumuz zaman Alexander makul sebepler sunduğu için, itiraz etmeyip onun sözlerini dinliyoruz.

Ancak daha diplere doğru indikçe, Alexander’ ın insanlara işkenceler ettiğini, bu yaptıklarından zevk aldığını ve bir çeşit güç kaynağı olarak kullandığını öğreniyoruz. Öyle çeşitli işkenceler uygulandığını görüyoruz ki, bir süre sonra aklımızı yitirecek konuma geliyoruz. En sonunda Alexander’ ın büyük sırrını öğrendiğimiz zaman, “Amnesiac” şurubunu içmek için kalenin en üst kısmına doğru kaçıyoruz.
ALEXANDER’ IN SIRRI

Korku Hikayeleri Amnesia The Dark Descent

amnesia-macera.jpg

Agrippa isimli biri ile tanışıyoruz. Yüz yıllar önce ruhu bedeninden ayrılmış, bir kovanın içerisinde ruhu, zincirlerin altında ise bedeni tutsak edilmiş biri. Bize Alexander ile alakalı büyük sırrı esasen hatırlatan kişi kendisi. Amnesiac şurubu ile her şeyi unuttuğumuz için tekrardan derinlere inene kadar Alexander’ ın büyük sırrını hatırlayamıyoruz. Agrippa bize bu sırrı hatırlatıyor.

Agrippa‘ nın nasıl yaşadığına hala şaşırırken, büyük sırrı tekrar öğrendiğimiz zaman şok oluyoruz. Alexander’ ın aslında bu dünyadan olmadığını, yüz yıllar önce bu topraklara geldiğini, ve yüzlerce yıldır bu kaleyi yönettiğini öğreniyoruz. Tek amacının insanların hayat enerjisini onlardan çalarak kendi dünyasına dönmek olduğunu, bizim Cezayir’ de bulduğumuz küreleri evine dönmek için kullanacağını öğreniyoruz.

İlk başından beri neden bizimle bu kadar ilgilendiğini anladığımız andan itibaren tekrardan derinliklere ilerliyoruz. Artık sona ulaşmalıyız. Inner Sanctum‘ a gidip, bu dünya dışı varlığın kötülüklerini durdurmalıyız.
PEKİ PEŞİMİZDE OLAN GÖLGE

Attığımız her adım ile beraber peşimizde olan bir varlık var. Gerçek kimliği, amacı, nereden geldiği tam olarak bilinmeyen bir güç. Kalenin derinliklerine doğru indiğimiz süre boyunca peşimizde olan Gölge, bizim en tehlikeli düşmanlarımızdan biri. Kalenin içerisinde Alexander‘ a hizmet eden Toplayıcılar bir yana, Gölge kendi başına kalenin tüm kötülüklerinden daha güçlü bir düşman.

amnesia-oynanis.jpg

Agrippa ile tanıştığımız zaman Gölge ile ilgili cevaplarda alıyoruz. Gölge‘ nin kürelerin koruyucusu olduğunu, muhtemelen Alexander ile aynı yerden geldiğini öğreniyoruz. Bunun ile beraber bu kürelerin de dünyaya ait olmadığını öğrenmiş oluyoruz. Bu bilgiler ışığında bir plan yapıyoruz. Eğer Gölge‘ nin amacı bizi öldürmek değil de küreyi geri almak ise, bunu kendimiz için bir avantaja dönüştürmek de çok zor olmamalı.
FİNAL

Planı yapıyoruz. Inner Sanctum’ a küre ile beraber gidip Gölge’ yi Alexander’ ın olduğu yere çekmeyi hedefliyoruz. Plan işe yararsa, Alexander ölecek, küre yok olacak ve Gölge geldiği yere geri gidecek. Bunun ile beraber de kendimizi ya feda edeceğiz yada bir şekilde oradan kurtulacağız.

Inner Sanctum‘ da en dibe ulaştığımız zaman Alexander‘ ı çıplak bir vaziyette etrafı aura ile kaplanmış bir çemberde buluyoruz. Aynı zamanda gölge de bizi takip halinde. Inner Sanctum’ da olan bitenin farkında. Alexander bir ayin gerçekleştirmek üzere ve onu durdurmamız gerekiyor. Kötülüğün, karanlığın, kasvetin ve acının sonunu getirmek için sadece ayini bozmamız gerekiyor.
İLGİLİ İçERİK

Alexander’ ın çembere güç çektiği kolonları devirdikten sonra ayinin başarısız olduğunu görüyoruz. Sevinç, hüzün, keder ve acı yüreğimizi aynı anda kaplıyor. Gölge, kürenin yok oluşu ile beraber Inner Sanctum’ u tamamen yok etmek için her yanını sarıyor. Kader, bir daha ışıklar solmasın diye, Brennenburg Kalesinin derinliklerine iyiyi ve kötüyü sonsuza dek kilitliyor.

Gölge geldiği yere döndüğü gibi, Alexander o çemberin içerisinde yok oluyor. Yıkılışını izlediğimiz devasa dehlizi, yok olan kötülüğün ardından gelen o muazzam aydınlığı en yakından izliyoruz. Son kez görünen ve ebediyen dünyanın dibine hapsolan kötülük, yüzeye vuracağı her bir toz tanesi için tetikte bekliyor. Derinlerde uyuyan, uyanmak için gün sayıyor.

Korku Hikayeleri Amnesia The Dark Descent hikayemiz bu kadardı.

Youtube kanalını takip etmeyi unutmayın!