KONU AÇ !

Topluluğumuzda Konular Açın ve Bize Ulaşın !

Yeni Konular !

Konulara Yorum Yapın ve Konunuzu Öne Çıkarın !

Bize Ulaşın !

Yöneticilerimiz Size 7/24 Yardımcı Olmak İçin Hazır !

SİLKROAD TÜRKİYE'NİN EN YENİ SİSTEMLİ VE MÜŞTERİ SEVGİSİYLE EN İYİ REKLAM PLATFORMLARINDAN BİTANESİ SROCENTER SEN YOKSAN Bİ KİŞİ EKSİK !

Müzikten eğitime: Spotify’da artık eğitim videoları da olacak

srocenter Can

Forum Admin
Moderatör
Center Üyesi
Bilişim Sahibi
Çevirmen
Coder
Grafiker
Guild Master
Guild Üyesi
Reklamcı
Server Sahibi
Supporter
V.i.P
Popüler müzik platformu Spotify, odak noktasını müzikten videoya dönüştürmek istiyor. Testlerine başlanan yeni özelliğe göre, artık Spotify üzerinden çeşitli eğitim videolarına da ulaşmak mümkün olacak.

İlk olarak İngiltere’de sunulan yeni özelliğe göre kullanıcılar artık platformda çeşitli kategorilerde eğitici ve öğretici videolar da bulabilecek ve bu videoları platform üzerinden satın alabilecek.

Dünyanın en büyük ve en popüler online müzik platformu Spotify, zaman içerisinde sadece bir müzik platformu olmaktan çıkmış ve bünyesine yeni içerik türleri dahil etmişti. Podcast tarzındaki içerik türleri bu bağlamda başarılı olmuştu. Geçtiğimiz günlerde deplatformu müziğin ötesine taşıma niyetini açıkça belli etmişti.

Bir süredir video alanına girmek istediğini açıkça gösteren Spotify, şimdi de eğitim videolarını platforma entegre ederek bu isteğini gerçekleştirmeye başlayacak gibi görünüyor.

Spotify’ın video odaklı eğitim videoları için testlere başladığı duyuruldu. Bunun içinse İngiltere merkezli BBC Maestro, PLAYvirtuoso, Skillshare ve Thinkific gibi eğitime odaklanan şirketler ile anlaşma sağlandığı belirtildi.

İlk olarak İngiltere’de kullanıma sunulan özellik sayesinde kullanıcılar, Spotify üzerinde artık sadece müzik, podcast veya sesli kitap değil; aynı zamanda eğitici ve öğretici videolara da erişim sağlayabilecek. Kullanıcılar an itibariyle müzik, yaratıcılık, iş dünyası ve sağlıklı yaşam gibi kategoriler altında bu tür videoları izleyebilecekler.

Spotify-Egitim-Videolari.webp

Videolar gelecekte Spotify Premium’un bir parçası haline gelebilir

Spotify, test sürecinde kullanıcılara bir kategoriye ait iki eğitim videosunu (Premium abonesi olup olmamasına bakılmaksızın) ücretsiz olarak sunacak. Satın almak isteyen kullanıcılar ise bu eğitim videoları için açılmış olansayfasını ziyaret ederek istedikleri eğitim videolarını satın alabilecekler.

Şirket, testleri devam eden bu içerikleri şimdilik kullanıcıların podcast ve sesli kitap alışkanlıklarını esas alan bir sistem üzerinden yürütüyor. Testlerin başarılı olması durumunda ise özelliğin daha fazla ülkeye sunulması öngörülüyor.

Yeni eğitim videolarının sesli kitaplarda olduğu gibi Premium planının bir parçası olabileceği düşünülüyor. Bu durumda Spotify Premium üyelerinin saat veya video sayısı üzerinden videoların bir kısmını ücretsiz olarak edinebileceğini söyleyebiliriz.

İLGİNİZİ çEKEBİLİR:

Son zamanlarda yeni bir yapılanma sürecine girerek daha odaklı bir yapı haline gelmeye başlayan Spotify, bu kapsamda küçülmeye gitmişti. Öyle ki geçtiğimiz yılşirket, daha sonra . Konuyla ilgili yapılan açıklamada ise daha verimli kaynak kullanımı ile daha odaklı bir sürece girileceği belirtilmişti.

Spotfiy’ın son video hamlesi ise bu noktada şirketin eleştirilere maruz kalmasına yol açtı. Öyle ki bir ses ve müzik platformu olarak bilinen bir şirketin video sektörüne girmesiyle odağını kaybedeceğine dair eleştiriler başladı.

Testlerine henüz yeni başlanan video içeriklerinin platformu olumsuz etkileyip etkilemeyeceğini ise zaman gösterecek. Ancak testlerin başarılı sonuçlanması durumunda artık Spotify üzerinde video içerikleri de görmeye başlayacağımızı söyleyebiliriz.