KONU AÇ !

Topluluğumuzda Konular Açın ve Bize Ulaşın !

Yeni Konular !

Konulara Yorum Yapın ve Konunuzu Öne Çıkarın !

Bize Ulaşın !

Yöneticilerimiz Size 7/24 Yardımcı Olmak İçin Hazır !

SİLKROAD TÜRKİYE'NİN EN YENİ SİSTEMLİ VE MÜŞTERİ SEVGİSİYLE EN İYİ REKLAM PLATFORMLARINDAN BİTANESİ SROCENTER SEN YOKSAN Bİ KİŞİ EKSİK !

Naughty Dog Sıradaki Oyunları Hakkında Konuştu: Druckmann Peşin Peşin Söyledi!

srocenter Can

Forum Admin
Moderatör
Center Üyesi
Bilişim Sahibi
Çevirmen
Coder
Grafiker
Guild Master
Guild Üyesi
Reklamcı
Server Sahibi
Supporter
V.i.P
The Last of Us ve Uncharted gibi popüler serilerin mimarı Naughty Dog tarafından yeni duyurulmamış oyunlarıyla ilgili bazı açıklamalar yapıldı. Şirketin eş başkanı Neil Druckmann, katıldığı bir söyleşide stüdyonun ve oyunlarının geleceği hakkında bazı detayları ve kişisel hislerini paylaştı.
The Last of Us serisi mi devam edecek yoksa Naughty Dog yeni bir seriye mi girişecek? Neil Druckmann üstü kapalı şekilde anlattı!

ile gerçekleştirdiği bir söyleşide Druckmann kendisine yöneltilen bu soruya ilişkin yanıtlar verdi. Stüdyonun oyunlarının geçmişteki ve güncel başarıları aslında onlara en tutkulu oldukları şeyler üzerinde çalışma lüksü verdi. Yani Sony’nin en güçlü kalesi aslında bir seriyi ilerletmek ya da yeni bir seri başlatmak konusunda herhangi bir baskı hissetmiyor. Tutkulu olduğu şeyleri yapmak konusunda bir lüksleri olduğunu söylüyor.
image-8-2-1024x576.jpg
Naughty Dog yeni oyunları hakkında konuştu

Druckmann “Böyle düşünmek zorunda olmadığım için çok şanslıyım” dedi. “Zaten o kadar başarılı bir stüdyoya katıldım ki bir tür prima donna olabilir ve ne istersek onu yapabiliriz. Herkesin bu ayrıcalığa sahip olmadığını biliyorum ama bu benim hafife aldığım bir şey değil” diyerek ekledi.

Neil Druckmann devamında şu ifadelere yer verdi:

“Dolayısıyla, her projenin sonunda, kasıtlı olarak birkaç farklı proje de keşfediyoruz. Bazıları bir devam oyunu olabiliyor veya birçok yeni fikir üretebiliyoruz ancak o zaman kendimize ‘tutkularımız nerede yatıyor?’ sorusunu soruyoruz. Böyle yapıyoruz çünkü bu yıllarca yanması gereken bir ateş.

Eğer yanlış projeyi seçerseniz, sonrasında bu fikirden vazgeçiyorsunuz. çünkü bu konuda o kadar tutkulu olamıyorsunuz ve dört yıllık bir projenin ikinci yılında mahvolursunuz. Bence eğer bir şeyden yana heyecanınızı kaybediyorsanız, o zaman vasat bir şey yapıyorsunuzdur.”

Röportajın devamında Druckmann’a The Last of Us Part 3 hakkında da sorulduğunda ser verip sır vermemeyi tercih etti. Üstü kapalı ifadelerle şunları söyledi:

Hayranların Last of Us Part 3’ü gerçekten istediğini biliyorum. Bunu her zaman duyuyorum ve tek söyleyebileceğim; bakın, bir sonraki projemize giriyoruz, bu yüzden karar çoktan verildi. Ne olduğunu şu anda söyleyemem ama yaşadığımız süreç bu, çok fazla farklı şey düşünüldü ve bizi en çok heyecanlandıranı seçtik.”

Aslında Druckmann, . Öyle ki daha önce de yaptığı açıklamada yine buna benzer ifadeler kullanarak stüdyonun istediğini yapabilme lüksü olduğunun altını çizmişti. Hatta isterlerse Uncharted serisinde yaptıkları gibi The Last of Us’ı da geride bırakabileceklerini söylemişti.