KONU AÇ !

Topluluğumuzda Konular Açın ve Bize Ulaşın !

Yeni Konular !

Konulara Yorum Yapın ve Konunuzu Öne Çıkarın !

Bize Ulaşın !

Yöneticilerimiz Size 7/24 Yardımcı Olmak İçin Hazır !

SİLKROAD TÜRKİYE'NİN EN YENİ SİSTEMLİ VE MÜŞTERİ SEVGİSİYLE EN İYİ REKLAM PLATFORMLARINDAN BİTANESİ SROCENTER SEN YOKSAN Bİ KİŞİ EKSİK !

Oynamadıysan Oyuncu Değilsin!

srocenter Can

Forum Admin
Moderatör
Center Üyesi
Bilişim Sahibi
Çevirmen
Coder
Grafiker
Guild Master
Guild Üyesi
Reklamcı
Server Sahibi
Supporter
V.i.P
Başlıklar
Oyuncuyum Demek İçin Bir Tanesini Oynamış Ol!

Her oyuncunun kafasında belirlediği bazı oyunlar vardır. Bu oyunlar siz onları oynarken farklı duyguları içinizde hissetmenizi sağlar. Bu listede isimlerini anacağım oyunlardan en az bir tanesi size bunu hissettirmiş olacaktır. Eğer bir tanesini bile oynamadıysanız oyuncuyum diye ayak altında dolanmayın.
Oynamadıysan Oyuncu Değilsin!

Oyun haberleri ama daha fazlası içintıklayın!
20 Numara Super Mario

mario-sonucu.jpg

Seriden herhangi bir oyunu bir kere bile oynamış olmanız yeterli aslında. Sadece deneyimlemiş olmanız bile okey. çok kasmayın 20 numara bu daha zaten.

19 Numara Elder Scrolls: Skyrim

skyrim-theme-foto.jpg

Skyrim RPG oyunları için gerçekten çok önemli bir yapım. Bethesta oyunları çıktıkları zaman büyük sorunlar yaşıyor olmasına rağmen şu oyun hala kalitesinden pek bir şey kaybetmedi. Dövüş mekanikleri zaten kötüydü hala kötü ona bir şey demiyoruz tabii ki.

18 Numara Half Life 1

half-life-1.jpg

İlk Half Life oyununu seçmemin sebebi tamamen nostaljik. Yoksa hangi oyunu oynadığınız pek bir önemi yok. Ancak bir tanesini bile oynamadıysanız çok ağır sıkıntılar var demektir.

17 Numara Counter-Strike

csgo-counter-strike.jpg

Yine herhangi bir tane oyununu oynamış olmanız yeterli. Öyle çok fazla kasmamanız gereken bir seri zira zaten internet kafelerde hala var. Buraya da adı var diye girdi yoksa oyuncu mudur CS oynayanlar, bilemem belki.

16 Numara Portal

portal.jpg

Portal oyunları kendilerini ispatlamış oyunlar. Bazı oyuncular pek haz etmese bile gerçekten konsepti ve oynanışı ile bulmaca türündeki oyunların önde gelenlerinden.

15 Numara Papers, Please

papers-please.jpg

Yukarıya çıktıkça bu tarz oyunları daha sık göreceksiniz. Bambaşka bir yapı ile bizlere çok dolu bir deneyim yaşatan bu oyunu listeye koymazsak ayıp olurdu.

14 Numara Fable

fable.jpg

Fable serisi bugünlerde ismi bilinmeyen bir seri olsa da zamanında oyuncuların beklentisinin olduğu bir seriydi. Seriden bir oyunu bile oynamadıysanız şuan ev ödevi misali gidip oynayın.

13 Numara Jak & Dexter

jak-and-daxter.jpg

Playstation 2 ‘den beri karşımıza tekrar çıkmayan bu 2 arkadaşı ben çok özlüyorum. Naughty Dog ‘dan ricam şu oyuna da bir remake yada devam oyunu yapsınlar. Adamlar hep en sevdiğim oyunları yapıyorlar. Öpüyorum onları çok.

12 Numara Crash Bandicoot

Crash-Bandicoot-4-Its-About-Time-Demosu-Geliyor.jpg

Naughty Dog ‘a girdik madem bu oyunu da buraya yerleştirelim. Bir zamanlar Playstation ‘ın maskotuydu tekrardan o günlerine döndürmeye çalışıyorlar bakalım başarılı olacaklar mı. Ha evet bu da çocukluğumun oyunu.

12 Numara Call of Duty 2

call-of-duty2-2.jpg

Spesifik olarka 2 ‘yi dememin sebebi bu oyunun çoğu oyuncu için özel bir yanı olması. Bazılarının oynadığı ilk FPS bazılarının bir zamanlar oynadığı en iyi FPS. Günümüzde bile bence hala gideri var.

11 Numara Mortal Kombat

mortal-kombat-scorpions-revenge.jpg

Seri olarak baktığınız zaman geniş yelpazelere çok hızlı uzanmış olan yegane dövüş oyunu serisi bu seri. Aslında esas buraya almamın sebebi şuan günümüzde en popülerinin kendisi olması. Buna yaklaşan Super Smash Bros. var ancak ülkemizde biraz daha popülerleşmesi gerekiyor. Yoksa herhalde dünya çapında Smash Bros, Mortal Kombat ‘ı döver.

10 Numara Limbo-Inside – Oynamadıysan Oyuncu Değilsin!

inside-theme-foto-.jpg

İkisini birbirinden ayırmak içime sinmediği için bu şekilde beraber koymaya karar verdim. Limbo özellikle indie oyunların yeni piyasaya çıkmaya başladığı zamanlarda farklı bir etki yaratmıştı sektörde. İkisi de çok iyi oyunlar.

9 Numara FIFA-PES 2013

fifa21-stadyum-listesi.jpg

İkisini ayırmamış olmamın en büyük sebebi bizim memleket. Benim hala PES 2013 oynayan arkadaşlarım var. FIFA ‘da artık genel olarak çok daha popüler durumda. Başlığa dikkat çekmek istiyorum FIFA direkt olarak var ama PES 2013 ayrı olarak.

8 Numara GTA San Andreas

gta-san-andreas-oyun.jpg

Diğer GTA oyunları sayılmaz bunu oynamış olmanız gerekiyor. Evet fazla abartmamak gerektiği konusunda hem fikirim çünkü günümüzde kendisi ile kapışabilecek pek bir oyun yok. Haksızlık olur günümüzdeki oyunlara.. (Bu bir latifedir.)

7 Numara Pokemon

pokemon-go-guncelleme.jpg

Türkiye ‘de isim olarak popüler olsa da dünyada Pokemon oyunları peynir ekmek gibi satıyor. Ama illaki bir Pokemon oyunu oynamış olmalısınız. Hiç yoktan Fire Red oynamışsınızdır. Oynamış olun.

6 Numara Last of Us 1-2

last-of-us-2.jpg

Oyun dünyası için çok önemli olan bir diğer seri. Son oyunu ile beraber oyuncuların nefretini toplamış olabilir ancak bu oyunun kalitesini zerre değiştirmez.

5 Numara Tetris

tetris-effect.jpg

İnceden bir şaşkınlık geldiyse gelmesin. Oyun tarihi açısından çok önemli bir oyun Tetris. Pazarlarda satılan çakma Gameboy ‘larda hepimiz oynadık bu mereti.

4 Numara Dark Souls

dark-souls-2-theme-foto.jpg

Dark Souls oyunları oyun dünyasının dövüş mekaniklerini değiştiren oyunlar. Hatta öyle ki indie oyunların türünü değiştiren oyunlar. Her yerden Souls-like tagi almış oyunlar fırlıyor.

3 Numara The Witcher

The-Witcher-2.jpg

Seri olarak baktığınız zaman sıfırdan en tepeye çıkma hikayesini de görebilirsiniz bu oyunlarda. Artık kendisini tamamen ispatlamış bir oyun. Bir şans verin herhangi bir tanesine.

2 Numara Age of Empires

age-of-empires.jpg

Bir tane strateji sokmak istiyordum listeye. çok kararsız kaldım çok didindim ama en popüler olduğunu düşündüğümü listeye aldım. Age of Empires serisi çok kral bir seri. Gönlümden geçen başka bir oyun vardı ancak bu seri bu listeye çok daha uygun oldu.

1 Numara Minecraft

minecraft-bilgi.jpg

Minecraft.

Verimli bir liste oldu diye düşünüyorum. Eğer bu oyunlardan bir tanesini bile oynamadıysanız kendinize oyuncuyum demeyin. Aralarından oynamadığınız varsa da muhakkak oynayın. İllaki bir tanesini bile seveceksiniz. Bundan eminim! Oynamadıysan Oyuncu Değilsin listemiz bu kadardı arkadaşlar!

Youtube kanalını takip etmeyi unutmayın!