KONU AÇ !

Topluluğumuzda Konular Açın ve Bize Ulaşın !

Yeni Konular !

Konulara Yorum Yapın ve Konunuzu Öne Çıkarın !

Bize Ulaşın !

Yöneticilerimiz Size 7/24 Yardımcı Olmak İçin Hazır !

SİLKROAD TÜRKİYE'NİN EN YENİ SİSTEMLİ VE MÜŞTERİ SEVGİSİYLE EN İYİ REKLAM PLATFORMLARINDAN BİTANESİ SROCENTER SEN YOKSAN Bİ KİŞİ EKSİK !

Oynanabilen Tablolar – Rahatlatıcı Oyunlar

srocenter Can

Forum Admin
Moderatör
Center Üyesi
Bilişim Sahibi
Çevirmen
Coder
Grafiker
Guild Master
Guild Üyesi
Reklamcı
Server Sahibi
Supporter
V.i.P
Herkes oyunlarda farklı bir yön bekler. Kimisi saf bir oynanış ister, kimisi mükemmel bir hikaye. Ama genel olarak oyunlar hepsinin bu iki yönü de yapması gerekiyor. Ama tabi ki bunlardan sadece birine odaklanan oyunlar da var. Mesela Dark Souls serisi hikaye olarak hiçbir şey vaat etmese de çok oynan bir seri. Ve oynanmasının sebebi hem Souls formülü hem de bu formülden ortaya çıkan oynanışı. Yani demek istediğim bu iki tür oyunların temel taşlarıdır ancak ikisinin de mükemmel olması gerekmez. Ve zaten bu ikisini de mükemmel yapan oyunlar efsane olur. Fakat bunun tam tersi güzel bir görselliğe sahip oyunlar da efsane olabilirler. Ve bugün ki konumuzda işte Oynanabilen Tablolar – Rahatlatıcı Oyunlar
İLGİLİ İçERİK

Oyunların en temel hali olarak bakarsak “görsel” bir medyadır. Yani insanların görsel zevklerine hitap etmelidir. Ama burada da şöyle bir şey var, herkesin ağzına sakız olmuş bir laf; “grafiklerin önemi yok”. Aslında bu cümlede anlatılmak istenen şey “grafikler her şey değildir”. Bu aslında daha doğru bir tanımdır. çünkü kimse 90 ‘lardaki DOOM grafiklerine sahip bir Red Dead Redemption 2 oynamak istemezdi. Dolayısıyla bu sözün doğruluk payı olsa da tam olarak doğru sayılmaz. Ama tabi ki bir oyunda önemli olan tek şey de grafik değildir. Aynı örnek üzerinden bakarsak kimse sadece sol tıka basarak oynanan bir Red Dead Redemption 2 istemez. Bizde bugün grafikleriye “ön plana çıkan” oyunlara bakacağız. Evet grafik her şey değildir ancak grafikleri güzel oyunlarda oynadığınız sürece size görsel şölenler sunar. Şimdi de bu güzel grafikli oyunlardan birine kısaca bakacağız…

Oynanabilen Tablolar – Rahatlatıcı Oyunlar – Journey

journey-theme-foto.jpg

Journey aslında baya eski bir oyun. Zamanında sadece PS e özel bir oyun olarak çıkmış bir oyundu. Fakat 2020 başında Epic Games e de gelmiş bulunmakta. Ve bu da benim gibi PC oyuncularını sevindirdi. Journey aslında görsel romanların mükemmel bir grafikle animasyon eklenmiş hali diyebiliriz. Sizi iki – üç saatliğine rahatlatacak ve mükemmel grafikleriyle sizi kendine hayran bırakacak bir oyun. Fakat fiyatı oyunun tam karşılığımı bilmiyorum. çünkü ne kadar güzel gözüken bir oyunda olsa kısa bir oyun. Fakat şahsen ben verirdim, size de tavsiye ederim.

Evet bugün âGüzel Grafikâ kavramına göz attık. Bunun gibi videolar için  youtube kanalımıza bakabilir ve bunun gibi listelere ve incelemelere bakmak için  internet sitemize bakmaya devam edebilirsiniz.