KONU AÇ !

Topluluğumuzda Konular Açın ve Bize Ulaşın !

Yeni Konular !

Konulara Yorum Yapın ve Konunuzu Öne Çıkarın !

Bize Ulaşın !

Yöneticilerimiz Size 7/24 Yardımcı Olmak İçin Hazır !

SİLKROAD TÜRKİYE'NİN EN YENİ SİSTEMLİ VE MÜŞTERİ SEVGİSİYLE EN İYİ REKLAM PLATFORMLARINDAN BİTANESİ SROCENTER SEN YOKSAN Bİ KİŞİ EKSİK !

Oyun Dünyasını Değiştiren Oyunlar

srocenter Can

Forum Admin
Moderatör
Center Üyesi
Bilişim Sahibi
Çevirmen
Coder
Grafiker
Guild Master
Guild Üyesi
Reklamcı
Server Sahibi
Supporter
V.i.P
Başlıklar

Bazı oyunlar var ki oyunlar ile alakalı fikirleri değiştiren. Bazı oyunlar ki bu fikirler ile beraber oyun dünyasını değiştiren. Bugün de bu şiir gibi devrik cümlelerin ardından sizlere bu oyunlardan bazılarını anlatacağım. Bakalım sizler de benim ile aynı fikirde misiniz?
İLGİLİ İçERİK

Oyun Dünyasını Değiştiren Oyunlar

Doom, Quake, Wolfenstein

doom-quake-wolfenstein.jpg

Bu 3 ‘ünü bir arada alıyorum. çünkü aslında 3 ‘ünü birbirinden ayıramayız. Arka arkaya bu 3 ismi de önümüze süren ID Software gerçekten de harika işler başardı. Oyun dünyasına FPS diye bir terim soktular. Bu adamlar yapmasa elbette başkaları yapacaktı ama şu 3 oyun serisi hala günümüzde adı bilinen ve devam eden oyunlar. Quake hariç. Yeni bir Quake oyunu gerekiyor bakalım ne zaman yapacaklar merak ediyorum.

League of Legends

LoL-Iletisim-Ozelligi-Olan-Kulupler-Ozelligini-Kaldiriyor.jpg

Biliyorum MOBA dediğimiz şey ilk bu oyun ile beraber ortaya çıkmadı. Ancak en iyi temsilcisi LOL oldu. Tüm dünyaya yayıldı ve 150 milyondan fazla oyuncuya ulaşmayı başardı. Aktif olarak hala 10 milyondan fazla insan oyunu oynuyor günlük olarak. Böyle bir başarıya erişmiş olan oyunu göz ardı edemeyiz.

MOBA türünü daha bilinir hale getirdiler ve sadece oyundan ibaret olmadığını da gösterdiler. Harika animasyonlar ile karakter tanıtımları, arka planda ilerleyen bir hikaye ile devasa bir evren kurdular. Riot Games ‘i tebrik ediyorum ve saygıyla önlerinde eğiliyorum.

PUBG

Pubg-Oyun.jpg

Aynı şekilde ilk Battle Royale tecrübesi olmamasına rağmen bu türü beynimizin içine ve oyun dünyasının ortasına sokan oyun oldu. Yani PUBG benim bir dönem nefret ettiğim bir oyundu. çünkü o kadar başarılı oldular ki herkes Battle Royale yapmaya başladı. Artık eskisi kadar bu türde oyunlar çıkış yapmıyor. Belli başlı büyük oyunlar köşeleri kaptı.

Ama gerçekten de bir dönem oynamayan kalmadı, adını duymayan kalmadı, girmediği ev internet kafe falan kalmadı. Oyun dünyasının içerisine yeni bir türü soktu desek yalan olmaz. H1Z1 ve Arma modu bizi affetsin.

Bu seriye bu şekilde daha sonra devam edeceğim. Şimdilik ne düşünüyorsunuz? Benimle aynı fikirde misiniz?

Youtube kanalını takip etmeyi unutmayın!