KONU AÇ !

Topluluğumuzda Konular Açın ve Bize Ulaşın !

Yeni Konular !

Konulara Yorum Yapın ve Konunuzu Öne Çıkarın !

Bize Ulaşın !

Yöneticilerimiz Size 7/24 Yardımcı Olmak İçin Hazır !

SİLKROAD TÜRKİYE'NİN EN YENİ SİSTEMLİ VE MÜŞTERİ SEVGİSİYLE EN İYİ REKLAM PLATFORMLARINDAN BİTANESİ SROCENTER SEN YOKSAN Bİ KİŞİ EKSİK !

Oyun Önerileri – Açık Dünya

srocenter Can

Forum Admin
Moderatör
Center Üyesi
Bilişim Sahibi
Çevirmen
Coder
Grafiker
Guild Master
Guild Üyesi
Reklamcı
Server Sahibi
Supporter
V.i.P
Başlıklar

Küçük bir not, eğer daha önceden okumadıysanız bu Açık Dünya nedir? anlattığım mevcut, buradan önce onu okumanız sizin için daha yararlı olur. Veya direk olarak Oyun Önerileri – Açık Dünya yazımızı okumaya devam edebilirsiniz…

Açık dünya oyunları artık her yerdeler. Eskiden belli başlı stüdyoların yaptığı ve gördüğümüzde heyecanlandığımız bir türdü. Örneğin eskiden açık dünya oyunlarını RockStar da görebilirdik. Ve az olduğu için bu oyuna bir + vermemizi sağlardı. Fakat artık bırakın belli stüdyoları, bağımsız oyun yapımcıları bile açık dünya veya yarı açık dünyaya sahip oyunlar yapıyorlar. Böyle oyunları sevenlerin olduğunu biliyorum, ben de bir yere kadar seviyorum. Fakat üst üste açık dünya oyunları gelince bir süre ya sadece ana görevlerden gidiyorum ya da bir süre düzlemde giden oyunlar oynuyorum. Ancak bugün ki konumuz Oyun Önerileri – Açık Dünya oyunları, bu oyunları da ayırmak zor olduğundan bugün ki başlıklarımız ; hikayesi önemli açık dünya, aksiyonu önemli açık dünya ve FPS bir açık dünya. İsterseniz gelin oyunlarımıza bakalım…
İLGİLİ İçERİK

Oyun Önerileri – Açık Dünya – RDR 2

rdr-2-theme-foto-2.jpg

Red Dead Redemption 2 cidden iyi ve en iyi oyun firması olarak anılan RockStar ‘ın en güncel oyun. Kendisi Red Dead Redemption 1 ‘den önceki olayları ve o oyundaki karakterlerin nasıl bu hale geldiğini anlatıyor. Ve cidden çok büyük ve aşık olunası bir açık dünyayla anlatıyor bunu. Oyunda yanlış hatırlamıyorsam cidden büyük bir açık dünya var ancak ya iki ya üç tane hızlı seyahat noktası vardı. Bu da biraz bunu işkenceye çevirse de sinematik moda geçme özelliği ve güzel manzaralarıyla bunu unutturuyor. Benim şahsen çok sevdiğim bir oyundur kendisi, seveni de çoktur. Ancak fiyatı ortada, bu yüzden maalesef herkese tavsiye edemiyorum…

Just Cause 3

jc-3-theme-foto-2.jpg

Just Cause serisi benim sevdiğim bir seridir. Ama çok da değil, ama severim yani. Ben hikayeden çok oynanışa değer veririm şahsen ve Just Cause serisi tamamiyle bir oynanış sunuyor. Ben şahsen kendisini hiçbir zaman uzun uzun oyunda ilerlemek için oynamadım. Hep girip oyunun adının hakkını vererek eğlendim ve çıktım. Sizde eğer böyle bir oyun, açık dünyanın sizin oyuncağınız olmasını istiyorsanız kesinlikle tavsiye ederim.

BorderLands 2

borderlands-2-theme-foto.jpg

BorderLands aslında GearBox ‘un yan ve tutmayacağını düşündükleri bir projeleriydi. Ancak hiç düşünüldüğü gibi olmadı ve zaten geçen yılda 3. oyununu da duyduğumuza göre tutuğunu anlamışsınızdır. Aslında bu da tam bir oynanış oyunu. BorderLands 2 ‘yi hiçbir zaman bitirecek zamanım olmadı. Fakat bir aralar hem Steam de çok büyük bir indimle satılmasından hem de Epic Games de bedava verilmesinden dolayı birkaç arkadaşımda da oyun var. Ve arada bir girip bir – iki saat oynayıp çıkıyoruz ve hem coop hem de tek başına gayet eğlenceli bir oyun. Ben zaten looter oyunları çok severim, BorderLands 2 de bunlarla dolu. FPS severlerin kesinlikle bakması gereken güzel bir oyun…

Evet sonuç olarak bugün üç adet Açık Dünya oyununa göz attık. Bunun gibi liste videoları için  youtube kanalımıza bakabilir ve bunun gibi listelere ve incelemelere bakmak için  internet sitemize bakmaya devam edebilirsiniz.