KONU AÇ !

Topluluğumuzda Konular Açın ve Bize Ulaşın !

Yeni Konular !

Konulara Yorum Yapın ve Konunuzu Öne Çıkarın !

Bize Ulaşın !

Yöneticilerimiz Size 7/24 Yardımcı Olmak İçin Hazır !

SİLKROAD TÜRKİYE'NİN EN YENİ SİSTEMLİ VE MÜŞTERİ SEVGİSİYLE EN İYİ REKLAM PLATFORMLARINDAN BİTANESİ SROCENTER SEN YOKSAN Bİ KİŞİ EKSİK !

Oyun Önerileri – RPG

srocenter Can

Forum Admin
Moderatör
Center Üyesi
Bilişim Sahibi
Çevirmen
Coder
Grafiker
Guild Master
Guild Üyesi
Reklamcı
Server Sahibi
Supporter
V.i.P
Başlıklar

Küçük bir not, eğer daha önceden okumadıysanız bu RPG nedir? anlattığımmevcut, buradan önce onu okumanız sizin için daha yararlı olur. Veya direk olarak Oyun Önerileri – RPG yazımızı okumaya devam edebilirsinizâ¦

RPG oyunları eskiden kendi başına ayrı bir türdü. Yani şimdiki gibi her oyunda RPG öğeleri yoktu. RPG oynamak isteyen kişiler o türü yaşatan oyunları alır oynardı. Ancak şimdi artık RPG esintileri olmayan oyun yok. Her oyunda en basitinden en az bir yetenek ağacı bulunuyor. Bu da bu türü biraz niteliksizleştirdiğini düşünüyorum. Örnek olarak artık Assassin’s Creed oyunlarında bile bir yetenek ağacı olduğu için Assassin’s Creed oyunları bile artık RPG oyunu sayıyoruz. Ama yine de hala cidden ayrıntılı RPG oyunları var. İsterseniz gelin listemize başlayalım…
İLGİLİ İçERİK

Oyun Önerileri – RPG – Dark Souls 2

dark-souls-2-theme-foto.jpg

Evet, aslında burada görmeyi beklemeyeceğiniz bir oyun. Dark Souls serisinin kendine ait bir türü var evet ama oynayanlar veya ilgi duyanların bilebileceği gibi bütün Dark Souls oyunlarında artık görmediğimiz derecede ayrıntılı bir RPG sistemi mevcut. Daha çok eski oyunlarda bulunan bir sistemin yanı sıra Souls Like oyunlara özgü olan da bir seviye atlama sistemiyle cidden başlarda çok kafa karıştırıcı olabilen bir RPG oyunu kendisi. Ben bu oyunu öneriyor muyum? Souls Like kısmıyla bir sıkıntınız yoksa kesinlikle, ama ben dayanamam sabırlı biri değilimdir diyorsanız yaklaşmayın bile.

Mount and Blade 2: Bannerlord

mount-and-blade-2-theme-foto.jpg

Mount and Blade oyunlarından birini almasaydım olmazdı diye düşündüm ve en yeni olan ve yıllardır beklenene 2. oyunu listeye koymaya karar verdim. Mount and Balde 2 çok çok fazla bir RPG olmasa bile yine de çok sağlam bir RPG oyunu. Savaşacak mısınız yoksa ticaret yaparak mı yaşlanacaksınız; tamamiyle size kalmış. Ayrıca savaşarak gideceksenizde bile bir sürü seçeneğiniz var. Ve ben oyunu şahsen tavsiye ediyorum. Ama sadece bu oyunu almak istediğine emin olanlara.

Fallout New Vegas

fallout-new-vegas-theme-foto.jpg

Fallout New Vegas aslına bakarsanız RPG ‘nin tavan yaptığı bir Fallout oyunu. Ve aslında Fallout markasının sahibi Bethesda ‘nın değil Obsidian Entertainment ‘ın yaptığı bir oyun. Ve Obsidian da zaten RPG öğelerinde neredeyse zirvede bir firma. Fallout New Vegas da bundan nasibini almış bir oyun. Oyun çölleşmiş dünyasındaki atmosfer, özgür yapısı ve ilginç hikayeyle RPG severleri direk kendine çekiyor zaten. Ve araştırmadım ancak konuşma yeteneğinin üstüne giderseniz oyunu (zorunlu yerler hariç) tek kurşun sıkmadan bitirebilirsiniz. Bu da çok eğlenceli olur çünkü Obsidian ‘ın beceremediği bir şey varsa o da aksiyondur. Hadi beceremediği demeyelim, tam yapamadıkları diyelim. çünkü cidden aksiyon bir yerden sonra çok bayıyor. Ben bu oyunu kesinlikle öneriyorum. Tam olarak bir fiyat performans oyunu…

Evet sonuç olarak bugün üç adet RPG oyununa göz attık. Bunun gibi liste videoları içinyoutube kanalımıza bakabilir ve bunun gibi listelere – incelemelere bakmak için  internet sitemize bakmaya devam edebilirsiniz.