KONU AÇ !

Topluluğumuzda Konular Açın ve Bize Ulaşın !

Yeni Konular !

Konulara Yorum Yapın ve Konunuzu Öne Çıkarın !

Bize Ulaşın !

Yöneticilerimiz Size 7/24 Yardımcı Olmak İçin Hazır !

SİLKROAD TÜRKİYE'NİN EN YENİ SİSTEMLİ VE MÜŞTERİ SEVGİSİYLE EN İYİ REKLAM PLATFORMLARINDAN BİTANESİ SROCENTER SEN YOKSAN Bİ KİŞİ EKSİK !

Oyun Önerileri – Souls Like

srocenter Can

Forum Admin
Moderatör
Center Üyesi
Bilişim Sahibi
Çevirmen
Coder
Grafiker
Guild Master
Guild Üyesi
Reklamcı
Server Sahibi
Supporter
V.i.P
Başlıklar

Küçük bir not, eğer daha önceden okumadıysanız bu Souls Like nedir? anlattığım  mevcut, buradan önce onu okumanız sizin için daha yararlı olur. Veya direk olarak Oyun Önerileri â Souls Like yazımızı okumaya devam edebilirsinizâ¦

Souls serisi her ne kadar popüler bir seri olsa da genel olarak kendi seven kitlesi sayesinde popüler. Souls formülü yeni oyunculara epey kapalı. çünkü bu karışımın en temelini oyuncunun sabrı oluşturuyor. Diğer oyunlarda ölmek sizin başarısızlığınızı ve yetersiz olduğunuzu söylerken Souls benzeri oyunlarda ölmek temel bir mekanik. Souls benzeri oyunlarda ölmek evet cezalandırıcı ancak oyunun yapı taşlarından biri. Ancak işte bunun sadece bu türe özel olmasından dolayı sabır genel olarak en önemli kısım oluyor. Eh çok sabırlı olmadığınız sürece de bir kaç ölüşten sonra klavyeyi kırasınız gelmesi normal. Souls oyunlarının diğer türlere göre çok fazla alt başlığı yok, bu yüzden maalesef bugün ki üç oyunumuzda çok benzer oyunlar olacak. İsterseniz gelin listemize başlayalım…
İLGİLİ İçERİK

Oyun Önerileri – Souls Like – Demon Souls

demon-souls-theme-foto.jpg

Demon Souls aslında Souls serisinin ilk oyunu ve epey eski bir oyun (2009). Ama aynı zamanda da PS 5 e özel çıkan ilk yeni nesil oyun. Fakat bizim bugün ki konuğumuz olan oyun Demon Souls Remake değil asıl hali Demon Souls. Zamanında pek de sevilmeyen ve “en zor oyun” diye anılan bir oyundu. Ve evet en zor olmasa da çok zor bir oyun olduğunu belirtmek isterim. Hem yaşlı hem zor bir oyundur kendisi. Ve zorluğunun sebebi de Dark Souls da bile daha cömert olan yeniden doğma kısımları. Bana sorarsanız epey yaşlı hissettiren bir oyun. Bunun yerine herhangi bir Dark Souls u daha çok öneririm.

Souls Like – Jedi Fallen Order

starwars-jediy-theme-foto.jpg

Başta şunu söylemek istiyorum, bu oyunu sadece biraz daha tema çeşitliliği olsun iye bu listeye koymuş bulunmaktayım;

Jedi Fallen Order aslında sadece Souls Like bir oyun değil, içinde bir sürü şeyi barındıran bir oyun. Ve bu da açıkçası Souls Like kısmını köreltmiş gibi hissediyorum. Ayrıca sadece bu değil bazı seçimlerden dolayı da bence Souls Like kısmında başarısız. Başta size zorluk seçtirtmesi en basit örneklerden. Ancak güzel olmasa da teması farklı bir Souls Like oyun. Ancak ben bu oyunu önerir miyim? Bu fiyattan önermem, bu fiyata alabileceğiniz başka çok güzel oyunlar mevcut, onlara bakın derim.

Hollow Knight

hollow-knight-theme-foto.jpg

Hollow Knight cidden güzel bir oyun. Tema olsun sanat tasarımı olsun benim beğendiğim bir oyun. Ve Souls Like bir oyun olduğu aşikar. Tek farkı bu oyunda savaşlar enerji üzerinden gitmiyor. Onun dışında iki boyutlu bir Souls Like oyunundan beklediğiniz her şey var. Bende bir süre oynadım fakat sarmayınca bırakmıştım oynamayı. Siz eğer benden daha sabırlı ve meraklıysanız kesinlikle oynamanızı öneririm.

Evet sonuç olarak bugün üç adet Souls Like oyununa göz attık. Bunun gibi liste videoları için  youtube kanalımıza bakabilir ve bunun gibi listelere ve incelemelere bakmak için  internet sitemize bakmaya devam edebilirsiniz.