KONU AÇ !

Topluluğumuzda Konular Açın ve Bize Ulaşın !

Yeni Konular !

Konulara Yorum Yapın ve Konunuzu Öne Çıkarın !

Bize Ulaşın !

Yöneticilerimiz Size 7/24 Yardımcı Olmak İçin Hazır !

SİLKROAD TÜRKİYE'NİN EN YENİ SİSTEMLİ VE MÜŞTERİ SEVGİSİYLE EN İYİ REKLAM PLATFORMLARINDAN BİTANESİ SROCENTER SEN YOKSAN Bİ KİŞİ EKSİK !

Palworld Pokemon Modu Nintendo Engeli ile Karşılaştı!

srocenter Can

Forum Admin
Moderatör
Center Üyesi
Bilişim Sahibi
Çevirmen
Coder
Grafiker
Guild Master
Guild Üyesi
Reklamcı
Server Sahibi
Supporter
V.i.P
Nintendo yine Nintendo’luğunu yaptı ve Palworld Pokemon modu için yayınlanan ilk tanıtım videosunu DMCA ile kaldırttı. Bu hamle, bahsi geçen modun geleceği ile ilgili net ipuçları da verdi diyebiliriz. Detaylar haberimizde sizi bekliyor.İlginizi çekebilir:Â

Son günlerin belki de en çok konuşulan oyunu olan Palworld, bildiğiniz gibi yapı olarak Pokemon markasını andırıyor. Haliyle de ayrı bir modun yapılıp yapılmayacağı merak ediliyordu. Geçtiğimiz günlerde ise ToastedShoes tarafından bir mod üzerinde çalışılmaya başlanmıştı. Hatta ilk tanıtım videosunu da yayınlanmıştı.

İşleyişe göre bu mod, bütün Pal’lerimizi Pokemon’lara ve karakterimizi de Ash Ketchum’a döndürüyor. Her ne kadar şu anlık Palworld için bir mod desteği olmasa da, geliştirici ekibin gerekli çalışmaları sürdürdüğünü öğrenmiştik.

Diğer yandan ise söz konusu Pokemon olunca, akıllara gelen ilk şey de elbette Nintendo olmuştu. Bildiğiniz gibi geçmişte bizi hayretler içerisine düşürecek telif hakkı üzerinden yasaklama hamlelerinde bulunan Japonya menşeli firma, bir kez daha kendisinden bekleneni yaptı.
Palworld Pokemon Modu Tanıtım Videosu Kaldırtıldı!

Henüz yayınlanmadığı için elbette doğrudan moda bir müdahale yok. Bunun yerine Nintendo, yayınlanan ilk tanıtım videosuna karşı dava açtı ve kaldırılmasına sağladı. Bu da bir nevi modun yayınlanması sonrasında üreticisinin karşı karşıya kalacağı durumun önceden işareti oldu diyebiliriz. ToastedShoes ise bu durumu “Nintendo benim için geldi, lütfen beni düşünceleriniz ve dualarınız ile yalnız bırakmayın.” tarzı bir paylaşım ile X (eski adıyla Twitter) hesabından duyurdu. Bununla birlikte, Palworld Pokemon modu için tam tanıtım videosunu yayınlamaktan da geri durmadı.I’ve been getting a large influx of people asking where they can get the mod etc. We want to release it for free to everyone, however due to Nintendo sending a DMCA over the last tweet we want to tread lightly for the time being

â Toasted (@ToastedShoes)

Yakın bir zamanda bu paylaşımın da kaldırtılacağını tahmin ediyoruz, ama videoya baktığımızda Pokemonlar ile savaşlar, iş için kullanım ve zorlu çatışmalar dahil pek çok şey görebilmek mümkün oluyor. Ayrıca hafiften mizahi şeyler de ekranımıza geliyor.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Nintendo, yayıncılığını üstlendiği markaların haklarını koruma konusundaki katılığı ile ün salmış durumda ve hayran yapımı içeriklere dahi acımıyor. Firmanın ToastedShoes isimli içerik ve mod üreticisine fikri mülkiyetinin haklarını ihlâl ettiği yönündeki suçlamaları göz önünde bulundurulduğunda, yasal bir işlem başlatıp başlatmayacağı ise büyük bir merak konusu oldu.