KONU AÇ !

Topluluğumuzda Konular Açın ve Bize Ulaşın !

Yeni Konular !

Konulara Yorum Yapın ve Konunuzu Öne Çıkarın !

Bize Ulaşın !

Yöneticilerimiz Size 7/24 Yardımcı Olmak İçin Hazır !

SİLKROAD TÜRKİYE'NİN EN YENİ SİSTEMLİ VE MÜŞTERİ SEVGİSİYLE EN İYİ REKLAM PLATFORMLARINDAN BİTANESİ SROCENTER SEN YOKSAN Bİ KİŞİ EKSİK !

PlayStation gerçek zamanlı bir oyun yardım sistemini test ediyor

srocenter Can

Forum Admin
Moderatör
Center Üyesi
Bilişim Sahibi
Çevirmen
Coder
Grafiker
Guild Master
Guild Üyesi
Reklamcı
Server Sahibi
Supporter
V.i.P
PS5, kullanışlı bir Oyun Yardımı özelliğine sahip ancak Sony’nin yeni patentine göre PlayStation daha etkili bir çözüm üzerinde çalışıyor.

Yeni yayınlanan bir patent, Sony’nin PlayStation oyuncularına oyun içi yardım sağlama konusunda uzmanlara başvurduğu farklı fikirlerle uğraştığını ortaya koyuyor.

PS5’in Oyun Yardımı, tüm oyunlar tarafından desteklenmeyenhizmetine özel bir ayrıcalık. Patent ise oyuncuları gerçek zamanlı olarak uzmanlarla buluşturmaktan bahsediyor.
konsol-oyunculari-fortnite.jpg

PlayStation oyuncuları uzmanlardan anlık yardım alabilecek

Yardım çağrıldığında, hem oyuncunun hem de uzmanın konsolları, oyuncunun sorundan kurtulmasına yardımcı olabilmesi için bir iletişim oturumu oluşturuyor.

Patent açıklamasında, “Daha yüksek işlem gücüyle video oyunları daha karmaşık ve kapsamlı hale geliyor. Artan karmaşıklık nedeniyle, kullanıcılar video oyununda gezinmeyi ve/veya oyunu tamamlamayı giderek daha zor bulabilir.” ifadesi yer alıyor.

Sony, oyuncuların bazen gidilmesi veya çözülmesi imkansız gibi görünen bir noktaya geldiklerini ve bunun, hüsrana uğramalarına ve oyunu bırakmalarına neden olduğunu öne sürüyor.

Sony Interactive Entertainment tarafından kaydedilen Şubat 2023 tarihli patent, 6 Temmuz’da yayınlandı. Teknolojiye dair çizimlere ve detaylaraulaşabilirsiniz.

Sizce çıkmaza girdiğiniz bir noktada bu tarz bir canlı oyun yardımı gerekli mi? Yorumlarda görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.