KONU AÇ !

Topluluğumuzda Konular Açın ve Bize Ulaşın !

Yeni Konular !

Konulara Yorum Yapın ve Konunuzu Öne Çıkarın !

Bize Ulaşın !

Yöneticilerimiz Size 7/24 Yardımcı Olmak İçin Hazır !

SİLKROAD TÜRKİYE'NİN EN YENİ SİSTEMLİ VE MÜŞTERİ SEVGİSİYLE EN İYİ REKLAM PLATFORMLARINDAN BİTANESİ SROCENTER SEN YOKSAN Bİ KİŞİ EKSİK !

Quantum Error’un PS4 sürümü iptal edildi: PC sürümü gelecek

srocenter Can

Forum Admin
Moderatör
Center Üyesi
Bilişim Sahibi
Çevirmen
Coder
Grafiker
Guild Master
Guild Üyesi
Reklamcı
Server Sahibi
Supporter
V.i.P
TeamKill Media’nın kozmik korku oyunu Quantum Error, PS4 konsoluna gelmeyecek. Geliştirici önceki nesli neden es geçmek zorunda kaldıklarını açıkladı.

Stüdyo, Quantum Errorhesabından yaptığı açıklamada PS4 sürümünün PS5 ile kıyaslandığında beklentilerin çok altında bir deneyim sağladığını ve çok taviz vermek zorunda kalacaklarını söyledi.

PS4 sürümünde varlıkların, aydınlatmanın ve daha fazlasının düşürülmesi ve değiştirilmesi, oyunun daha yavaş bir disk sürücü ve daha küçük bir belleğe uyarlanması gerekecekti.Unfortunately, we are going to have to cancel the PS4 version of QE. Even with the game being made from the beginning for the PS5, we still had hopes we could make a PS4 version happen, but with the level of quality we have achieved with QE with gameplay running at 60fps, we have⦗ QUANTUM ERROR (@Quantum_Error)

“Ne yazık ki, QE’nin PS4 sürümünü iptal etmek zorunda kalacağız. Oyun en başından beri PS5 için yapılmış olsa bile, bir PS4 versiyonunu hayata geçirebileceğimize dair umutlarımız vardı.Ancak 60 fps’de çalışan oyunda elde ettiğimiz kalite seviyesiyle, PS4’te PS5’in sunacaklarını karşılayacak bir versiyon sunmamızın hiçbir yolu olmadığı sonucuna vardık. PS4 sürümünün çalışması için varlıkların, aydınlatmanın ve çok daha fazlasının çok fazla düşürülmesi ve değiştirilmesi gerekiyor. Bellek farkı ve daha yavaş HDD hızı ile bu, PS5 sürümüyle kıyaslanamayacak ve PS4 oyuncuları için adil olmayan çok farklı bir deneyim olacaktı.”
quantum-error-ps5-hikaye-fragmani.jpg

Quantum Error, PC’ye gelecek

Quantum Error artık PS4 için planlanmıyor olsa da, PC sürümü yolda. PC sürümü üzerinde çalışılıyor ancak geliştirici henüz ne zaman geleceğine dair bir tarih veya aralık veremiyor.No not at launch, we donât know when a pc port will be done.— QUANTUM ERROR (@Quantum_Error)

Öte yandan bir diğerXbox One sürümünün hiç planlanmadığını belirtti. Sonuç olarak oyun sadece PS5, Xbox Series X/S ve PC’ye gelecek.

Teamkill Media, oyunun tüm platformlarda 2K çözünürlükte 60 fps çalışacağını ve PS5’te DualSense ve 3D ses desteği sunacağını açıkladı. Ayrıca Platin kupa da olacak.

Unreal Engine 5 ile geliştirilen korku oyunu, açıklanamayan kozmik kaos arasında insanları kurtarmaya çalışan bir itfaiyecinin hikayesini konu alıyor.

Quantum Error’un çıkış tarihi henüz belli değil ancak gelecek haber ve duyuruları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.