KONU AÇ !

Topluluğumuzda Konular Açın ve Bize Ulaşın !

Yeni Konular !

Konulara Yorum Yapın ve Konunuzu Öne Çıkarın !

Bize Ulaşın !

Yöneticilerimiz Size 7/24 Yardımcı Olmak İçin Hazır !

SİLKROAD TÜRKİYE'NİN EN YENİ SİSTEMLİ VE MÜŞTERİ SEVGİSİYLE EN İYİ REKLAM PLATFORMLARINDAN BİTANESİ SROCENTER SEN YOKSAN Bİ KİŞİ EKSİK !

Resident Evil 3 ‘ün Önerilen Sistem Gereksinimleri

srocenter Can

Forum Admin
Moderatör
Center Üyesi
Bilişim Sahibi
Çevirmen
Coder
Grafiker
Guild Master
Guild Üyesi
Reklamcı
Server Sahibi
Supporter
V.i.P
Başlıklar

Bildiğiniz üzere Resident Evil 3 ‘ün Remake‘i yapılıyor. Yani eski RE3 ‘ü baştan yapıyorlar. Bilgisayar sürümü için ise minimum ve önerilen sistem gereksinimleri geçtiğimiz gün açıklandı. Daha öncesinde minimum sistem gereksinimleri ile alakalı bir takım bilgiler paylaşılmıştı.

Oyunun çıkış yapmasına günler yaklaştıkça insanlar daha da heyecanlanıyor ve oyunu oynamak için gerekli olan bilgisayar sistemini merak ediyor. Minimum sistem gereksinimleri ortalamanın biraz üstünde olduğu için biz Türk oyuncular biraz rahatlıyor olsakta, önerilen sistem gereksinimleri ortalamanın baya üzerinde duruyor. Zaten her bilgisayarın çalıştıracağı bir oyun değil bunu hepimiz biliyoruz. Ancak ortalama bilgisayar minimum ayarlarda oyunu muhtemelen oynayabilecekler.

Kolsuz Oyuncu olarak son zamanlardaki durgunluğun tedavisi olarak bomba gibi bir geri dönüş yapıyoruz. Umarız ufak çaplı takipçilerimize bu geri dönüş güzel gelir!

Resident Evil 3 NASIL BİR ŞEY İSTİYOR ?

Minimum sistem gereksinimlerine şöyle bir dönüp baktığımız zaman daha önceden öğrendiğimiz bilgilerdeki gibi GTX 760 ve Radeon R7 260X olduğunu görüyoruz. Önerilen sistem gereksinimlerine geçtiğimizde ise birazcık tırsıyoruz. Oyunun doğasında olan korku buraya da sinmiş. Önerilen sistemde GTX 1060 veya RX 480 gerekiyor. Yani evet, birazcık tuzlu bunlar. Ama telaşa kapılmayın. Bu adamlar optimizasyon konusunda arşa doğru yükseliyorlar. Minimum da bile olsa eminiz ki sabit olarak 60 FPS bandında oyunu oynayabileceksiniz.için takipte kalmayı unutmayın.

İşte o merak edilen ve herkesin beklediği oyunun sistem gereksinimleri:
Minimum Sistem Gereksinimleri:

64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
İşletim Sistemi: WINDOWS® 7, 8.1, 10 (64-BIT)
İşlemci: Intel® Core™ i5-4460 ya daAMD FX™-6300
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA® GeForce® GTX 760 ya da AMD Radeon™ R7 260x with 2GB Video RAM
DirectX: Sürüm 11
Önerilen Sistem Gereksinimleri:

64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
İşletim Sistemi: WINDOWS 10 (64-BIT)
İşlemci: Intel Core i7-3770 4-Core 3.4GHz / AMD FX-9590
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: AMD Radeon RX 480 4GB veya NVIDIA GeForce GTX 1060 3GB
DirectX: Sürüm 11

Ayrıca ekleyelim bu oyun ile beraber Resident Evil oyunlarına online bir oyun modu geliyor. 4 kişi coop gibi gözüküyor ama basit bir matchmaking mantığı ile online’a çevireceklerini düşünüyoruz. Hadi bakalım hayırlısı olsun!