KONU AÇ !

Topluluğumuzda Konular Açın ve Bize Ulaşın !

Yeni Konular !

Konulara Yorum Yapın ve Konunuzu Öne Çıkarın !

Bize Ulaşın !

Yöneticilerimiz Size 7/24 Yardımcı Olmak İçin Hazır !

SİLKROAD TÜRKİYE'NİN EN YENİ SİSTEMLİ VE MÜŞTERİ SEVGİSİYLE EN İYİ REKLAM PLATFORMLARINDAN BİTANESİ SROCENTER SEN YOKSAN Bİ KİŞİ EKSİK !

Returnal yönetmeni, 14 yıl sonra Housemarque’dan ayrılıyor

srocenter Can

Forum Admin
Moderatör
Center Üyesi
Bilişim Sahibi
Çevirmen
Coder
Grafiker
Guild Master
Guild Üyesi
Reklamcı
Server Sahibi
Supporter
V.i.P
Housemarque’ın PS5’e özel oyunu Returnal’ın yönetmeni Harry Krueger, 14 yılın ardından görevinden ayrıldığını duyurdu.

Krueger, ayrılma kararının kendisi için çok zor olduğunu ve geliştiricinin en parlak zamanlarının henüz yazılmadığından emin olduğunu belirtti. Bundan sonraki durağı hakkında herhangi bir bilgi vermedi.Today we say Thank You to a colleague and a visionary.

May there be many cycles and welcome to the HMQ Alumni!ð©âð— Housemarque (@Housemarque)

Yönetmen, Finlandiya merkezli stüdyonunyaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Housemarque’ta geçirdiğim 14 yıl boyunca, rüya gibi projeler üzerinde birbiri ardına çalışma fırsatı yakaladığım için inanılmaz derecede şanslıydım ve bu yolda gerçekten yetenekli ve harika insanlarla birlikte çalışma ayrıcalığına sahip oldum.

Bu yolculukta Housemarque’a eşlik etmek, arcade’den ilham alan daha küçük oyunlarımızdan Returnal ile ulaştığımız muhteşem zirvelere doğru büyümemize tanık olmak bir onurdu. Gerçekten cennetin temellerini birlikte salladık ve stüdyo olarak başardığımız tüm muhteşem şeylerden sonsuza kadar gurur duyacağım.

Housemarque’tan ayrılmak benim için çok zor bir karardı, ancak şirketten yalnızca geçmişe derin bir şükran ve gelecek için parlak bir iyimserlikle ayrılıyorum; heyecan verici yeni bir proje üzerinde çalışılıyor. Benden daha güçlü harika bir ekip ve Sony ile Playstation Studios’un sürekli desteği var. Housemarque’ın en parlak bölümünün henüz yazılmadığını biliyorum.”
ps5-ozel-oyunu-returnal-sony-housemarque-mega-hit.jpg

Housemarque, bir sonraki oyununun Returnal 2 değil,ancak oyunun Returnal için planlanan fikir ve anlatı sistemlerini içereceğini söyledi.

Stüdyo, Returnal’ın yayınlanmasından iki ay sonra, Haziran 2021’de Sony Interactive Entertainment tarafından . Ardından Şubat 2023’te PC sürümü geldi.

Harry Krueger’ın ayrılığı geliştiriciyi ister istemez olumsuz etkileyecektir. En azından devam oyunu planlanırsa, projenin başka birine teslim edileceği anlamına geliyor…