KONU AÇ !

Topluluğumuzda Konular Açın ve Bize Ulaşın !

Yeni Konular !

Konulara Yorum Yapın ve Konunuzu Öne Çıkarın !

Bize Ulaşın !

Yöneticilerimiz Size 7/24 Yardımcı Olmak İçin Hazır !

SİLKROAD TÜRKİYE'NİN EN YENİ SİSTEMLİ VE MÜŞTERİ SEVGİSİYLE EN İYİ REKLAM PLATFORMLARINDAN BİTANESİ SROCENTER SEN YOKSAN Bİ KİŞİ EKSİK !

Sabrımızı Sınayan Oyunlar – Souls Like

srocenter Can

Forum Admin
Moderatör
Center Üyesi
Bilişim Sahibi
Çevirmen
Coder
Grafiker
Guild Master
Guild Üyesi
Reklamcı
Server Sahibi
Supporter
V.i.P
İnsanlar oyunları ne için, ne amaçla oynar? Cevap sanırım eğlenmek ve güzel vakit geçirmektir. Dolayısıyla oyunların bizi rahatlatması ve oynanış süresi boyunca bizi eğlendirmesi için oynarız. Bazıları bizi kendimizin yönettiğini hissettirdiği için RPG ‘leri. Veya 6 – 8 saatlik yüksek aksiyonlu bir deneyim için yıllık CoD veya herhangi bir hikayeli shooter oyun. Bu oyunlar bizi eğlendirir ve vaktimizi hak ettiğini düşündüğümüz için oynarız. Fakat bir tür var ki bu saydığım şeyleri yaşaması çok zor. Sabrımızı Sınayan Oyunlar – Souls Like. Souls Like neredeyse tamamen ölmek üzerine kurulmuş bir yapıya sahip. Gelin biraz daha yakından bakalım.

Souls Like türü ilk olarak ‘Demon Souls’ oyunuyla ortaya çıkmış bir formül. Souls Like ın olayı yani diğer oyunlardan farkları birkaç tane. En büyük farkı yeniden doğma yerleri mesafeler çok yüksek ve ölmemek cidden zor. Bir diğeri öldüğünüzde topladığınız her şeyi ( oyundan oyuna değişiyor ) kaybetmek. Bu da insanlarda hem korku hem de çok büyük bir stres kaynağı oluyor. Keza doğuş bölgeleri arası mesafede de aynı şekilde. Aslında bir de zorluğu ve oyun başında zorluk seçtirmemesi olmasa diğer oyunlardan bir farkı kalmayacak bir tür. Ha birde yüksek derecedeki RPG öğeleri. Artık öyle yüksek derecede RPG oyunlarda bulunmuyor. Bu korku ve RPG haricinde gayet normal bir oyun türü. Fakat bu gerginlik ve korkma durumu sizin bölümü bitirdiğinizde veya bossu geçtiğinizde acayip bir tatmin duygusuna dönüşüyor. Bu da Souls Like oyunların çekici olan tarafı. Ben pek bu türü sevmem fakat sevenleri de anlayabiliyorum. çünkü yakın zamanda daha çıkmamış olan bir Souls Like oyunun demosunu oynadım. İsterseniz gelin Sabrımızı Sınayan Oyunlar – Souls Like oyunlardan bu yeni oyuna bir bakalım.

Sabrımızı Sınayan Oyunlar – Souls Like – Eldest Souls

eldest-souls-theme-foto-3.jpg

Eldest Souls henüz çıkış yapmamış bir oyun. Fakat daha önceden de bahsettiğimiz gibi bu oyunun demosunu sonbahar festivalinde edinebilirsiniz. Ben şahsen 1 saat kadar oynadım ve size birazcık deneyimimi anlatacağım.

Oyun demoda toplanacak bir şey vermedi. Bu da Souls Like oyunlarda bulunan topladığımız her şeyi kaybetme korkusu yok. Ayrıca oyunda normal düşman da yok. Sadece bosslar var. Bu da bosslara giderkenki yeniden doğma bölge korkusunu azaltıyor. Aynı zamanda bosslarda öldüğünüzde hemen bossun önünde canlanabiliyorsunuz. Evet canı dolmuş oluyor ama oraya bir daha gidene kadar hayatta kalabilmek içinki çabayı yok ediyor. Souls Like sayılmasının tek sebebi sanırım 2 vuruşta ölüyorsunuz. Ama Souls Like olarak bakmazsak benim sevdiğim bir oyun olacağa benziyor.

Evet sonuç olarak bugün Souls Like ‘a ve bir adet oyuna kısaca göz attık. Bunun gibi liste videoları için  youtube kanalımıza bakabilir ve bunun gibi listelere ve incelemelere bakmak için  internet sitemize bakmaya devam edebilirsiniz.