KONU AÇ !

Topluluğumuzda Konular Açın ve Bize Ulaşın !

Yeni Konular !

Konulara Yorum Yapın ve Konunuzu Öne Çıkarın !

Bize Ulaşın !

Yöneticilerimiz Size 7/24 Yardımcı Olmak İçin Hazır !

SİLKROAD TÜRKİYE'NİN EN YENİ SİSTEMLİ VE MÜŞTERİ SEVGİSİYLE EN İYİ REKLAM PLATFORMLARINDAN BİTANESİ SROCENTER SEN YOKSAN Bİ KİŞİ EKSİK !

Sadakatimizi Sınayan Oyunlar – Rogue Like

srocenter Can

Forum Admin
Moderatör
Center Üyesi
Bilişim Sahibi
Çevirmen
Coder
Grafiker
Guild Master
Guild Üyesi
Reklamcı
Server Sahibi
Supporter
V.i.P
Başlıklar

çok fazla çıkmayan oyun türleri nelerdir? Bu oyun türlerine platform oyunları örnek verilebilir. Özellikle üç boyutlu platform oyunları ve saf platform oyunları. Yakın bir tarihte çıkmış olan Celeste saf platform oyunlarının yakın tarihte çıkmış tek oyunu. Aksiyon platform oyunlarıysa daha çok çıkıyor. Yakın tarih olarak Ori And The Will Of The Wispss ve The Messenger söylenebilir. Peki büyük firmaların, AAA oyun yapan yapımcıların hiç bulaşmadığı bir seri var mı? Hiç diyemeyiz gerçi, kesin vardır. Fakat büyüklerin katılmadığı bir tür var. Sadakatimizi Sınayan Oyunlar – Rogue Like. çok popüler bir tür değil. Dolayısıyla da büyük firmalar riske girmek istemiyorlar. Onları anlayabiliyorum ama şöyle güzel bir tane de yapsalar fena olmazdı be.
İLGİLİ İçERİK

Neyse, benim çok sevdiğim bir türdür Rogue Like. Amaç olarak belli odalarda veya küçük haritaları ölmeden geçeriz. Ve belli haritaların sonunda bosslarla kapışırız ve ilerlemeye devam ederiz. Elbet bir son boss vardır ve onu geçtiğimizde oyun bitmiş sayılabilir. İşte bu oyuncuları soğutan nedenlerden biri. Bir diğer soğutucu konu ise sürekli ölmek. Bende baştan bunun yüzünden oynamak istememiştim. Fakat oynayınca bunun benim için çok da büyük bir sorun olmadığını gördüm. Fakat bu size sıkıntılı gelebilir, tercih meselesi. Şimdi size bu tür oyunlardan 2 tanesini birazcık anlatacağım. Gelin bu Sadakatimizi Sınayan Oyunlar – Rogue Like oyunlardan bu ikisine biraz bakalım…

Sadakatimizi Sınayan Oyunlar – Rogue Like – Dead Cells

dead-celss-theme-foto.jpg

Dead Cells 2018 yılında çıkış yapmış bağımsız bir oyun. Aynı zamanda çıktığı yılda çok fazla ödül de topladı. Fakat ‘yılın bağımsız oyunu’ ödülünü Celeste‘ e kaptırdı. Ben şahsen Dead Cells olmasını isterdim fakat bu seçimi de anlayabiliyorum. Dead Cells de yılın aksiyon ödülünü aldı. Hem de RDR 2 ve GoW ‘un çıktığı bir yılda. Ama gerçekten şu ana dek gördüğüm en zevkli aksiyona sahip oyunlardan biri. Ve Rogue Like oyunların barındırdığı bütün mekaniklerini de barındırıyor. Benim çok sevdiğim bir oyundur. Size de tavsiyemdir.

Hades

hades-theme-foto-2.jpg

Hades yakın bir zamanda tam sürüme ulaşmış olan bağımsız bir Rogue Like oyun. Bakın başta dediğim şey, bu iki oyunda ‘bağımsız‘. Hades ile alakalı daha ayrıntılı birde mevcut.

Hades bence çok güzel bir oyun. Özellikle Yunan mitolojisini sevenler için. çünkü oyunda neredeyse her tanrıyla bir şekilde ya tanışıyoruz ya da konuşuyoruz. Ayrıca benim gibi bu konulara uzak olan birine de bunun gibi şeyleri sevdirebilecek kadar güzel. Oynanışı ve konuşmaları çeşitli ve bu sizi çok tatmin ediyor. Örneğin bir bölümde Asterius ‘a öldüğünüz zaman doğduğunuz yerdeki tanrılar ve yaratıklarla konuştuğunuzda ‘o boynuzu yemeyecektin’ gibi bazen espirili bazen de ciddi şekilde yorumlarda bulunuyorlar, bu da çok güzel bir şey. Ayrıca seslendirmeler de çok güzel.

Evet sonuç olarak bugün Rogue Like a ve Rogue Like 2 oyuna göz attık. Bunun gibi liste videoları için  youtube kanalımıza bakabilir ve bunun gibi listelere ve incelemelere bakmak için  internet sitemize bakmaya devam edebilirsiniz.