KONU AÇ !

Topluluğumuzda Konular Açın ve Bize Ulaşın !

Yeni Konular !

Konulara Yorum Yapın ve Konunuzu Öne Çıkarın !

Bize Ulaşın !

Yöneticilerimiz Size 7/24 Yardımcı Olmak İçin Hazır !

SİLKROAD TÜRKİYE'NİN EN YENİ SİSTEMLİ VE MÜŞTERİ SEVGİSİYLE EN İYİ REKLAM PLATFORMLARINDAN BİTANESİ SROCENTER SEN YOKSAN Bİ KİŞİ EKSİK !

Silent Hill Serisi İçin Yeni 3 Oyun ve Farklı Dallarda Yapımlar Yolda

srocenter Can

Forum Admin
Moderatör
Center Üyesi
Bilişim Sahibi
Çevirmen
Coder
Grafiker
Guild Master
Guild Üyesi
Reklamcı
Server Sahibi
Supporter
V.i.P
Yıllardır beklediğimiz, beklemekten usanmadığımız haber geldi. Konami’nin en başarılı serilerinden Silent Hill dönüyor. Yıllardır beklediğimiz haber Konami tarafından duyuruldu ve 19 Ekim 2022 çarşamba gecesini Perşembe sabahına bağlayan gece kulaklarımızda o hoş müzik eşliğinde seriden yeni haberler aldık.
Silent Hill 2 Remake Yolda

“Silent Hill Transmission” isimli etkinlikte bizleri ilk olarak serinin göz bebeği Silent Hill 2‘nin bir Remake’i karşılıyor. Yıllardır duyduğumuz sızıntılar boş değilmiş. Konami’nin paylaştığı videoda Silent Hill’in geri dönüşünün yaklaşık 3 yıldır hazırlandığını bizlerle paylaştılar. Bu süreçte hayranlara belli etmemek için de oldukça zorlandıklarını ifade ettiler. Kült serinin yapımcısı Motoi Okamoto Silent Hill tutkunlarına bu “Sabırlı bekleyişleri” için teşekkür etmeyi de ihmal etmedi.

Bizler de oldukça bekledik gerçekten, Silent Hill 2 çıkalı dile kolay 21 sene geçmiş. Öyle bir oyun düşünün ki yıllara bedel, hiç dillerden düşmemiş, yıllar boyunca hadi bir şeyler duyalım bu seriden diye beklenmiş…. Hayran kitlesi yıllar geçse de, Konami eski prestijini kaybetse de pes etmemiş ve muradına sonunda ermiştir. Böylesi bir bekleyiş kuşkusuz oyun tarihine geçecektir. Yıllar sonra bile anlatılmaya devam edecektir.
Silent-Hill-2-Remake_07.jpg

Yenilenecek olan yapımın geliştiriciliğini yakın zamanda Medium gibi Psikolojik korku yapımları ile bilinen Bloober Team üstleniyor. Bu yüzden Konami’nin Bu türü oluşturan yapımlardan biri olan Silent Hill 2’yi doğru ellere emanet ettiğini düşünebiliriz. Bloober Team; orijinal yapıma oldukça saygı duyduklarını, oyunun baskıcı atmosferini korumak için orijinal yapımdan Masahira Ito(Tasarımcı ve Sanat Direktörü) ve Akira Yamaoka(Besteci) ile çok titiz çalıştıklarını belirtti. Etkinlik boyunca yer yer görüntü alan ve gelişim süreci hakkında bilgi veren yapımcılar Silent Hill 2’yi ilk defa deneyim edeceklerin de gurmelerinin de büyülenmiş bir şekilde yapımdan ayrılacağını hatta ayrılamayacaklarını ifade etti.
resim_2022-10-20_070134155.jpg

Etkinliğe sert ve sağlam bir giriş yapan Konami Silent Hill 2 Remake tanıtım fragmanı ile bizleri mest etti. Bu fragmanda Silent Hill kasabasının sisli sokaklarında biricik Mary’sini bulma umuduyla arayış içerisinde olan James Sunderland’ı ve türlü mücadelelerinin yanı sıra Piramit Kafa gibi ikonik karakterleri de görme fırsatımız oldu. PlayStation 5 Konsol Özel yapımı olarak çıkacak olan yapım minimum 12 ay sonra diğer platformlar ile buluşacak. Oyunun PS5 vesayfası erişime açıldı. İlaveten PC gereksinimleri de belli oldu. Steam sayfasında desteklenen diller arasında maalesef Türkçe bulunmuyor.
oh.jpg

SILENT HILL 2 PC Gereksinimleri:

MİNİMUM:
  • İşletim Sistemi: Windows 10 x64
  • İşlemci: Intel Core i5-8400 | AMD Ryzen 3 3300X
  • Bellek: 12 GB RAM
  • Ekran Kartı: AMD Radeon⢠RX 5700 / NVIDIA® GeForce® GTX 1080
  • DirectX: Sürüm 12
  • Depolama: 50 GB kullanılabilir alan
  • İlave Notlar: 1080p / 30 fps / Düşük-Orta Kalite seçeneğiyle
ÖNERİLEN:
  • İşletim Sistemi: Windows 11 x64
  • İşlemci: Intel Core i7-8700K | AMD Ryzen 5 3600X
  • Bellek: 16 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA® GeForce® 2080RTX or AMD Radeon⢠6800XT
  • DirectX: Sürüm 12
  • Depolama: 50 GB kullanılabilir alan
  • İlave Notlar: Orta ayarlar- 60 fps / Yüksek ayarlar – 30 fps /Full HD veya DLSS ile 4K seçeneğiyle

PlayStation 5 versiyonu ile ilgili detaylar dapaylaşıldı. Serideki en iyi mimik ve yüz ifadelerin bu yapımda olacağı ve oyuncuların neredeyse tüm duyularına hitap edecek bir atmosfer sunmayı hedeflediklerini ifade ettiler. PlayStation 5 ve donanımlarından da sonuna kadar yararlanacak olan yapım; Haptic Feedback, 3D Sound ve Adaptive Triggers gibi son model teknolojilerden faydalanıyor. Ayrıca oyunda herhangi bir yükleme ekranının PlayStation 5’in sahip olduğu SSD sayesinde herhangi bir yükleme ekranı bulunmayacağı ve kesintisiz bir kamera sunumu ile deneyimleyeceğimiz de belirtildi.

Unreal Engine 5 demolarının muhteşem bir görsellik ve detay sunmasıyla ne kadar güçlü bir oyun motoru olduğunu kanıtlar niteliktedir ki Bloober Team de tercihini bu yönde kullanmış. Unreal Engine 5 ve PlayStation 5 güçlü bir ikili olabilecek mi? Göreceğiz.
Silent Hill 2 Tanıtım Fragmanı:

Marka Gittikçe Büyüyor: Silent Hill Townfall

Konami, yapmış olduğu sağlam başlangıcı oldukça gizemli ve ürpertici bir yapım ile sürdürüyor: Silent Hill Townfall. Geliştirici koltuğunda “Stories Untold” ve “Observation” gibi yapımlarla tanıdığımız No Code ve Piyasadaki çoğu Indie oyunun yayıncısı Annapurna Interactive oturuyor. Ek olarak Konami’de yapıma destek verecek.
silent-hill-townfall-_3.jpg

Fragmanda bir telsizden gelen sesler ve görüntüler ile baş başa bırakılıyoruz. Fragman ilerledikçe gerilim dozajının arttığını söylemek mümkün. Bu gerilimden beslenen atmosfer ve gizemli sesler eminim sizin de tüylerinizi diken diken etmiştir.

çıkış tarihi veya hangi platformlara çıkış yapacağı belirtilmeyen yapım aksiyon, korku türüne ait gibi gözükse de elimizdeki kısıtlı veriler ile kesin bir çıkarımda bulunmak pek doğru olmaz. Yeni paylaşımlar gelene kadar bu isim gizemini korumakta olacak.
Silent Hill Townfall Tanıtım Fragmanı:

Return To Silent Hill

Konami değerli serisini sinema sektörüne bir kez daha taşımak istiyor. İlk filmde de görev alan Christophe Gans, “Return To Silent Hill” için geri dönüyor.Yönetmen Gans “Bu dönüş benim dokunuşlarımın olduğu dünyaya, evrene 15 yıl sonra geri dönüşümdür” cümlelerini sarf ederken 2006 yapımlı işin başarılı olduğunu ve bu yüzden de bu hikayelerin en iyisine dönmeye karar verdiklerini açıkladı. Ayrıca vermiş olduğu birkaç demeci konu aldığımız bizlere bugün sunumu gerçekleşen yapımlarla ilgili ipuçları veriyor sevgili yönetmenimiz ð

“Return To Silent Hill” serinin 2. oyununu baz alan bir senaryo çevresinde şekillenecek. Gans’a göre 2006 yapımı bir sis ile kapana kısılmış bir dünyayı keşfetmek üzerineyken bu yapım Silent Hill 2’de yaratılan garip dünyayı kendisine odak noktası olarak belirleyecek.
returntosilenthill-blog-1666185918025.jpg
Artwork From The Upcoming Movie

Christophe Gans gibi 2006 yapımında görev alan Victor Hadida ise orijinal oyunun köklerine bağlı kalmak koşuluyla modern film anlayışına uygun bir yapım hedeflediklerinde belirtti.

Filme dair hikaye çizimleri ve sanat tasarımlarından kesitler görsek de resmi bir çıkış tarihi edinemedik. Şu anda cast seçimlerinin ve filmin çekilmesi üzerine çalışmalar devam ettiği belirtilse de yaklaşık bir ay önce film eleştirmeni Alan Jones’unpaylaştığı bir tweet hayranların şimdiden teoriler oluşturmasına oldukça yardımcı oldu.Christophe Gans starts shooting RETURN TO SILENT HILL in February, completed late 2023, we have made plansâ¦.— Alan Jones (@alanfrightfest)

Return To Silent Hill Tanıtım Fragmanı:

İnteraktif Bir Yapım Yolda

Yayınlanan kısıtlı görüntüler bu yapım hakkında kesin bir sonuca ulaşmamıza engel olsa da ortaya hibrit bir yapım ortaya çıkacağını anlamak zor değil. Ne kesin olarak bir interaktif dizi olacak ne de komple bir oyun. Bu fikre yayıncıların takipçileri ile birlikte Silent Hill oynaması üzerinden yola çıktıklarını belirten Genvid CEO’su Jacob Navok bu yapımın 2023 yılında çıkarak birlikte korkma durumunu devasa kitlelerle birlikte hissetmemizi sağlayacağını da söyleyerek bizleri bu yepyeni deneyim adına daha da heyecanlandırdı.
Silent-Hill-Ascension.jpg

Jacob Navok izleyenlerin vereceği kararlar ile şekillenebilecek yapım için şu sözleri de ekliyor. İzleyenler hikayenin gidişatına yön verebilecek ve hatta bazı sahnelerin bir parçası olabilecek.(â¦) “Reset butonu yok. Yapacağınız seçimler hikayede yaşam ve ölümü belirleyecek.
Jacob Navok’un Röportajı ve Silent Hill Ascension Tanıtım Fragmanı:

Bu hibrit yapım hem oyun sektöründe hem de televizyon sektöründe çalışmaları bulunan firmaları birlikte çalışması sonucu oluşacak. Yayın sektöründe yazılımlar çıkaran Genvid Entertainment, J.J. Abrams’a ait film ve TV prodüksiyon şirketinin oyun kolu olan Bad Robot Games, Dead by Daylight gibi bir öncüyü yapan Behaviour Interactive ve video oyunlarının TV adaptasyonları hususunda uzmanlaşmış bir firma olan dj2 Entertainment. 2023’te birlikte korkmak üzere..
Serinin Yeni Kolu: Silent Hill F

Kapanışta bizleri Silent Hill evrenin yeni bir kolu olacak olan Silent Hill F karşılıyor. Sinematik bir fragman ile sunulan bu yapıma dair bildiklerimiz henüz oldukça kısıtlı. Silent Hill resmi Twitter hesabının paylaşımına göre oyunumuz 1960’lar Japonya’sında geçecek. Hikayesini “Ryukishi 07” üstlenirken Yaratık ve Karakter Tasarımlarını “kera” yapımcılığını “Motoi Okamoto” geliştiriciliğini ise “NeoBards Entertainment” üstlenecek.The Official reveal trailer for SILENT HILL f follows a completely new story set in 1960's Japan written by Ryuukishi 07.
— Silent Hill Official (@SilentHill)

Fragmanda kırmızı renkli mantarımsı veya çiçeğimsi bir maddenin enfeksiyon gibi yayıldığını ve küçük kızı yakalamaya çalıştığını gördük. Bu maddeyi ben biraz Resident Evil 7: Biohazard’da görmüş olduğumuz Mold’a(Küf) benzettim ama bakalım Silent Hill F beni ve benim gibi düşünenleri yanıltacak mı?
Silent Hill F Tanıtım Fragmanı:

Konami’yi tebrik etmeden haberi sonlandırmak olmazdı tabi ki. Bizlere oldukça güzel, keyifli ve benim de dahil olduğum bir kesime ürpertici bir sunumda bulundu. Son zamanlarda eski halinden pek eser kalmamış olan Konami bu seriyi yeniden canlandırmak ile hem hayranları memnun etmeyi hem de bu kötü gidişata bir dur demeye karar vermiş olmalı. Bu değerli seriden yeni haberlerde buluşmak dileğiyle.
Silent Hill Transmission Sunumu: