KONU AÇ !

Topluluğumuzda Konular Açın ve Bize Ulaşın !

Yeni Konular !

Konulara Yorum Yapın ve Konunuzu Öne Çıkarın !

Bize Ulaşın !

Yöneticilerimiz Size 7/24 Yardımcı Olmak İçin Hazır !

SİLKROAD TÜRKİYE'NİN EN YENİ SİSTEMLİ VE MÜŞTERİ SEVGİSİYLE EN İYİ REKLAM PLATFORMLARINDAN BİTANESİ SROCENTER SEN YOKSAN Bİ KİŞİ EKSİK !

Sonic Team başkanı seriye RPG oyunu eklemek istiyor

srocenter Can

Forum Admin
Moderatör
Center Üyesi
Bilişim Sahibi
Çevirmen
Coder
Grafiker
Guild Master
Guild Üyesi
Reklamcı
Server Sahibi
Supporter
V.i.P
Sonic Team başkanı Takashi Iizuka sıra dışı bir hayalini paylaştı. Iizuka bir gün Sonic the Hedgehog RPG’si yapmak istediğini söyledi.

Sega’nın popüler platform serisindeki tek RPG, 2008’de Nintendo DS için çıkan Sonic Chronicles: The Dark Brotherhood olmuştu. Ancak oyun, Mass Effect geliştiricisi BioWare tarafından yapılmıştı.

tarafından yakın zamanda yapılan bir röportajda Iizuka’ya, Sega’nın bir gün yeni bir RPG piyasaya sürme konusundaki planları soruldu.
sonic-frontiers-ucretsiz-guncelleme.jpg

Sonic RPG’si şu anda planlar arasında yok

Başkan, RPG oyunlarını sevdiğini ve yıllardır Sega çatısı altında neden böyle bir proje hayata geçirmediğine dair kendisini sorguladığını belirtti:

“Şahsen rol yapma oyunlarını severim. RPG oyun formatı çok eğlenceli ve hatta kendi kendime şunu düşündüm, ‘Biliyor musun, son 30 yıldır Sonic RPG’si yapmadık’ ve kendime ‘neden bunca zaman boyunca Sonic RPG’si yapmadık? Nasıl RPG’lerin olmadığı 30 yıl geçirdik?’ diye soruyorum.

Bu yüzden Sega’dan emekli olmadan önce bir noktada RPG üzerinde çalışmayı umuyorum. Ama biliyorsunuz bu şu anda sadece bir hayal, şu aşamada somut bir plan yok.”
sonic-frontiers-ilk-acik-dunya-sonic-oyunu.jpg

Iizuka seriye RPG oyunu getirmeyi zor bir ihtimal gibi görse de deneysel bir proje neden olmasın? Şirket 2022’de açık alanlara sahip olan ve seride türünün tek örneği olan Sonic Frontiers ile karşımıza çıkmıştı.

Üstelik iddialı bir deneme olmasına rağmen oyunun satış rakamları . Yine de şu anda RPG tarafında bir çalışmanın olmaması, bu hayalin uzun bir süre daha erteleneceği anlamına geliyor.

Sizce mavi kirpinin RPG uyarlaması gelmeli mi? Serinin bu tarz sıra dışı bir değişikliğe tekrar ihtiyacı var mı? Yorumlarda görüşlerinizi paylaşabilirsiniz. Takipte kalın!