KONU AÇ !

Topluluğumuzda Konular Açın ve Bize Ulaşın !

Yeni Konular !

Konulara Yorum Yapın ve Konunuzu Öne Çıkarın !

Bize Ulaşın !

Yöneticilerimiz Size 7/24 Yardımcı Olmak İçin Hazır !

SİLKROAD TÜRKİYE'NİN EN YENİ SİSTEMLİ VE MÜŞTERİ SEVGİSİYLE EN İYİ REKLAM PLATFORMLARINDAN BİTANESİ SROCENTER SEN YOKSAN Bİ KİŞİ EKSİK !

Sony, eski Deviation Games çalışanlarıyla yeni bir stüdyo kurdu

srocenter Can

Forum Admin
Moderatör
Center Üyesi
Bilişim Sahibi
Çevirmen
Coder
Grafiker
Guild Master
Guild Üyesi
Reklamcı
Server Sahibi
Supporter
V.i.P
Sony’nin, Mart ayında kapanan PlayStation destekli geliştirici Deviation Games’in çalışanlarından oluşan yeni bir stüdyo kurduğu bildiriliyor.

Konsol devinin yeni stüdyo girişimi, Deviation Games’in eski teknik işler direktörü Michael Anthony’ninprofilinde ortaya çıktı. Oluşuma dair henüz bir detay yok.

Anthony, profilinden paylaştığı mesajda meslektaşlarına iyi dileklerini sundu ve gizemli stüdyonun birinci kalite yeni bir IP üzerinde çalıştığını ortaya koydu:

“Merhaba, birçok eski Deviation Games çalışanının, henüz açıklanmayan yeni bir IP üzerinde çalışmak üzere Sony’de kendi stüdyolarını kurduklarını duydum.

Orada çalışırken gördüğüm tüm insanlar birinci sınıf geliştiricilerdi. Umarım stüdyonuzla, kaliteli bir ürün oluşturmak için ihtiyacınız olan her şeyi sağlayacak ve önceki projelerdeki bürokratik işlemlerle uğraşmanıza gerek kalmayacak, birinci sınıf yeni bir IP oluşturabilirsiniz.”
deviation-games-playstation-yeni-oyun.jpg

Deviation Games, Call of Duty serisi üzerinde çalışan eski Treyarch geliştiricileri Dave Anthony ve Jason Blundell tarafından 2020 yılında kurulmuştu.

Stüdyonun ilk projesi PlayStation’a özel çığır açan yeni bir AAA nişancı oyunu olacaktı. Ancak kreatif yönetmen Jason Blundell, Eylül 2022’de şirketten ayrıldı ve geçen yıl stüdyoda yıkıcı bir işten çıkarma dalgası yaşandı.

En son Şubat ayında Sony, 900 çalışanını işten çıkaracağını ve London Studio’nun kapanacağını . çok geçmeden Deviation da ilk oyununu çıkaramadan .JOB UPDATE!

I've been wanting to say this for a while, but now I finally can! ð

I'm a Junior Game DesignerStudios.

And I work for Jason Blundell. â¤ï¸— JC (@JCbackfire)

Eski Deviation Games çalışanı Jordan (JC Farmer) Aralık ayında PlayStation Studios bünyesine dahil olduğunu ve Blundell için çalıştığını duyurdu:

“Bunu bir süredir açıklamak istiyordum ve sonunda söyleyebiliyorum! Ben PlayStation Studios’ta Junior Oyun Tasarımcısıyım ve Jason Blundell için çalışıyorum.”

Görünüşe göre Deviation geliştiricileri Sony bünyesinde yeni bir çalışma yürütüyor. Şimdilik detaylar perde arkasında olsa da gelişmeleri takip edeceğiz.