KONU AÇ !

Topluluğumuzda Konular Açın ve Bize Ulaşın !

Yeni Konular !

Konulara Yorum Yapın ve Konunuzu Öne Çıkarın !

Bize Ulaşın !

Yöneticilerimiz Size 7/24 Yardımcı Olmak İçin Hazır !

SİLKROAD TÜRKİYE'NİN EN YENİ SİSTEMLİ VE MÜŞTERİ SEVGİSİYLE EN İYİ REKLAM PLATFORMLARINDAN BİTANESİ SROCENTER SEN YOKSAN Bİ KİŞİ EKSİK !

Steam’ in Bazı Oyunları İndirimde – Yarış Vakti

srocenter Can

Forum Admin
Moderatör
Center Üyesi
Bilişim Sahibi
Çevirmen
Coder
Grafiker
Guild Master
Guild Üyesi
Reklamcı
Server Sahibi
Supporter
V.i.P
Başlıklar

Evet şu an herhangi önemli bir zamanda değiliz. Ne Cadılar Bayramı nede sonbahar indirimleri başlamadı. Ancak Steam‘ in Bazı Oyunları İndirimde şu anda. Şunu baştan düzelteyim, bu indirimler Steam’ in her hafta ve aylık yaptığı indirimlerden birkaç oyun. Dolayısıyla başlığı okuyup yanlış beklentiye girmemenizi tavsiye ederim.

Konuya Dönecek olursak, Steam bir süredir ‘yarış oyunu tutkunlarını mutlu edecek birkaç indirim yapıyor. Bu listede olabildiğince farklı türdeki, fena olmayan indirime sahip yarış oyunlarından seçtik. Bugün bunlardan 3 tanesine göz atacağız.

İLGİLİ İçERİK

Steam’ in Bazı Oyunları İndirimde – F1 2019

f1-2019-sale-foto.jpg

F1 zaten genel olarak bilinen bir oyun serisi. Kendisinin yapımcı firması olan Codemaster ‘ in en eski oyunu F1 2011’ idi. Genel olarak araba oyunu yapan Codemaster araba oyunları dışında (meraklarından sanırım) 3 adet OVERLORD oyunu ve birkaç adet başka isimli oyunları var. Ancak bana sorarsanız o oyunları yapmalarının hiçbir gereği yoktu. Ama firma içindeki işleri bilemeyiz dolayısı ile çok da yorum yapmak istemiyorum. çünkü OVERLORD oyunları F1 oyunlarından önce yapılmış oyunlar, belki sermayeyi oradan kazanmışlardır.

Oyuna dönersek, oyun gayet güzel ayrıca 2019 olması hem optimizasyonu hem grafikleri hem de gerçekçilik ile arcade yarışı çok güzel ortada tutuş bir F1 oyunu. Bu arada ta istediğim gibi anlatamamışım, oyun kesinlikle arcade bir sürüş deneyimi sunmuyor. Ancak demek istediğim oyun süper bir simülasyon oyunu değil. Mükemmel bir simülasyon oyununun çok çok hafif bir arcade ile karıştırılmış bir oynanış sunuyor. Grafikler ve dokularda zaten çok güzel, özellikle yağmurlu havada oyun görüntü kalitesini ortaya koyuyor.

Bu arada indirim bence mükemmel ama ben size kesinlikle Legends Edition‘ ı satın almanızı tavsiye ediyorum.

Dirt Rally 2.0

dirt-rally-2-0-sale-foto.jpg

Dirt serisi benim F1 e göre daha çok yakın olduğum bir seri. Ben ralliyi ve rallideki daha özgür olma hissini F1 e tercih ettim. Yapımcı stüdyo zaten aynı. Dirt de aynı F1 gibi bir seri. Ancak Dirt F1 gibi senelik, daha doğrusu ismi seneyle çıkan bir oyundan ziyade daha çeşitli bir oyun. Ve zaten böyle de olması lazım. Düşündüğümüz zaman zaten bir F1 yarışına en fazla ne ekleyebilirler ki. F1 aynı EA‘ in her sene çıkardığı futbol serileri gibi. Bu bazı insanları rahatsız edebilir ancak bu eklenebilecek çok bir şey olmadığı gerçeğini değiştirmez.

Oyuna dönersek, ortalamanın baya üstünde grafik ve doku kalitesi var. Simülasyon yönü de gerçekten iyi oturtulmuş. Gerçekçiliği hissedebiliyorsunuz. Steam‘ deki yorumlarda ‘direksiyonsuz çok zor’ gibi yorumları görmeniz muhtemel. Ancak ben oyunu deneyim etmiş bili olarak klavyeden bile oynanabiliyor. Ancak benim size tavsiyem controller ile oynamanız. Ben şahsen controller ile çok rahat ettim.

Dirt Rally 2.0′ ın kötü yönleri az. Ama bunlara değinirsek: İndirimsiz fiyatı pahalı, sistem gereksinimleri fazla gelebilir ve son olarak biraz fazla büyük. Harbiden oyun 100gb. Bir yarış oyununa göre çok fazla. Ben şahsen Dirt Rally‘ i daha çok sevmiştim ancak kendisi indirimde olmadığı için buraya alamıyoruz.

Son olarak ben size yukarıdaki fotoğraftan GOTY Edition’ u tavsiye ediyorum. Bundle paket de satın alınabilir ancak yarış oyunlarını çok seviyorsanız. çünkü zaten 1 adet yarış oyunu size fazlasıyla yetecektir. Ha ama siz derseniz ki ‘ben yarış oyunlarını çok severim, hayatımı onlara adadım’ o zaman size Bundle paketi tavsiye ederim.

Evet, bugün Steam’ de indirimde olan 1-2 yarış oyununa baktık ve size bu oyunların fiyatlarını sunduk. Bunun gibi liste videoları için  youtube kanalımıza bakabilir ve bunun gibi listelere ve incelemelere bakmak için  internet sitemizi incelemeye devam edebilirsiniz.