KONU AÇ !

Topluluğumuzda Konular Açın ve Bize Ulaşın !

Yeni Konular !

Konulara Yorum Yapın ve Konunuzu Öne Çıkarın !

Bize Ulaşın !

Yöneticilerimiz Size 7/24 Yardımcı Olmak İçin Hazır !

SİLKROAD TÜRKİYE'NİN EN YENİ SİSTEMLİ VE MÜŞTERİ SEVGİSİYLE EN İYİ REKLAM PLATFORMLARINDAN BİTANESİ SROCENTER SEN YOKSAN Bİ KİŞİ EKSİK !

Steam’ in Verdiği Ücretsiz Oyunlar – En İyiler

srocenter Can

Forum Admin
Moderatör
Center Üyesi
Bilişim Sahibi
Çevirmen
Coder
Grafiker
Guild Master
Guild Üyesi
Reklamcı
Server Sahibi
Supporter
V.i.P
Başlıklar

Steam, bu ‘Epic Games Bedava Oyunlar’ furyasından da önce bazı oyunları bir süreliğine ücretsiz sunardı. Ve aramızda cidden dikkatli ve böyle şeylere önem veren arkadaşlar Steam’ in verdiği ücretsiz oyunlar istisnasız aldılar zaten. Ancak Epic Games ücretsiz oyunlar vermeye başladığından beri Steam’ in ‘ücretsiz oyun’ sistemini artık neredeyse kimsenin uğraşmak ve takip etmek istemeyeceği bir sistem haline gelmişti. Ancak Steam de bazen yabana atılamayacak oyunlar veriyor. Bugün de bu oyunların arasından sizler için 3 oyunluk bir liste hazırladık.
Steam’ in Verdiği Ücretsiz Oyunlar – Total War : SHOGUN 2

total-war-shogun-theme-foto.jpg

Steam güncel fiyatı: 105 TL

Total War Shogun 2 zamanında ve şimdi de gayet iyi sayılabilecek bir strateji oyunu. Oyun mitoloji ve zaman olarak Japonya‘ yı ve samuraylık kültürünü seçmiş ve bunu güzel bir şekilde yansıtabilmiş. Oyunun çıkış tarihi 2011 fakat grafikleri benim gözüme batmadı ve batmaktan ziyade fena değildi. Oyunun teknik olarak sıkıntılı değildi. Ben oyun boyunca çok az teknik sıkıntıyla karşılaştım.

Oyunun eksi bir yanı bazı yöneticilik mevkileriniz farklı olsa da aynı haritalar gelebiliyor. Ayrıca bu oyunun çok oyunculu modu diğer oyunların hepsinden daha iyi olduğu söyleniyor ancak ben hiç o kısma bulaşmadığım için bir yorum yapamıyorum.
İLGİLİ İçERİK

For Honor

for-honor-theme-foto.jpg

Steam güncel fiyatı: 67,99 TL

Evet işte bu oyun… Ubisoft‘ un çıkmadan önce bizi gaza getirdiği ve çıktığında da belli bir süre gazı devam eden oyun…

Şaka bir yana For Honor bir zamanlar cidden yeterli bir kitleye sahipken bir zaman sonra (yakın bir tarihte) oyunun online kısmını oynayacak kimse kalmamış. Oyuna girmek en iyi ihtimalle 6 dakika sürüyor. ‘6 dakika az bir süredir’ demeyin online bir oyunda ortalama oyun bulma süresi 1.5 dakikadır.

Ama online kısmına takılmazsak oyunun kısa süren ve çok standart bir hikaye modu var. Hikaye modu maalesef genel olarak online için yapılmış oyunların kara lekesi olan ‘hikaye modunun aslında online insanların yerine geçen botlarla kapışmaktan başka bir şey değil’ sorunundan muzdarip. Onun dışında grafikleri güzel ve vuruş hissi kuvvetli ancak diğer konularda iyi değil.

Ancak bana sorarsanız boş vaktiniz varsa kesinlikle denenmesi gereken bir oyun.

Lego Ninjago

lego-ninjago-theme-foto.jpg

Steam güncel fiyatı: 89 TL

Evet bir Lego oyunu. Lütfen burayı hemen geçmeyin çünkü genel olarak Lego oyunları ve Lego ‘çocuklar içindir’ gibi bir algı var. En genel oyuncular bile Lego oyunlarına burun kıvırıyor. Ben bu algının çok yanlış olduğunu düşünüyorum. Bu Lego oyununda olduğu gibi çoğu Lego oyununun da kendine ait senaryosu yok. Ancak Lego oyunları hem yüksek mizah seviyeleri ve temel oynanışlarına rağmen güzel bulmacalarla süslenmiş oyunlar. Dolayısıyla bence insanların Lego oyunlarına ‘çocuk oyunu’ demesi çok yanlış.

Oyuna bakacak olursak kendine özel bir senaryosu yok, çizgi dizideki senaryonun aynısı fakat her Lego oyununda olduğu gibi gerçeğinden çok daha espirili bir oyun var. Lego oyunları zaten genelde oynanışları çok temeldir, bunda da öyle. Bu oyunu kesinlikle tavsiye ederim, vakit bulduğunuzda kesinlikle oynayın.

Evet, biliyorum Steam’ in verdiği birçok oyun var. Ancak ben olabildiğince yüksek bütçeli ve farklı türde 3 oyun seçmek istedim. Umarım liste hoşunuza gitmiştir. Bunun gibi liste videoları için  youtube kanalımıza bakabilir ve bunun gibi listelere ve incelemelere bakmak için internet sitemizi incelemeye devam edebilirsiniz.