KONU AÇ !

Topluluğumuzda Konular Açın ve Bize Ulaşın !

Yeni Konular !

Konulara Yorum Yapın ve Konunuzu Öne Çıkarın !

Bize Ulaşın !

Yöneticilerimiz Size 7/24 Yardımcı Olmak İçin Hazır !

SİLKROAD TÜRKİYE'NİN EN YENİ SİSTEMLİ VE MÜŞTERİ SEVGİSİYLE EN İYİ REKLAM PLATFORMLARINDAN BİTANESİ SROCENTER SEN YOKSAN Bİ KİŞİ EKSİK !

Steam Sonbahar Festivali – Demo Karnavalı

srocenter Can

Forum Admin
Moderatör
Center Üyesi
Bilişim Sahibi
Çevirmen
Coder
Grafiker
Guild Master
Guild Üyesi
Reklamcı
Server Sahibi
Supporter
V.i.P
Ah ah, Steam… Sen olmasan biz ne yapardık. Bir kaç yıl önce ‘sabit kur’ listesine TL yi almıştı. Ve belki de şu anda bilgisayar oyunculuğunun devam etmesinin en büyük dayanağı bu. Şimdiki günlerde Play Station 5 ‘in fiyatı hem de bir oyununun 700 TL olmasını bilgisayarda engelleyen tek şey. Yani şu anda bizim bilgisayarda Cyberpunk 20177 ‘yi 249 TL ye alabilmemizin tek sebebi Steam’ in bölgeye göre özel fiyatlandırma yapması. Bir de üstüne her mevsimde ve neredeyse her özel günde ( cadılar bayramı vs. ) indirimler yapması. İşte bunlar şu gün şu saat bilgisayar oyunculuğunun ayakta durmasını sağlayan en önemli unsur.
İLGİLİ İçERİK

Neyse sonuç olarak Steam yaptığı özel fiyatlandırma ve indirimlerle bizi çok mutlu ediyor. Ancak geçen yıl yapmaya başladığı bir şey daha var. ‘ Steam Sonbahar Festivali ‘ . Bu sonbahar festivalleri henüz çıkmamış oyunları, Steami sadece oyun satın almak için kullanan kişilere tanıtmak için yapılan bir şey. Yani olay ana sayfaya ve haberlere bunu yazmak. Ve çıkmamış fakat güzel oyunların demolarına erişmemiz sağlanıyor. Genelde Steam bu yelpazeyi epey çeşitli ve geniş tutmuş. Ben şahsen bunu taktir ettim. Bağımsız bir sürü oyuna da yardım etmiş oluyor bunu yaparak. Ben şahsen böyle oyunları deneyimlemeyi ve desteklemeyi severim. Ve bu uygulamayı da çok sevdim. Benim bu etkinlikte bakmak istediğim oyunlar, GhostRunner ve Eldest Souls ‘du. Fakat Ghostrunner’ ın demosunun 6 gb olduğunu görünce daha sonra oynamaya karar verdim. Eldest Souls a baktım 400 mb idi. Bende hemen indirdim ve oynadım. Şimdi size oyunla alakalı azıcık bahsedeceğim.

Steam Sonbahar Festivali – Eldest Souls

eldest-souls-theme-foto.jpg

Eldest Souls isminin de benzerlik gösterdiği bir şekilde bir Souls – like oyun. Aynı zamanda Unity oyun motoruyla yapılmış ve Pixel Art görselliğe sahip bir Souls – Like. Yani sürekli bir şekilde öleceğimiz ve doğuş bölgeleri arasında çok uzun mesafeler olan bir oyun. ancak demodan gördüğüm kadarıyla oyunda normal düşman denen bir şey yok. Yani sürekli bir şekilde bosslardan ilerliyoruz demoda. Oyunla alakalı hiçbir şey bilmiyorum bu arada. Sadece demosunu açıp sinir olup klavyeyi kafa atana kadar oynadım. Onun dışında oyunla alakalı en ufak bir bilgim yok. Fakat oyun şu anlık bana 2 kelime hikaye ve sadece üç adet düşman yolladı. Ha ama bu üç düşman da birer bosstu ve hepsinde defalarca öldüm. Evet, Souls oynayan bir insan değilim. Ama oyun kendini sevdirebildi bana ben çıktığı zaman oyunu alıp deneyeceğim. Sizde 13 Ekim saat 20.00 a kadar deneyin bence.

Evet sonuç olarak bugün Steam Sonbahar Festivali ‘ne göz attık. Bunun gibi liste videoları için  youtube kanalımıza bakabilir ve bunun gibi listelere ve incelemelere bakmak için  internet sitemize bakmaya devam edebilirsiniz.