KONU AÇ !

Topluluğumuzda Konular Açın ve Bize Ulaşın !

Yeni Konular !

Konulara Yorum Yapın ve Konunuzu Öne Çıkarın !

Bize Ulaşın !

Yöneticilerimiz Size 7/24 Yardımcı Olmak İçin Hazır !

SİLKROAD TÜRKİYE'NİN EN YENİ SİSTEMLİ VE MÜŞTERİ SEVGİSİYLE EN İYİ REKLAM PLATFORMLARINDAN BİTANESİ SROCENTER SEN YOKSAN Bİ KİŞİ EKSİK !

Strese Sokan Oyunlar – Hayatta Kalma

srocenter Can

Forum Admin
Moderatör
Center Üyesi
Bilişim Sahibi
Çevirmen
Coder
Grafiker
Guild Master
Guild Üyesi
Reklamcı
Server Sahibi
Supporter
V.i.P
İnsanlar 1950′ lerde oyun denen şeyler yaptılar. Bunlar ilk zamanlarda ilginçti. Bu oyunlar bilgisayar üzerinden oynanabiliyordu. İlk oyunların hepsi basit temellere dayanan karmaşık olmayan oyunlardı. Örneğin Tetris. Zor bir oyun değil ama insanların ilk oyunlarla tanışmasında büyük bir rol oynadı. Ardından daha farklı türler çıktı. Başlarda id Software in Doom gibi aksiyon oyunları vardı başta. İnsanlar gerçekte yapamayacakları şeyleri oyunlarda yapmak istiyordu. Oyun yapımcıları da öyle yaptılar. Arz talep meselesinden. Kimse yaptığı oyunlarının kötü satış rakamlarında olmasını istemezdi. Bu yüzden Doom, Wolfenstein ve Quake gibi aksiyonu ön planda tutan oyunlar çıktı. O zamanlar Strese Sokan Oyunlar – Hayatta Kalma oyunları epey azdı.
İLGİLİ İçERİK

Fakat zamanla insanlar hep aynı türden oyunlardan sıkıldılar. Ve daha başka türlerden oyun istediler. Yapımcılar da bir sürü tür çıkardılar. Ama çoğu (dark souls hariç) eğlenceyi ön planda tutuyordu. Aksiyon oyunları olsun RPG oyunları olsun hep siz tek kişilik bir ordu gibiydiniz. Ancak yapımcı firmalar insanların bundan sıkıldıklarını görünce başka türlere geçtiler. Bir kesim hiçbir zaman aksiyon oyunlarını bırakmadı. Bir kısımsa artık sıkıldığını hissettiği için farklı türlere yöneldiler. Bu insanların bazıları stratejiye tutuldu. Bazılarıysa bizim konumuz olan ‘Strese Sokan Oyunlar – Hayatta Kalma’ türüne vuruldular. Ben şahsen saf hayatta kalma oyunlarını sevmem. Daha çok aksiyon – hayatta kalma severim.

Hayatta kalma türü diğer türlerin aksine çok popüler olan bir seri değil. Hem kitlesi hem de bu türe sahip kişi sayısı ‘diğer türlere’ göre az. Kaçımız oyun oynamak için konsolun veya bilgisayarın önüne oturduğumuzda saf bir hayatta kalma oyunu oynuyoruz. İşte böyle insan sayısı az değil ama çok da değil. Hayatta kalma oyunları kendi içinde çok çeşitli. Herhangi bir alt başlıkları yok bu farklılıkların. Demek istediğim farklılıklar; karakter açlık çeker mi? Soğuk karakteri etkiler mi? Bunu gibi ayrıntılar her hayatta kalma oyununda olmayabiliyor. Şimdi benim yakın bir zamanda oynadığım bir hayatta kalma oyunundan kısaca bahsedeceğim.
Strese Sokan Oyunlar – Hayatta Kalma – The Long Dark

the-long-dark-theme-foto.jpg

The Long Dark aslında çıkalı çok uzun zaman olmuş bir oyun. Ben zamanında indirimdeyken almıştım. Ben aldığım zamanda henüz hikayeli bölümü yoktu. Ben de hikayeli kısmın yakın bir tarihte çıkacağını duyunca beklemeye başladım. Fakat araya daha başka oyunlar girince oynayacak vakit kalmadı. Ama yakın bir zamanda oynayacak neredeyse bütün oyunları tüketince buna geçtim. Oyun tam bir hayatta kalma oyunu. Hem açlık hem susuzluk hem de soğuk ve uykusuzluk dikkat etmeniz gereken kriterler. Oyunda hem kısa ve güzel bir hikaye var hem de serbestçe hayatta kalma deneyimini yaşayabileceğiniz serbest modda mevcut. Ben size hikayeli modu oynamanızı tavsiye ediyorum.

Evet sonuç olarak bugün ‘Hayatta Kalma’ kavramına göz attık. Bunun gibi liste videoları için  youtube kanalımıza bakabilir ve bunun gibi listelere ve incelemelere bakmak için  internet sitemize bakmaya devam edebilirsiniz.