KONU AÇ !

Topluluğumuzda Konular Açın ve Bize Ulaşın !

Yeni Konular !

Konulara Yorum Yapın ve Konunuzu Öne Çıkarın !

Bize Ulaşın !

Yöneticilerimiz Size 7/24 Yardımcı Olmak İçin Hazır !

SİLKROAD TÜRKİYE'NİN EN YENİ SİSTEMLİ VE MÜŞTERİ SEVGİSİYLE EN İYİ REKLAM PLATFORMLARINDAN BİTANESİ SROCENTER SEN YOKSAN Bİ KİŞİ EKSİK !

Take Two Interactive Just Cause 3 ve Outriders Stüdyosu ile Yollarını Ayırdı

srocenter Can

Forum Admin
Moderatör
Center Üyesi
Bilişim Sahibi
Çevirmen
Coder
Grafiker
Guild Master
Guild Üyesi
Reklamcı
Server Sahibi
Supporter
V.i.P
Just Cause 3, Bulletstorm ve Outriders gibi aksiyon yüklü yapımlarla tanıdığımız People Can Fly, bugünlerde hiç iyi günler geçirmiyor. Kimisine göre iyi işler başarmış ama kimisine göre de birçok fikri kendi lehine göre kullanamamış stüdyonun artık gelecek projesi de sallantıda duruyor.

People Can Fly’ın geliştirmekte olduğu yeni aksiyon macera IP’si Project Dagger, bugün duyurulan bir kararla artıktarafından yayınlanmayacak.
Take Two Interactive ve People Can Fly anlaşması bozuldu

Stüdyonun resmi sitesinden yayınlanan bir duyuru ile Rockstar Games’in çatı şirketi TakeTwo Interactive tarafından “karşılıklı anlayış yoluyla geliştirme ve yayınlama sözleşmesini feshetmek amacı taşıyan bir niyet mektubu alındığı” belirtildi.

Avans ve çeşitli ödemelerin yapıldığı söylense de yayıncının oyunun marka haklarını kendi bünyesine alma opsiyonunu kullanmadığı da ifade edildi. Dolayısıyla, stüdyonun IP’si Project Dagger kendilerine ait bir marka olmaya devam edecek.

İyi şartlarda ayrılacağımızı varsayıyorum ve gelecekte başka bir projede Take Two ile çalışamamamız için neden göremiyorum.

Project Dagger’ın potansiyeline güçlü bir şekilde inanıyoruz ve şimdi kendi çerçevemiz içinde gelişimini sürdürmeye kararlıyız. Oyun hala ön üretim aşamasındadır – ekibimiz şimdi iseUE4’ten UE5’e geçişe odaklanıyor.”People Can Fly CEO’su Sebastian Wojciechowski

People Can Fly, New York menşeili ofisinde Dagger’ı geliştirirken öte yandan duyuruda Square Enix ile birlikte yapılan Gemini isimli bir başka projenin de üzerinde çalışıldığını söyledi.