KONU AÇ !

Topluluğumuzda Konular Açın ve Bize Ulaşın !

Yeni Konular !

Konulara Yorum Yapın ve Konunuzu Öne Çıkarın !

Bize Ulaşın !

Yöneticilerimiz Size 7/24 Yardımcı Olmak İçin Hazır !

SİLKROAD TÜRKİYE'NİN EN YENİ SİSTEMLİ VE MÜŞTERİ SEVGİSİYLE EN İYİ REKLAM PLATFORMLARINDAN BİTANESİ SROCENTER SEN YOKSAN Bİ KİŞİ EKSİK !

Valorant Champions Tour 2021 Nedir ?

srocenter Can

Forum Admin
Moderatör
Center Üyesi
Bilişim Sahibi
Çevirmen
Coder
Grafiker
Guild Master
Guild Üyesi
Reklamcı
Server Sahibi
Supporter
V.i.P
Valorant ‘ın 2021 yılı içerisinde yaptığı turnuvaların genel adı Valorant Champions Tour. Bölgesel olarak 5 turnuva yapılacak. Bu turnuvalardan galip çıkan takımlar global olarak yapılan turnuvalara katılmaya hak sahibi olacak. Türkiye ‘de ise an itibari ile bu bölgesel turnuvaların ikincisi olan Valorant Masters turnuvası yapılmakta.

Valorant Masters ‘dan önceki turnuva Valorant Challengers turnuvası idi. Ancak Türkiye ‘de First Strike ismi ile düzenlenmiştir. O turnuvanın galibi Türkiye ‘de BBL Esports olmuştu. O şampiyonluk ile alakalı içeriğimizeulaşabilirsiniz.

Daha fazla E-Spor haberi içintıklayın.
Valorant Champions Tour

Şuan yapılan turnuva Valorant Masters aşağıda gördüğünüz takımlar ile yapılmakta. Takımlar birbirleri ile mücadele ederek finale ulaşmaya çalışıyorlar. Turnuvanın kazanma ve kaybetme konusunda farklı ve güzel bir şeması var.

champions-tour.jpg

Bazı maçları kaybetseniz bile finale ulaşma ihtimaliniz var. Örnek vermek gerekirse ilk turda elenen takım tekrar bir maç daha yapıyor. Bu yaptığı maçı da çeyrek finallerde elenen ile yapıyor. çeyrek final dediğime bakmayın direkt olarak bir çeyrek final değil. Grupların kendi aralarında yaptığı bir çeyrek final. 2. kez maç yaptıkları zaman çeyrek finaller sonuçlanmış oluyor ve gruplardan çeyrek finalleri iki kere kazanan yarı finale hak kazanıyor.

Enteresan bir sistem var ama ben çok beğendim. Tam yukarıda anlattığım gibi bile olmasa şaşırmam. Tam olarak nasıl oturtmuşlar hala merak ediyorum. Ancak bu turnuvaya ayrı bir heyecan ve başarı katıyor. çünkü rekabetin olduğu yerde illaki başarı çizgisi yükselir.

Ama tabii ki finalde bir kazanan olacağı için esas başarı onun üstünde olacak. Ki zaten böyle olması gayet normal. Ama biz yine de mücadele eden her takımın bir nebze bile olsun başarılı olduğuna inanıyoruz. çünkü dediğim gibi rekabet çok önemli.

Turnuvanın ödülü 30 bin dolar. Valorant turnuvaları bu şekilde devam edecek. Hepsinde ödül havuzunun artacağına inanıyorum. Bir anda sıfırdan var olan E Spor takımları özellikle bu turnuvaları daha rekabetçi bir hale getirecektir. Ayrıca yapılan maçları Twitch ve Youtube üzerinden canlı olarak izleyebilirsiniz.

Youtube kanalını takip etmeyi unutmayın!