KONU AÇ !

Topluluğumuzda Konular Açın ve Bize Ulaşın !

Yeni Konular !

Konulara Yorum Yapın ve Konunuzu Öne Çıkarın !

Bize Ulaşın !

Yöneticilerimiz Size 7/24 Yardımcı Olmak İçin Hazır !

SİLKROAD TÜRKİYE'NİN EN YENİ SİSTEMLİ VE MÜŞTERİ SEVGİSİYLE EN İYİ REKLAM PLATFORMLARINDAN BİTANESİ SROCENTER SEN YOKSAN Bİ KİŞİ EKSİK !

Valorant Rehber – Cypher Kullanım Rehberi

srocenter Can

Forum Admin
Moderatör
Center Üyesi
Bilişim Sahibi
Çevirmen
Coder
Grafiker
Guild Master
Guild Üyesi
Reklamcı
Server Sahibi
Supporter
V.i.P
Başlıklar

Bu yazımızda hazırladığımıziçin Savunucu ajanlardan olan Cypher Kullanım rehberi hazırladık. Savunmayı seven, soğuk kanlı oynayan ve düşmanların yerini öğrenmeyi sevenler için muhteşem bir karakteri anlatacağız.

Her Rehber içeriğimizde bahsettiğimizi burada değinmeden geçmek istemiyorum. Bu oyun çıkarken Counter Strike geride kalır diye çok düşündürdü. Ama sadece düşündürdü. çıkmasının üzerinden 5 ay geçmesine rağmen Counter Strike geride kalmış değil. Elbet de Riot Games League of Legends deki gibi bu oyununda da anlık oyuncu sayısını açıklamıyor. Ancak oyunun popülerliğini Twitch üzerinden görebiliriyoruz. Counter Strike Global Offensive hala daha çok izleniyor.
İLGİLİ İçERİK

Cypher Kullanım Rehberi

cypher-becerileri.jpg

Eksik olmasın Riot Games bu oyununu da çıkartırken biz Türkleri düşündü. Oyunun Türkçe dublaj çıkması kendine ekstra çekene bir yönü oldu. Bir CS:GO Oyuncusu olarak şunu da söyleyebilirim ki birinci şahıs nişancı oyununda alışılmışın dışında olan Ajan sistemini görmek de beni ekstra çeken yönü oldu.

Counter Strike oynarken hep derdim. Yine bomba kuralım aynı sistem devam etsin ama her karakterin bir özelliği olsun isterdim. Mesela oyunda daha çok destek tarzı ile oynayan biri için özel bir ajan ya da oyunda daha hareketli oynayan girilecek yerleri açan bir oyun tarzında oynayan biri içinde ona uygun bir ajan olsun isterdim. Valorant da bunu çokça görebiliyoruz. Savunucu, gözcü, kontrolcü, öncü gibi bir çok farklı ajanı mevcut.
İLGİLİ İçERİK

Bu rehberimiz de sizlere gözcü bir ajan olan Cypher Kullanım rehberi hazırladık. Bakalım ajanımızın becerileri neler.

Cypher Becerileri

cypher-bubi-tuzagi.jpg
Kod:
(Bubi tuzağına örnek görsel.)

E TUŞU: Bu tuşa atanan beceride Cypher’ın kullanabileceği bir kamera bulunuyor. Belli yüksekliğe ve yerlere atılan kamera sayesinde, düşmanın geleceği yere bakabiliyorsunuz. Bu sayede önceden bilgi alabiliyorsunuz. Ya da siz A bölgesinde dururken B bölgesine koyduğunuz kamera sayesinde bilgi alabiliyorsunuz. Aynı anda 2 yerde olmak mı!

Q TUŞU: Valorant bu tuş da bulunan beceriye Siber kafes adını verdi. çok geniş olmayan bir daire içerisinde belli bir yükseklikte alanı kapatıyor. Düşmanın sizi görmesini engelliyor ve düşman içine girdiğinde ses yapıyor. Daha ne olsun?

C TUŞU: İşte bir gözcüde olması gereken yegane özelliklerden. Bubi tuzağı adı verilen bu beceri sayesinde düşmanın gelebileceği yerlere tuzak kurabiliyorsunuz. Düşman bunu göremiyor. Tabi yavaşça yaklaşırsa sesini duyup imha edebilir. Ancak hızlı bir şekilde girmeye çalışan düşmanların direkt önüne engel. Buna takıldığı zaman yavaşlıyorlar bir yana bir de siz duvar arkası bile olsa görebiliyorsunuz.

X TUŞU (ULTİ):Â Bence tüm ajanlar arasında en az işlevli Ultiye sahip diyebiliriz. Yani ben böyle düşünüyorum. Ulti bir çok insan için başlı başına efsane olabilir ancak çok basit kalıyor. Ultinizi ölen birine kullanabiliyorsunuz. Tabi bu ölen kişi de çok önce ölmemiş olması lazım. Belli bir süre içerisinde cesede kullandığınız ulti sayesinde yaşayanların yerini bir saniyeliğine tekrar gösteriyor. Yani işe yarar ama efsane bir ulti değil bence.

Bu içeriğimizde Cypher kullanım rehberi hazırladık. Elbet de bu becerilerini nitelendirdiğim Tuşları siz ayarlayabiliyorsunuz. Varsayılan ayar olarak gelmiş olan tuşlar ile anlatmayı uygun gördüm.