KONU AÇ !

Topluluğumuzda Konular Açın ve Bize Ulaşın !

Yeni Konular !

Konulara Yorum Yapın ve Konunuzu Öne Çıkarın !

Bize Ulaşın !

Yöneticilerimiz Size 7/24 Yardımcı Olmak İçin Hazır !

SİLKROAD TÜRKİYE'NİN EN YENİ SİSTEMLİ VE MÜŞTERİ SEVGİSİYLE EN İYİ REKLAM PLATFORMLARINDAN BİTANESİ SROCENTER SEN YOKSAN Bİ KİŞİ EKSİK !

VALVE BÜYÜK GELMEYİ AMAÇLIYOR!

srocenter Can

Forum Admin
Moderatör
Center Üyesi
Bilişim Sahibi
Çevirmen
Coder
Grafiker
Guild Master
Guild Üyesi
Reklamcı
Server Sahibi
Supporter
V.i.P
Valve âun uzun zamandır bir şeylerin üzerinde çalıştığını hepimiz biliyoruz. İlki Dota 2 ânin kart oyunu olan Artifact âti. Artifact Dota 2 hayranları tarafından olumlu karşılanan bir oyun olmuştu. Dota 2 karakterlerini bir kart oyununda çeşitli stratejilerle kullanabilmek güzeldi. Ama benim gibi bir sürü Valve hayranının beklediği oyun bu değildi.

İLGİLİ İçERİK

Artık herhangi bir oyunlarında 3 ibaresini görmek istiyorduk. Half Life 3, Team Fortress 3, Left 4 Dead 3, Dota 3, CS 3 gibi. Ama Valve âın buna niyeti olduğunu sanmıyorum. Malum kart oyunu yaptılar, Steam onların, yani parayı götürüyorlar. Ama geliştirmekten hiç vazgeçmiyolar. Keşke 3 âlü bir şeyler olsa ama değil!

VALVE âIN SANAL GERçEKLİK ALETİ INDEX DUYURULDU!

Dediğim gibi geliştirmekten vazgeçmiyorlar bizim deolarak dikkatimizi çekiyor elbet de.. Valve âda oyun geliştirmeyeceğini hiçbir zaman söylemedi. Ama kendi bildiklerini okumaktan vazgeçmeyeceklerini söylemişlerdi. Öyle de yapıyorlar. Valve geçtiğimiz günlerde, sanal gerçeklik aleti olan â Indexâi duyurdu. Aslında uzun zamandır Valveâın bir sanal gerçeklik aleti geliştirdiğini çoğumuz biliyorduk. Ancak resmi bir açıklama olmadığından bu konu beklemeye alınmıştı. Ancak yapılan duyuru ile tekrardan gündeme geldi. Uzun zaman önce VR oyunları ilk defa Steam âe geldiğinde Portal oyununun bir VR versiyonu vardı.

Bunu gördüğümüzde çoğumuz bir gün Valve âın VR oyunu yapacağını biliyorduk. Portal oyunları ile başlayacaklarını düşünüyorum. Zira oynanış VR için gayet müsait. Fazla hareket etmeden bulmaca çözüp, portalların içinden geçilebilir. Ki öylede yapacaklardır, eminim. Dileyelim ki diğer oyunları için de bu denli çalışmalar olur. Half Life deneyimi VR âda nasıl olur merak ediyorum doğrusu.

Alet hakkında teknik bir bilgi paylaşılmadı. 2019 âun Mayıs ayında piyasaya sürüleceği dışında başka bir şey bilinmiyor. Fiyat konusunda da bir bilgi bulunmamakta. Steam üzerindentıklayarak erişebilirsiniz. Bekleyip göreceğiz!